فهرست
گزارش روز: اصرار نجف نژاد به لغو خصوصی سازی/ مجلس جلوی مزایده ها می ایستد
گزارش روز: اصرار نجف نژاد به لغو خصوصی سازی/ مجلس جلوی مزایده ها می ایستد

گزارش روز: اصرار نجف نژاد به لغو خصوصی سازی/ مجلس جلوی مزایده ها می ایستد

آی اسپورت- بعد از سال ها شعار دادن درباره خصوصی سازی دو باشگاه سرخابی پایتخت در دولت های مختلف؛ دولتِ روحانی بالاخره خصوصی شدن این باشگاه را به فاز عملی کشاند. پرسپولیس و استقلال بعد از زمینه سازی چند ماهه، بالاخره به سازمان خصوصی سازی رسیدند و بعد از بی مشتری ماندن در دو مزایده اول، بالاخره این باشگاه پرسپولیس بود که در مزایده سوم چند مشتری پیدا کند و در آستانه فروش قرار گرفت. این باشگاه اما سرانجام به دلیل چند ابهام مالی در پرونده خریدار اصلی، همانند باشگاه استقلال به مزایده چهارم رسید. مزایده ای که روز سه شنبه هفته گذشته با حضور 4 شرکت کننده به انجام رسید و نتیجه اش هنوز هم اعلام نشده است.تاخیر سازمان خصوصی سازی در اعلام برنده های مزایده پرسپولیس و استقلال، شاید نشان از «قطعی» بودن فروش دو باشگاه دارد. ایران خودرو، تنها مشتری خرید استقلالی ها در مزایده بوده و سایپا نیز برای خرید پرسپولیس ورود کرده و البته پیشنهاد کمتری نسبت به استیل آذین و بهنام پیشرو کیش ارائه کرده است. مدیران خصوصی سازی جلسه هایی را با حضور سهامداران استیل آذین برگزار کرده اند و به نظر می رسد اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، برنده مزایده نهایتا فردا اعلام خواهد شد و مزایده چهارم، قطعا برنده خواهد داشت. این «اتفاق خاص» اما ممکن است در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به وقوع بپیونند.


رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال، از ابتدا مخالف انجام این مزایده ها بود. مقداد نجف نژاد با جمع آوری 135 امضا از نمایندگان مجلس، طرح دو فورتینی لغوِ مزایده چهارم را به صحن علنی ارائه کرده و قرار است روز چهارشنبه در این باره تصمیم گیری شود. اینکه حدود اختیارات مجلس در این مورد تا کجا خواهد بود، هنوز مشخص نیست اما دلیلِ مجلسی ها برای لغو مزایده کمی عجیب به نظر می رسد. نجف نژاد این طرح را با این سوال کلید زده که چرا سازمان خصوصی سازی بعد از ناکامی مزایده سوم، به راه دیگری نیاندیشیده و به سراغِ مزایده چهارم رفته است!این در حالی ست که به نظر این تصمیم درست بوده و باشگاه ها در آستانه فروخته شدن قرار دارند.


به نظر می رسد برای بعضی از مدیران فعلی این دو باشگاه، حفظ جایگاه و صندلی شان مهم تر از خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس است! مدیری که می داند بعد از خصوصی سازی، جایی در ترکیب مدیریت مالک جدید باشگاه نخواهد داشت، احتمالا به هر دری می زند تا این اتفاق درست صورت نگیرد و خودش در تیم ماندگار شود. حالا اگر این مدیر تریبون مجلس را نیز در اختیار داشته باشد، ممکن است اتفاقات ناخوشایندی در راه خصوصی سازی به وقوع بپیوندد.


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-05-24 15:40:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر