فهرست
یادداشت: نگاهی به لا لیگایی که گذشت
یادداشت: نگاهی به لا لیگایی که گذشت

یادداشت: نگاهی به لا لیگایی که گذشت

گیوم بلگه
 
اگر 30 نوامبر بوسکتس آن گل را در مستایا نمی‌زد شاید سرنوشتِ لا لیگا تغییر می‌کرد. رئال در آن زمان در صدر بود و بارسا بازی را برد که اصلا به نظر نمی‌رسید قدرتش را داشته باشد.
بارسا دراولین بازی بعد از تعطیلاتِ زمستانی مقابلِ رئال سوسیداد قرار گرفت، در حالیکه مسی و نیمار به دلیل دیر بازگشتن از آمریکایِ جنوبی رویِ نیمکت نشسته بودند. بارسا به سوسیداد باخت و همه فهمیدند که چیزی این وسط باید تغییر کند. خودِ انریکه هم این را فهمید. بعد از این شکست بارسا تنها یک بار درلیگ باخت و مسی و نیمار دیگر هرگز رویِ نیمکت نشستند.
22 مارچ بارسا با دو گلِ عالی رئال را در ال کلاسیکو برد و قدمِ بلندِ قهرمانی را برداشت. گلِ سوارس در این بازی یک بارِ دیگر به همه‌یِ دنیا نشان داد که او یکی از بهترین مهاجمینِ جهان است. البته این اولین گلِ مهاجمِ اروگوئه‌ای برایِ کاتالان‌ها نبود، اما تا در آن زمان مهمترینش به حساب می‌آمد. این گل و این بازی بیانگرِ یک حقیقت بود: مثلثِ سوارس، نیمار و مسی بدونِ شک بهترین خطِ حمله‌یِ دنیاست. نمایشِ بارسلونا در این بازی نشانه‌ای بود از قهرمانیِ لا لیگا.
اما در سویِ دیگر مخلوطی از سیستمِ چرخشیِ بد، ترکیب‌هایِ نامناسب و بدبینی و بی‌اعتمادی برخی از بازیکنان به هم، اخراجِ احتمالیِ – احتمالی بسیار بالا – کارلو آنچلوتی را تضمین کرد. یکی از بازیکنانی که آنچلوتی با تمامِ وجود بهش اطمینان داشت ژابی آلونسو بود. آلونسو 12 آگوست برایِ رئال در سوپرکاپ بازی کرد، توسطِ هوادارانِ خودی هو شد و تصمیم گرفت برنابئو را به مقصدِ مونیخ ترک کند. این ضربه‌یِ سنگینی به آنچلوتی و تیمش بود. شاید اگر آلونسو نمی‌رفت وضعیتِ رئال فرق می‌کرد و موفق می‌شد لا لیگا را فتح کند.
یکی از بدترین اتفاقاتِ دیگری که این فصل برایِ رئال افتاد مصدومیتِ مودریچ در 16 نوامبر در سن سیرو، در جریانِ بازیِ ایتالیا و کرواسی بود. این مصدومیت 3 ماه مودریچ را حاشیه‌نشین کرد و این دوران بدل شد به بدترین مقطعِ رئال از منظرِ نتیجه گرفتن. رئال 4 ژانویه برایِ کسبِ بیست و سومین پیروزیِ پیاپی‌اش مقابلِ والنسیا قرار گرفت، اما 2-1 باخت. این شکست تازه مشکلاتِ رئال را برملا کرد، تیمی که تا آن مقطع شکست ناپذیر به نظر می‌رسید. و بعدِ بدترین بازیِ چند سالِ اخیر رئال در بیسنته کالدرون و آن شکستِ 4-0 از راه رسید. اینجا بود که همه فهمیدند رئال قهرمانِ لا لیگا نخواهد شد. در نهایت رئال با تساویِ 2-2 خانگی مقابلِ والنسیا فرصتِ قهرمانیِ بارسا در زمینِ اتلتیکو مادرید را فراهم کرد و داستانِ لا لیگایِ امسال، همانجا به پایان رسید.
 
کد خبر: 9409
     
آی اسپورت
2015-05-25 10:07:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر