فهرست
بایرن 5-1 شالکه، شمارش معکوس برای جشن قهرمانی
بایرن 5-1 شالکه، شمارش معکوس برای جشن قهرمانی

بایرن 5-1 شالکه، شمارش معکوس برای جشن قهرمانی

آی اسپورت- بایرن مونیخ در هفته ی 23ام بوندس لیگا میزبان شالکه بود تا با توجه به شکست لورکوزن و برتری دورتموند بتواند فاصله ی امتیازی در صدر به 20 امتیاز افزایش دهد و خیال خود برای قهرمانی راحت کند.

بایرنی ها در این دیدار برخلاف بازی های گذشته فیلیپ لام کاپیتان اول خود را در ترکیب نداشت تا شواین اشتایگر به عنوان کاپیتان پیشاپیش بازکنان وارد زمین شود. 

از همان ابتدای بازی توپ و میدان در اختیار مونیخی ها بود و آن ها توانستند خیلی زود با ضربه ایستگاهی آلابا که با برخورد به دفاه تغییر مسیر داد وارد دروازه شد گل دقیقه 3 آلابا شیرازه ی خط دفاعی شالکه را از هم پاشید.

گل های بعدی بایرن را روبن با پاس زیبای ماندزوکی به ثمر رساند و ضربه ی سر مهاجم کروات بایرن که با ارسال زیبای آلابا همراه بود موجب شد تا در همان 20 دقیقه ی نخست بایرن کار را تمام کند اما پایان کار در نیمه اول بازی با گلزنی دوباره روبن به ثمر رسید تا مونیخی ها با 4 گل به رختکن بروند.

اما از نکات جالب این دیدار باید به تسلط بی چون چرای بایرن اشاره کرد درصد مالکیت 79 درصدی بایرن به حدی توی چشم بود که مانوئل نویر دروازه بان قرمز ها تا 20 دقیقه ابتدایی بازی به هیچ وجه در بازی دیده نمی شد.

در نیمه دوم شالکه توانست از بی انگیزگی بایرن استفاده کند و تا حدودی از فشار مونیخی ها که در نیمه اول فوق العاده بود بکاهد. معدنچی ها در ضد حملات با تکیه بر سرعت فارفان و دراکسلر توانستند خطراتی روی دروازه بایرن ایجاد کنند اما رافینا بود که با اشتباه خود در دفع توپ گل نخست شالکه را وارد دروازه ی نویر کرد.

گل بهخودی دقیقه 64 رافینا نخستین گل شالکه در 6 دیدار گذشته مقابل بایرن بود. اما این پایان کار نبود تا آرین روبن از روی ضربه پنالتی در دقیقه 77 با هتریک در این دیدار پنجمین گل بایرن را به ثمر برساند.

پیروزی 5 بر 1 مونیخی ها را با اختلاف 20 امتیازی از دورتموند با 65 امتیاز مقتدرانه تر از گذشته در صدر نگاه داشت.
     
آی اسپورت
2014-03-01 23:03:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر