فهرست
وقتی یک ماشین، سوژه اول فوتبال می شود/ لطفا زرد نباشیم
وقتی یک ماشین، سوژه اول فوتبال می شود/ لطفا زرد نباشیم

وقتی یک ماشین، سوژه اول فوتبال می شود/ لطفا زرد نباشیم

آی اسپورت- عبارتِ «مازراتیِ پسر رئیس» از صبحِ امروز به کلیدواژه های مرتبط با ورزش ایران اضافه شده است. ماجرا از یک روزنامه پرتیراژ ورزشی شروع شده و از تیتر یک این روزنامه، به سایر رسانه ها رسیده است. داستان از این قرار است که پسر رئیس یکی از فدراسیون های همیشه بی پول- که همه اسمش را می دانند و ظاهرا متفق القول شده اند که این نام را بر زبان نیاورند- یک خودروی مازراتی خریداری کرده است. خودرویی که در بازار حدود یک و نیم میلیارد تومان ارزش دارد.اگر تیترِ یک رسانه شناخته شده ورزشی و همه رسانه های پرشمار دیگری که به خبر آب و تاب داده اند تنها درگیرِ سطح ماجرای خرید مازراتی باشد، طبعا پای ارزش خبری چندانی هم وسط نخواهد بود. ردیف شدن کلمه های مازراتی، آقازاده و پول و افشاگری اما دقیقا به مخاطب می فهماند که با چه نوع خبری مواجه است. در واقع این تیتر قصد دارد به اتهامِ برداشت شخصی پسر آقای رئیس از پول بیت المال دامن بزند و برای همین، تلاش شده است تا نام رئیس فدراسیون به صورت رمزی مطرح شود.


سویه زرد روزنامه نگاری ورزشی، می تواند دست زدن به چنین افشاگری هایی(غالبا بدون مدرک) باشد. طبعا در فوتبال( و به طور کلی تر ورزش) ایران، مسائل و نارسایی های بسیار پررنگ تری وجود دارد و هیچکدام از روسای فدراسیون ها،مشکلی ندارند که به جای مرور اتهام های فنی و ضعف مدیریتی، به داستان سازی در مورد ماشین مدل بالای فرزندشان گوش بسپارند. اساسا این نوع اتهام ها تنها زمانی می توانند مهم تلقی شوند، که پشتوانه های لازم برای پیگیری را نیز داشته باشند و تنها برای برای بهره مالی بردن از احساسات پوپولیستی مردم خلق نشوند و خیلی زود به فراموشی نرسند.


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2015-05-23 15:49:51
نظر دهید

۴ نظر
-
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۵۵
زریدید چون طرفدار سپاهان کثیفید وقتی نامردی و ناداوری حق خوری میشه همتون ساکت میشید واجازه میدید کثیفی زرد اصفهان ادامه پیدا کنه
asafa
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۱۷
سلام؟؟شما ها حالتون خوبه؟صبح واسه حمایت از تیتر زرد پیام میذارید عصر زرد توصیفش میکنید؟؟؟
به خدا شماها خیلی شاهکارید
-
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۸:۴۵
خودتون زردترین سایت ایران هستین ولی دارین ازدیگران ایراد میگیرین . دانه ارزن رو تو چشم دیگران میبینین ولی درخت رو تو چشم خودتون نمیبینین .
-
شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۹
حالا چرا از صندوق فدراسیون از اصفهان هم میشه به حساب زد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر