فهرست
یادداشت: شش نکته‌یِ کلیدی از لیگِ برتری که گذشت
یادداشت: شش نکته‌یِ کلیدی از لیگِ برتری که گذشت

یادداشت: شش نکته‌یِ کلیدی از لیگِ برتری که گذشت

بن مک‌الیر
 

تمام کننده: سرخیو آگرو

 
26 گل برایِ مهاجمِ آرژانتینی سیتی کافی بود تا آقایِ گلی را برایش به همراه بیاورد. اما نکته عجیب این است که او اصلا برایِ بهترین بازیکنِ فصل کاندیدا هم نشد. در حالیکه نمره‌یِ آگرو در هواسکورد تنها پایین‌تر از ادن آزار و الکسیس سانچس است. آگرو این فصل 8 پاسِ گل هم داد و این یعنی او رویِ 34 گلِ سیتی نقشِ مستقیم داشته، آماری بهتر از هر بازیکنِ دیگری در لیگ. آگرو این فصل بیشترین متوسطِ ضربه به دروازه در هر بازی را هم داشت (4.5).
 

خادم: سسک فابرگاس
 

فابرگاس در بازگشت به لیگِ برتر، بیشتر از هر بازیکنِ دیگری این فصل پاسِ گل داد (18). در تعدادِ پاس‌هایِ کلیدی هم فقط اوزیل (3.1) و سیلوا (2.9) بالاتر از او (2.8) قرار دارند. درسته که فابرگاس بعد از ژانویه افت کرد، اما زوجِ او و ماتیچ در میانه‌یِ زمینِ چلسی یکی از مهمترین عوامل قهرمانیِ تیمِ مورینیو بود. تازه فابرگاس آن گلِ حساس در زمینِ کیو.پی.آر را هم زد که تقریبا قهرمانیِ چلسی را قطعی کرد. بیخود نیست که هوداران برایش می‌خوانند: فابرگاسِ جادویی، با کلاهی جادویی!
 

سورپریز: فرانسیس کوکلن
 

وقتی ماهِ دسامبر آرسن ونگر، کوکلن که به صورتِ قرضی در چارلتون بازی می‌کرد را به آرسنال بازگرداند، خیلی‌ها در موردِ توانایی‌هایش شک داشتند. 6 ماهِ بعد همه‌یِ آرسنالی‌ها از این تصمیم ونگر تمجید کردند. کوکلن با 3.2 تکل و 3.7 قطعِ توپ بهترین مهره‌یِ دفاعیِ آرسنال بود و در ریتینگِ هواسکورد هم در رده‌یِ دوازدهمینِ بازیکنِ ارزشمندِ سال قرار گرفت.
 

ستاره‌: هری کین
 

درخششِ این فصلِ کین، تحتِ رهبریِ موریسیو پوچتینو باعث شد تاتنهام با او در ژانویه قراردادی پنج سال و نیمه ببندد. کین این فصل 21 گل زد و بعد از آگرو بهترین گلزن لیگ برتر بود و به عنوانِ بهترین بازیکنِ جوانِ سال هم انتخاب شد. گل‌هایِ کین این فصل 24 امتیاز برایِ تاتنهام آورد. از این جهت او ارزشمندترین بازیکنِ لیگ برتر بوده است.
 

بازگشتِ بزرگ: اشلی یانگ
 

تابستانِ گذشته با خریدِ دی ماریا و شاو به نظر می‌رسید زمانِ اشلی یانگ در یونایتد به پایان رسیده است. اما او خودش را به لویی فن خال ثابت و جایش در ترکیبِ اصلی را تثبیت کرد. بینِ تمامِ بازیکنانی که حداقل 40 بازی در دو فصلِ گذشته‌یِ لیگ برتر انجام داده‌اند، پیشرفتِ ریتینگِ یانگ در هواسکورد از همه بالاتر بوده است (از 6.55 به 7.23). یانگ این فصل 5 پاسِ گل داد، در حالی که در دو فصل گذشته رویِ هم 4 پاس گل داده بود. آمارِ 1.5 دریبلِ موفق در هر بازی هم بهترین رکوردِ او در 6 فصلِ اخیرِ لیگ برتر بود.
 

ایستگاهی‌زن: جیسون پانچون
 

وقتی آلن پاردیو به سلهرست پارک آمد بسیار از پانچون تعریف کرد. هافبکِ 28 ساله‌یِ کریستال پالاس این فصل با 3 گل از رویِ ضربه‌یِ ایستگاهی بالاتر از کریستین اریکسون و لیتون بینز قرار گرفت. پانچون در ضمن 34 پاسِ کلیدی از رویِ ضرباتِ آزاد داد (بیشترین در لیگ) و 7تا از 5 پاسِ گلش هم رویِ همین توپ‌ها بود.
 

کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-05-27 10:13:22
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر