فهرست
گزارش: شوخیِ خاصِ مورینیو با رقبا
گزارش: شوخیِ خاصِ مورینیو با رقبا

گزارش: شوخیِ خاصِ مورینیو با رقبا

آی‌اسپورت – مراسمِ شامِ پایانِ فصلِ چلسی دیشب همراه بود با درخششِ دیگری از ژوزه مورینیو. البته این درخشش نه در زمین فوتبال و در 90 دقیقه موقعیتِ گل به حریف دادن، بلکه در سخنوری و طنازی بود. مورینیو که برایِ سومین بار با چلسی قهرمانِ لیگ برتر شده است، در ابتدایِ مراسم از بازیکنانش تشکر و تمجید کرد و گفت هیچکس احترامی که باید را برایِ آنها قائل نبوده است: «ما از روزِ اول قهرمان بودیم و این خیلی مهمه. اما ما باید باور داشته باشیم که تیمهایِ دیگه این فصل درسشون را گرفته‌ان و برایِ همین فصلِ آینده برایمون خیلی سخت‌تر خواهد بود.»
اما بخشِ جذابِ سخنرانیِ آقایِ خاص جایی بود که شروع کرد از داستانِ یونایتد، سیتی و آرسنال گفتن. این داستان که همراه با تصاویری از سه تیم، یکی با لباسِ تمام قرمز (یونایتد)، یکی تمام آبی (سیتی) و یکی قرمز با آستینِ سفید (آرسنال) روایت می‌شد، باعثِ دل دردِ بازیکنان و بقیه مهمانانِ جشن از خنده شد!
قصه‌یِ مورینیو این بود: «این زمینِ فوتباله، با یک توپ و دوتا دروازه. اما تیمی هست که دوست داره بدونِ دروازه بازی کنه. اون تیم واقعا خوب بازی میکنه و هی به هم پاس میدن و پاس و میدن و پاس میدن، اما گل نمیزنن. اونا از فیفا خواستن اگه میشه از این بعد فوتبال همینطوری بازی بشه و هرکی بیشتر توپ داشته باشه بازی را ببره. اما فیفا گفت نه و اونا قهرمان نشدن.»
«بعد یک تیم دیگه بود که کمتر از اونا رادیکال بود از فیفا درخواست کرد فقط با یک دروازه بازی کنن. اونا عالی بازی میکردن و گلهایِ شاهکاری میزدن. اونا از هرجا میخواستن گل میزدن، خیلی زیاد گل میزدن. اما اصلا گل نمیخوردن، چون اصلا دروازه نداشتن! فیفا درخواستِ اونا را هم رد کرد. برایِ همین قهرمان نشدن.»
«تیمِ دیگه‌ای هم بود که تا نزدیکِ قهرمانی اومد. اونا گلهایِ واقعا قشنگی میزدن و البته گل هم میخوردن، چون با دوتا دروازه بازی میکردن. اما اونا از فیفا خواستن اگه میشه فقط بینِ ژانویه و آوریل بازی کنن. فیفا جواب داد: اصلا، اصلا! شما باید از آگوست تا می بازی کنین. برایِ همین بود که اونا هم قهرمان نشدن.»
اینجا بود که تیمِ چهارم واردِ قصه شد، چلسی: «اما دستِ آخر یک تیمِ دیگه اومد که با قوانینِ فیفا فوتبال بازی میکرد و میدونست برایِ اینکه بازی را ببره باید حداقل یک گل بیشتر از حریف بزنه. چجوری میشه این کار را کرد؟ یا باید کلی گل بزنی، یا اصلا گل نخوری و یک گل بزنی. اونا به هر دو شکل نتیجه گرفتن. اونا از آگوست تا می بازی کردن، گاهی اتوبوس پارک کردن و قهرمان شدن.»
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-05-27 09:15:44
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر