فهرست
بوروسیا دورتموند 3-0 نورنبرگ؛ نقل مکان زردها به جایگاه دوم
بوروسیا دورتموند 3-0 نورنبرگ؛ نقل مکان زردها به جایگاه دوم

بوروسیا دورتموند 3-0 نورنبرگ؛ نقل مکان زردها به جایگاه دوم

آی اسپورت- بوروسیا دورتموند در هفته 23ام بوندس لیگا میزبان نورنبرگ دیگر تیم باواریایی بود که موفق شد در پایان با گلهای متس هوملس، لواندوفسکی و میکیتاریان با نتیجه ی 3 بر 0 به پیروزی برسد تا با توجه به شکست 1 بر 0 لورکوزن مقابل ماینتس صعودی 1 پله در جدول رده بندی داشته باشد و به مکان دوم برسد.

دورتموندی ها پس از شکست سنگین 3 بر 0 در هفته ی گذشته ی بوندس لیگا مقابل هامبورگ توانستند تا حدودی بر شرایط مسلط شوند و در دیدار حذفی لیگ قهرمانان با نتیجه ی 4 بر 2 در خانه زنیت به پیروزی رسیده و با انگیزه ای مناسب پا به این میدان بگذارند.

نیمه نخست بازی با حملات دورتموند همراه بود بوروسیایی ها با استفاده از تشویق های بی امان هواداران خود کاملا بر حریف سلطه داشتند اما نتوانستند از موقعیت های بدست آمده استفاده کرده و در نتیجه دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن رفتند.

اما در نیمه دوم اوضاع به گونه ای دگر بود کاملا مشخص بود که دورتموند برای کسب هر سه امتیاز دست به هر کاری می زند تاکتیک های کلوپ در این نیمه خیلی زود نتیجه داد و پس از گذشت 5 دقیقه از آغاز بازی متس هوملس که به تازگی از بند مصدومیت رها شده بود موفق شد از ریباند ضربه ی سر لواندوفسکی استفاده کرده و گل نخست بازی را به ثمر برساند تا دورتموندی ها در ادامه با خیالی آسوده تر بازی کنند.


چند دقیقه پس گلزنی هوملس موقعیت به میکیتاریان رسید تا با دروازه ی نورنبرگ تک به تک شود اما گل او به اشتباه داور آفساید اعلام شد ولی در دقیقه 63 این هافبک ارمنی موفق شد با پاسی زیبا لواندوفسکی را در موقعیت خوب گلزنی صاحب توپ کند تا ضربه ی دقیق لوا گل دوم را به اردوی دورتموندی ها بیاورد.

اما این پایان کار نبود میکیتاریان موفق شد روی پاس زیبای هوفمان که 10 دقیقه ی پیش جانشین اوبامیانگ شده بود بازی خوبش را تکمیل کند و در دقیقه 83 گل سوم دورتموند را هم به ثمر برساند عکس العمل ها و عصبانیت شیفر دروازه بان نورنبرگ پس از دریافت گل نیز در نوع خود جالب بود او با فریاد هایش مدافعان متزلزل نورنبرگ را مقصر به ثمر رسیدن گل می دانست.

با این پیروزی دورتموند 45 امتیازی شد و با توجه به نتیجه دیدار بایرلورکوزن و ماینتس در جایگاه دوم جدول رده بندی قرار بگیرد. با این وجود آن ها همچنان فاصله ای 17 امتیازی با بایرن را در صدر جدول خواهند داشت تا ساعت 21 که مونیخی ها مقابل شالکه به میدان بروند.
     
آی اسپورت
2014-03-01 20:06:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر