فهرست
فولام 1-3 چلسی: خنجر آلمانی بر پشت ماگات
فولام 1-3 چلسی: خنجر آلمانی بر پشت ماگات

فولام 1-3 چلسی: خنجر آلمانی بر پشت ماگات

آی اسپورت- چلسی با هت‌تریک 17 دقیقه‌ای آندره شورله توانست رقیب قعرنشین خود را 1-3 شکست دهد و با اختلاف 4 امتیاز جایگاه خود را در صدر جدول تثبیت کند.

شورله ی آلمانی که پس از دیدار آلمان-سوئد، دومین هت تریک فصلش را تجربه کرد، توانست تعداد گلهای لیگ برتری خود را دو برابر کرده و به عدد 6 برساند.

میزبان یعنی فولام در بازی را بهتر شروع کرد ولی نتوانست از این برتری نتیجه ای حاصل کند و با شروع نیمه ی دوم، میزبان یعنی چلسی بازی را در دست گرفت.

شورله با پاس گلهای فرناندو تورس و ادن آزارد موفق شد 3 موقعیت خوب گلزنی را علیرغم بازی ضعیفش در نیمه ی اول به گل تبدیل کند تا گل دقیقه ی 75 جان هیتینگا ثمری برای فولام نداشته باشد و رکورد 13 بازی بدون شکست چلسی در بازی های لیگ ادامه پیدا کند.

نتیجه ی ترکیب این پیروزی با شکست آرسنال مقابل چلسی، باعث فاصله افتادن بین چلسی با رقیبان در صدر جدول شده است. و فولام با 8 بازی پیاپی بدون پیروزی در لیگ همچنان به قعر جدول چسبیده است.

پس از شوکی که در ترکیه توسط گالا به چلسی وارد شد، زمان برد تا این تیم در این بازی بتواند بازی را بدست بگیرد و خوش شانس بود که کلینت دمپسی در دقیقه ی 3 نتوانست موقعیت خوب گلزنی اش را به گل تبدیل کند.

کاسامی با یک فرار خوب از ایوانوویچ عبور کرد و توانست سانتر خوبی برای این مهاجم آمریکایی که یارگیری نشده بود، ارسال کند ولی دمپسی 30 ساله با یک ضربه ی سر ضعیف در محوطه ی 6 متر، این موقعیت خوب را هدر داد.

نیمه ی اول آرامی سپری شد و تا پایان نیمه تنها خطر جدی که بشود به آن اشاره کرد، ضربه ی ایستگاهی آرام کاسامی بود که چک به راحتی آن را در اختیار گرفت.

چلسی نمایش ضعیفش در نیمه ی اول را پشت سر گذشت و شورله تنها 5 دقیقه پس از شروع نیمه ی دوم توانست دروازه ی فولام را باز کند.

هازارد با یک پاس خوب بالاتر از مدافعان فولام توانست شورله ی با انگیزه را صاحب توپ کند و او با دریبل برن، قبل از اینکه استکلنبرگ بتواند زاویه را تنگ کند، ضربه ی پایانی را زد تا چلسی 1-0 جلو بیفتد.

دقایقی بعد تورس می‌توانست تعداد گلهای چلسی را به 2 گل افزایش دهد ولی حرکت زیبای آزارد و پاس خوب او به تورس و ضربه ی سر ال نینو توسط ریچاردسون دفع شد تا نتیجه 1-0 باقی بماند.

در دقیقه ی 65 تورس باز هم روی حرکت زیبای هازارد توانست به تعداد گلهایش اضافه کند. هافبک بلژیکی چلسی توانست هیتینگا را پشت سر بگذارد و با یک پاس دقیق و زیبا، شورله را در موقعیت تک به تک قرار داد و شورله با یک ضربه ی حساب شده، نتیجه ی بازی را به 0-2 تغییر داد.

سه دقیقه بعد شورله روی پاس خوب تورس تک به تک شد و توانست گل سوم خود و تیمش را به ثمر برساند و اولین هت تریکش برای چلسی را ثبت کند.

فولام در فاصله ی 16 دقیقه به پایان بازی توانست روی یک ارسال از کرنر توسط هیتینگا به گل برسد ولی این گل نتوانست مرهمی بر زخمهای این تیم قعر‌نشین باشد.

چلسی با 63 امتیاز و اختلاف 4 امتیازی نسبت به آرسنال در صدر جدول لیگ برتر در ابتدای هفته ی بیست و هشتم قرار گرفت.

     
آی اسپورت
2014-03-01 21:15:01
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر