فهرست
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14
گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

گزارش زنده: نود؛ مستقیم از استودیو 14

محمدحسین عباسی
آی اسپورت-
پیش از برنامه 1: امشب، نودِ بسیار جذابی خواهیم داشت. مدت هاست که عادت کرده ایم خودمان را با این جمله فریب بدهیم! با توجه به پایان مسابقات لیگ، بعید به نظر می رسد نودِ امشب حرارت زیادی داشته باشد.


پیش از برنامه2: داستان شکایت از مسِ کرمان، می تواند بخشِ جذابی در نودِ این دوشنبه باشد. البته به شرطی که عادل بالاخره علاقه اش به زادگاه را نادیده بگیرد!


پیس از برنامه 3: بخشِ کامتت های آی اسپورت، رایگان شد. از این لحظه در انتظار صدهزار پرسپولیسی در این بخش هستیم!


-نود راس ساعتِ 22:26 دقیقه آغاز می شود. این برای اولین بار در تاریخ است که برنامه عادل نه تنها تاخیر ندارد، بلکه چند دقیقه زودتر نیز استارت می خورد. آیا دنیا در حال تمام شدن است؟


-ادر لوسیانو ادینیو، علی بیرانوند، مهدی شریفی، ایمان مبعلی و قاسم حدادی فر در نظرسنجی بهترین بازیکن نود در طول فصل هستند. استقلال و پرسپولیس این روزها علاوه بر مزایده، در نظرسنجی های نود نیز خریدار ندارند.


پرسپولیس-الهلال

-همانند دهه شصت و هفتاد؛ دیوارهای آزادی هم پر از هوادار شده اند. جالب اینکه مسئولان آزادی در هر شرایطی، از عدد 100 هزار بالاتر نمی روند.-سوشا مکانی، درست برعکس نیلسون کوریاست. گلری که ممکن است در بازی های معمولی اشتباهات ساده ای انجام بدهد اما در بازی های بزرگ، تبدیل به یک سنگربان مطمئن می شود.


-اگر همه الهلالی ها به اندازه دیگائو با پرسپولیس مهربان بودند، دیگر هیچ خبری از معطلی های فرودگاهی در عربستان برای سرخپوشان تهران نبود.

-بر اساس آمار رکوردهای برنامه نود، در تمام سی هفته فصل تنها یک پنالتی به ضرر سپاهان گرفته شده است. این آمار، فرصت مناسبی به گروه جنایی نویس شاغل در مطبوعات ورزشی می دهد که به سراغ هشتگ #بانداصفهانی فدراسیون فوتبال بروند! -«این پسره» عبارتی ست که عادل برای معرفی مهدی طارمی مورد استفاده قرار می دهد. مجری نود تاکید دارد که در رفتار پسندیده خیره کننده طارمی و اهدای ماشین اش به محرمی، ریایی در کار نیست و این اتفاق از روی خلوص نیت رقم خورده است. مهاجم شماره 17 پرسپولیس گاهی آنقدر خوب و خوش اخلاق است که به نظر می رسد فتوشاپ باشد!


نفت/ الاهلی

-ما فکر می کردیم 15، 16 هزار تا هوادار آمده اند اما نمی دانستیم به این اندازه آمده اند.  فکر می کنید عددِ مدنظر علی منصوریان چقدر باشد؟ 17 هزار تا!  یعنی منصوریان فقط این هزار تای آخر را پیش بینی نکرده بود.


-در امینِ حاج محمدی، استعدادِ ویژه ای برای پیام صادقیان شدن وجود دارد!


-پرتاب هشتادوچند متری علی بیرانوند آنقدر باورنکردنی ست که حتی خود امیرارسلان مطهری را نیز مات می کند و توانایی حرکت را از او می گیرد.


-بازیکنان الاهلی زیرِ فشار ضربات تیکی تاکای بازیکنان ما گیر افتادند! علیمنصور باید هم به سراغ چنین ادبیاتی برود. تیم دوست داشتنی او رکورد 32 بازی بی شکست الاهلی را از بین برده است. 


-عربستانی های عزیز(؟) که تا همین دیروز به شکلِ میزبانی تیم های ایرانی معترض بودند، نشان داده اند که منظورشان از میزبانی درست چیست. آن ها تا به این لحظه 3 ساعت اعضای کاروان نفت را برای انگشت نگاری و چهره نگاری در فرودگاه معطل کرده اند. آن ها درست مثل همیشه هستند. طلبکار در مهمانی و افتضاح در مهمانی!-میلاد فخرالدینی ناگهان در روز آخر نظرسنجی سازمان لیگ، بالاتر از شهباززاده و امید ابراهیمی بهترین بازیکن فصل استقلال شده تا یک ماشین برنده شود.به نظر می رسد او برای این کار، از افراد حمله کننده به صفحه مسی استفاده کرده است!

 خارچ از برنامه: همین حالا، فلورنتینو پرز کارلو آنچولتی را از نیمکت رئال مادرید برکنار کرد. رئالی ها اعلام کرده اند که دیگر چیچاریتو را نیز نمی خواهند.

 


سعید مظفری زاده برای حمایت از فغانی، از طریق اسکایپ به نود ملحق شده است. او دست روی نکته درستی می گذارد. اینکه چطور همه از مدیریت داور حرف می زنند اما هیچکس به رفتار آندو تیموریان نمی پردازد. 

-پوپولیست، این واژه ای ست که مدتها نود را با آن مورد انتقاد قرار داده اند و حالا از سوی عادل برای انتقاد از منتقدان فغانی مطرح می شود! 

-فریدون اصفهانیان با لهجه آذری روی آنتن نود حاضر می شود تا بر خلاف نام خانوادگی اش، با این لهجه یک تنه داستان تصمیم سازان اصفهانی فوتبال ایران را زیر سوال ببرد!  

-اصفهانیان تاکید دارد که از فغانی حمایت کرده است اما نمی داند که این حمایت را از طریق چه رسانه ای انجام داده. او به گفته خودش، نام رسانه هایی که برای مصاحبه تماس می گیرند را نمی پرسد!

 -در ژاپن، مدیرها اگر اشتباه کنند دست به خودکشی می زنند و در ایران، مدیران اگر اشتباه نکنند این کار را انجام می دهند!این جمله ها به صورت صریح توی صحبت های مظفری زاده نیستند اما از صحبت هایش اینطور برداشت می کنیم!

 

-هیجکدام از ستاره های استقلال، در مراسم ناصر حجازی حضور ندارند. حتی آن شاگرد مکتب حجازی که زمانی در آغوش قلعه نویی از فوتبال خداحفاظی کرد و بعدا تاکید کرد از نتیج استقلال احساس شرم می کند!

- برای چندمین بار، آهنگِ «سلام آخر» احسان خواجه امیری در نود پخش می شود. این بار برای مهرانِ دوستی. کاش دیگر هیچ بهانه ای برای شنیدن این آهنگ در نود وجود نداشته باشد...


مهمان های جوان
 
-مهدی شریفی، جوان ترین فوتبالیستی ست که دو بار توی استودیوی برنامه نود حاضر شده است.


- «خداییش فنی شون خوبه!». فردوسی پور مهمان های کم سن و سال را اینطور توصیف می کند و اعتقاد دارد که «قطعا» آن ها باید در اروپا بازی کنند! 


-شوت های سامان نریمان جهان، یادآورِ شوت های دکو هستند و تا به کسی نخورند، وارد دروازه نمی شوند! او اولین بازیکنی بوده که بعد از سوت پایان بازی تبریز، پیراهن اش را درآورده و جشن گرفته اما به نظر می رسد عادل قصد ندارد درباره این واکنش چیزی از او بپرسد.-کمی بعد از تولدِ احمدرضا عابدزاده، نیما نکیسا مهمان دوربین نود است. این حال و روز ماست. حالِ آدم هایی که عقاب ترک شان کرده به آمریکا رفته تا در نود، از یکی مثل نیما بپرسند که «نکیسا» یعنی چه؟


-در ایران، همیشه یک پلن ای داریم به این عنوان که «انشالا همه چیز درست می شود» و یک پلن بی به نام روبرو شدن با حقیقت. کارلوس کی روش حالا دیگر به خوبی ایران را می شناسد.


-هر سه مهمان امشبِ نود، یعنی سامان نریمان جهان، مهدی شریفی و علیرضا جهانبخش با پیراهن هایی کاملا مشابه روی آنتن ظاهر شده اند. علیرضا اما در فوتبال و در انتخابِ کت، از دو مهمان دیگر بهتر است! 


-در مستندِ پخش شده از جهانبخش در نود، این بازیکن به روزهایی اشاره می کند که دوستانش در سایه می نشستند و به روپایی زدن های او در آفتاب نگاه می کردند. این دوستان حالا زیر آفتاب قزوین هستند و علی، سایه هلند را بالای سرش می بیند.


-به نظر می رسد عادل فردوسی پور، آشنایی چندانی با کشور هلند ندارد. او جهانبخش را به خاطر تصمیم دشوار ترک کردن و شرایط «سخت» زندگی در هلند مورد ستایش قرار می دهد. ریلی؟


-برنده شدن یک خانم در نظرسنجی سی هفته ای پیش بینی لیگ برتر در نود، فردوسی پور را به این خطبه غرا می رساند که بانوان در ایران به شدت فوتبالی هستند. خانم موردنظر اما روی خط برنامه اعتراف می کند که برنده واقعی پیش بینی ها، همسرش بوده اند!-خودرو. این جایزه ای ست که نود برای برنده پیش بینی ها درنظر گرفته است. دقت کنید به اعلام جزئیات در مورد این جایزه. خودرو!  یعنی این جایزه ممکن است هر چیزی در گستره پراید تا مازراتی باشد. -طولانی ترین مصاحبه تاریخ نود بعد از دوگانه دایی-کاشانی، امشب با حضور ستاره شمالی فوتبال ایران شکل می گیرد. علی جهانبخش البته آنقدر آرام و دوست داشتنی هست که طولانی بودن مصاحبه اش در شب خالی آیتم نود، هیچکس را آزرده نکند. عادل البته از او نپرسیده که فرهاد مجیدی را می شناسد یا خیر!-ادینیو، با اقتدار مردِ اول نظرسنجی بهترین بازیکن لیگ در نود است. این بار نه سپاهانی ها، نه پسر تونی و نه هیچکس دیگری، نمی تواند رتبه اول را از تراکتوری ها بگیرد!


-عادل برای هفته مباررزه با دخانیات، قصد داشته یک دکتر را روی خط برنامه بیاورد. اگر موبایل دکتر نگرفت، تعدادی از بازیکنان لیگ برتر نیز در این مورد صاحب نظر هستند!


-پرونده موتومبا پیچیده تر از آن است که این وفت شب در لایوکامنتیتوری نود به آن بپردازیم. آنچه در این ماجرای آی تی سی جالب به نظر می رسد اما ردپای پرسپولیس و طاهری ست که یک بار برای خرید موتومبا اقدام کرده اند. طاهری در کنار این انتقال ناموفق، خرید موفقی مثل مبین میردورقی(!) را به پرسپولیس برده است!


-علی جهانبخشِ دوست داشتنی حدود یک ساعت روی آنتن نود بود که به قول سینمایی ها، بیست دقیقه آن می توانست بدون لطمه زدن به قصه قابل حذف باشد. به صورت همزمان، عادل برای بار چندن برای پرونده مس کرمان «وقت» نداشته است!-اولین نود خردادماه، همانطور که زود شروع شده بود، زود هم به پایان می رسد و پیش از ساعتِ 2 تمام می شود. برنامه بعدی ما، گزارش زنده فیلم «تئوری همه چیز» است. این گزارش البته تنها برای خودمان و ادی ردماین قابل مشاهده خواهد بود. شب بخیر!
  ۸  
آی اسپورت
2015-05-26 00:49:18
نظر دهید

۸ نظر
-
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۲۸
اینجا ایرانه وحق خورى یک روال طبیعى...اخرسرجاى متهم وقربانى عوض شد,خداانتقام ماروازهمه اینهاخواهد گرفت...ماروزى قهرمان شدیم که بااتحادمون چشم بدخواهامون روکور کردىم.به کورى چشم همه مزدوراى نون به نرخ روزخور ما سال بعد قدرتمندتربرخواهیم گشت...یاتماز تراخخخختور بایراقى
امیر تبریز اوغلی
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۱۹
فردوسی پور هر روز داره منفور تر میشه. یاشا نریمان جهان....زین پس ارزوی باخت تمام تیمهای ایرانی را دارم
کهکشانی
دوشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۲۳
استاد!فرهاد مجیدی هیچوقت سالگرد ناصرخان بهشت زهرا نمیره و همیشه یک روز زودتر یا یک روز بعد میره سر خاک.سعی کن تصور کنی فرهاد وقتی جمعیت هست پاش برسه اونجا چه خبر میشه.
امیررضا
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۱۴
جهانبخش کاش خودشو گم نکنه. افرین به این پسر
فرزاد
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۱۵
پرچم همه بچه های داماش و جیرنده بالاس. دمت گرم اقای جهانبخش که اصالتتو فراموش نکردی
امیر کیاکلایی
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۴۴
بدون حتی یک کلمه در باره حقی که از نساجی خورده شد. برای خودم متاسفم
محسن
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۱:۳۶
آی اسپرت پیگیر باش که چرا چند هفته برنامه 90 برای پرونده تبانی مس کرمان میگه وقت نداریم. عادل خودشو با این کارش حداقل برای ما مازندرانی ها خیلی خراب کرد. ما صدای مظلومیتمونو به کی برسونیم خدا
-
سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۱۰
چقدر خوبه این گزارش زنده شما. شبیه سایت بی بی سیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر