فهرست
کی روش: نمی توانیم دوباره راه جام جهانی 2014 را برویم
کی روش: نمی توانیم دوباره راه جام جهانی 2014 را برویم

کی روش: نمی توانیم دوباره راه جام جهانی 2014 را برویم

کارلوس کی‌روش در کنفرانس خبری پس از جلسه‌ای که با مهدی تاج داشت، گفت: به همه خبرنگاران که در این جلسه حضور دارند خوش آمد می‌گویم. همانطور که آقای تاج هم اشاره کرد، جلسه خوبی داشتیم. در این جلسه به دنبال بهترین راهکار بودیم تا برنامه خوبی برای لیگ فصل آینده و تیم ملی تدوین شود و برنامه‌های تیم ملی را هم در این برنامه بگنجانیم. البته هنوز به نتیجه نهایی نرسیده‌ایم اما مطمئناً تعامل خیلی خوبی با سازمان لیگ خواهیم داشت و منافع تیم ملی و باشگاه‌ها را در برنامه‌ریزی خود مدنظر خواهیم داشت، به مانند فصل گذشته که برنامه‌ریزی خیلی خوبی داشتیم. در تلاشیم برای فصل آینده هم چنین برنامه‌ای داشته باشیم. همانند فصل قبل فرصت خوبی پیدا شد که مجدداً‌ در خدمت آقای تاج باشیم. این فرصت را مناسب شمرده و می‌خواهم بابت فصل خوبی که پشت سر گذاشتیم به ایشان تبریک بگویم.  فصل خیلی خوبی را در لیگ چهاردهم پشت سر گذاشتیم و نسبت به سال اولی که من به ایران آمدم پیشرفت چشمگیری در برنامه‌ریزی‌ها شده است. برنامه‌ریزی منطقی و حساب شده‌ای داشته‌ایم و منافع باشگاه‌ها و تیم ملی را در نظر گرفتیم، ضمن اینکه بازیکنان جوان خوبی در لیگ امسال چهره شدند و پیشرفت قابل توجهی هم داشتند.  برنامه‌ریزی ما به شکلی بود که می‌دانستیم فصل از چه زمانی آغاز و چه زمانی به اتمام خواهد رسید. در حال حاضر باید برنامه‌ریزی بهتری برای فصل آینده داشته باشیم، چرا که بازی‌های مقدماتی جام جهانی 2018 پیش روی ما قرار دارد و باشگاه‌ها نیز در لیگ قهرمانان آسیا بازی دارند. در این صورت باید بار دیگر برنامه‌ریزی خوب خود را تکرار کنیم و در این مورد به مانند فصل قبل نیاز به هماهنگی باشگاه‌ها و تیم ملی با سازمان لیگ احساس می‌شود. این هماهنگی به خوبی از فصل پیش به وجود داشت.
 لیگ خیلی خوب تمام شد: در روز پایانی لیگ نیاز به اعصاب و قلب قوی بود تا رقابت‌ها را دنبال کنید. بار دیگر لازم می دانم بابت برگزاری خوب مسابقات به آقای تاج تبریک بگویم.
 اردوی ترکیه تیم ملی لغو شده؟ ما در این کنفرانس حاضر شده ایم تا در خصوص برنامه‌ریزی برای فصل آینده صحبت کنیم. با برگزاری نشست‌های اینچنینی قصد داریم با سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال دست به دست هم داده یک برنامه‌ریزی خوب برای فصل آینده داشته باشیم و منافع تیم ملی و باشگاه‌ها را در نظر بگیریم. همانطور که می‌دانید فصلی دشوار پیش روی ماست و دو باشگاه خوب‌مان نیز تا مرحله حذفی پیش رفته‌اند و مطمئناً نفت و پرسپولیس باید بیشتر کار کنند تا به موفقیت برسند. 
برنامه‌ریزی لیگ را چطور می‌بیند؟ ما به دنبال راهکارهایی هستیم که مشکلات را به حداقل برسانیم. در همه جای دنیا مشکلات بسیاری وجود دارد و باید بدانیم که نتایج تیم ملی تحت تأثیر باشگاه‌هاست. به طور مثال ما در حال حاضر 12 صندلی داریم که 20 نفر باید روی آن بنشینند، در این شرایط باید یک تقویم مناسب برای بازی‌ها در نظر بگیریم و با هم‌فکری راهکار ارائه دهیم. شکی ندارم که در نهایت با تعامل و رعایت انصاف بهترین برنامه‌ریزی را تدارک خواهیم دید. می‌توانیم با کار فراوان دست به دست هم بدهیم و تصمیم خوبی بگیریم. شکی نیست که بازیکنان ایرانی باید بیشتر کار کنند و در سطح بهتری قرار بگیرند تا به یکدیگر رقابت خوبی داشته باشند. بازیکنان باشگاه‌ها باید تجارب بیشتری را در لیگ قهرمانان آسیا کسب کنند. همانطور که می‌دانید این بار بازیکنان زیادی را به تیم ملی دعوت کرده‌ام اما این بازیکنان جوان نیاز به کسب تجربه بین‌المللی دارند، ما باید راهکاری پیدا کنیم که بازیکنان جوان در کنار با تجربه‌ها قرار بگیرند و صاحب تجربه شوند.
نمی توانیم بار دیگر با بازیکنانی که تجربه بین‌المللی ندارند در جام جهانی شرکت کنیم: ما نمی‌توانیم راهی را که در جام جهانی 2014 رفتیم، دوباره برویم. بازیکنان باید تجربه بین‌المللی داشته باشند نه اینکه بازیکنانی را در اختیار داشته باشیم که حتی تجربه بازی در آسیا را هم ندارند. به همین منظور در سازمان لیگ حضور یافتم و با تاج جلسه داشتیم تا بهترین تصمیم را گرفته و بهترین راهکار را پیدا کنیم.باید از فرصت استفاده کرده و برای دو تیم پرسپولیس و نفت تهران هم آرزوی موفیت کنم. امیدوارم برانکو و منصوریان بهترین نتایج را برای فوتبال ایران به ارمغان بیاورند.
 گویا اتفاقات بازی تراکتورسازی - نفت به گردن آندرانیک تیموریان افتاده که از داور بازی کارت قرمز دریافت کرده: در چهار سال گذشته هیچ‌وقت اتفاق نیفتاده که در خصوص عملکرد باشگاه‌ها و اتفاقات آنها نظری بدهم. همیشه هم به تمام مربیان احترام گذاشته‌ام. این وظیفه من نیست که درباره اتفاقات لیگ صحبت کنم و مربیان لیگ بهترین اشخاصی هستند که باید در این باره نظر بدهند.
 کارت قرمزها و اخراج‌ها در فوتبال همیشه اتفاق می‌افتد: من در بازی مقابل کره‌جنوبی در تهران اخراج شدم و خودم باعث اخراجم بودم. این را بدانید که همیشه مربیان و بازیکنان نیستند که تحت فشار قرار دارند و برخی مواقع داوران هم تحت فشار هستند. شکی نداریم که در هفته پایانی لیگ اتفاقات هیجان‌انگیز زیادی رخ داد و همین که سه تیم شانس قهرمانی داشتند، جذاب بود. من حاضرم در مورد بازیکنان خودم مانند آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی و مهرداد پولادی که در بازی‌های تیم ملی از داور بازی کارت قرمز دریافت کردند، صحبت کنم. لحظه اخراج به هیچ‌وجه لحظاتی نیست که آن را دوست داشته باشیم و فقط می‌توانیم تلاش کنیم تا از این اتفاق جلوگیری شود. بازیکنان باید تجربه کسب کنند تا این اتفاقات رخ ندهد. مطمئناً باید این فرصت به بازیکنان داده شود که از نظر احساسی قوی شوند و اینگونه احتمال اخراج نشدن آنها بالا می‌رود.
 افشین پیروانی: اینجا کاپیتان سابق تیم ملی نشسته که هیچ وقت کارت قرمز دریافت نکرده. او بهتر از من می‌تواند در این خصوص صحبت کند، چون من یک کارت قرمز دریافت کرده‌ام. باید کاری کنیم که رقابت در لیگ بالاتر برود و هر چقدر رقابت بین بازیکنان بیشتر باشد و بتوان در طول لیگ آنها را کنترل کرد، از نظر احساسی بالاتر می‌روند. این موضوع روی داوران هم اثر می‌گذارد، چون آنها هم تحت فشار هستند و اشتباه می‌کنند.
     
آی اسپورت
2015-05-24 16:31:32
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر