فهرست
تحلیل ویژه: فلسفه رایو وایکانو؛ حمله، حمله، حمله!
تحلیل ویژه: فلسفه رایو وایکانو؛ حمله، حمله، حمله!

تحلیل ویژه: فلسفه رایو وایکانو؛ حمله، حمله، حمله!

زمانی که در سال ۲۰۱۲ "پاکو خمز" هدایت رایو وایکانو را در دست گرفت، واضح بود که این باشگاه به بهبود و ترقی نیاز دارد اما در آن فصل آن‌ها تنها موفق شدند در لالیگا بمانند و به دسته پایین‌تر سقوط نکنند. با این حال امسال دیدیم که در این فصل مردان رایو با حمایت سرسخت هواداران خود توانستند لیگ را در رده هشتم به پایان برسانند که پیشرفت این تیم را نشان می‌دهد. اما به واقع چگونه آن‌ها موفق به این شگفتی و پیشرفت سریع شدند؟ آن در سه کلمه خلاصه می‌شود: حمله، حمله، حمله.
در سه سالی که خمز در این تیم مربیگری می‌کند هیچ وقت ارزش و استراتژی خود را از دست نداده و تغییر نکرده است. حتی در فصل گذشته که با سختی‌های زیادی مواجه شدند و به شدت خطر سقوط از لالیگا را احساس می‌کردند. در فصول مختلف آن‌ها به طور متداوم گل‌های زیادی دریافت کرده‌اند. آمار که اینطور نشان می‌دهد. خمز در سال اول مربیگری‌اش هم این تیم را به رده هشتم رساند. هر چند که در گل‌های خورده این تیم ۶۶ گل ثبت شد. سال بعد هم که لیگ را در رده دوازدهم به پایان رساندند با وجود ۴۶ گل زده ۸۰ گل هم دریافت کردند. با تمام این وجود خمز توانست تیمی محکم و جنگنده را از بازیکنان رایو بسازد.
یکی از ستاره‌های این تیم که با درخشش خود نقش کلیدی در این موفقیت داشت آلبرتو بوئنو است. مهاجم سابق دربی کانتی در این فصل گل‌های متعدد و البته مهمی برای تیمش به ثمر رسانده. لئو باپتیستائو و گائل کاکوتا هم پررنگ‌تر از همیشه ظاهر شدند. عملکرد خیره کننده بوئنو ۲۸ ساله باعث شده که در رادار برخی از باشگاه‌های مطرح اروپایی مانند پورتو قرار بگیرد. پاکو خمز در اظهارات اخیر خود بیان کرد که در برنامه‌های آینده‌اش مربیگری در لیگ بر‌تر انگلستان است اما با این حال به مدت یک سال قرارداد خود را با رایو واینکاو تمدید کرد. این می‌تواند خبر خوشحال کننده‌ای برای هوادارن رایو باشد. هوادارانی که به استراتژی خمز عادت کرده‌اند و البته کاملا هم راضی هستند.ارزش او در بین مربیان جهان رو به افزایش است و به همین دلیل علاقه باشگاه‌های لیگ برتری را هم به دنبال دارد. شاید در آینده را در بزرگترین باشگاه های اروپایی دیدیم، اما به هر حال چه در رایو واینکاو و چه در باشگاه بزرگتری خارج از اسپانیا، فرقی ندارد، فلسفه او‌‌ همان باقی خواهد بود. حمله، حمله، حمله !


 Football - espana/ مترجم: شایان کمالی‌نژاد -  تحریریه ایفکا
     
آی اسپورت
2015-05-26 00:27:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر