فهرست
دلایلی برایِ تماشایِ فینالِ یوروپا لیگ
دلایلی برایِ تماشایِ فینالِ یوروپا لیگ

دلایلی برایِ تماشایِ فینالِ یوروپا لیگ

آی‌اسپورت - روبرتو مارتینس برایِ رسیدنِ به چمپیونز لیگِ سالِ آینده تقریبا نیمی از لیگ برتر را فدایِ یوروپا لیگ کرد و نهایتا هم قمارش شکست خورد. سهمیه‌یِ مستقیمِ چمپیونز لیگ قطعا انگیزه‌یِ بزرگی برایِ تیمهایِ کوچکترِ لیگ‌هایِ اروپایی است و به همین دلیل فینال امشب را جذاب‌تر از همیشه می‌کند. ولی دلایلِ دیگری هم برایِ تماشایِ بازیِ سویا – دنیپرو هست.
در حالی که رئالِ مادرید و بارسلونا تمامِ چشمها را در فوتبالِ جهان به خودشان خیره کرده‌اند، سویا بی سر و صدا بدل به قدرتِ اول دومین رقابتِ مهمِ اروپایی شده است. سویا در 2006 و 2007 با خوانده راموس قهرمانِ جامِ یوفا شد و حالا اگر با اونای امری موفق به دفاع از عنوانِ سالِ گذشته‌اش بشود، رکوردِ لیورپول و اینتر و یوونتوس را خواهد شکست و با چهار قهرمانی در صدر قرار خواهد گرفت. در ضمن سویا بدل به تنها تیمی در تاریخ این رقابت‌ها خواهد شد که دو بار از عنوانِ قهرمانی‌اش دفاع کرده است. رئال یک بار در سال‌هایِ 85 و 86 دو بار پشتِ سرِ هم قهرمان شد.
اونای امری در حالِ حاضر هواخواهانِ زیادی در سرتاسرِ اروپا پیدا کرده است. از وستهم گرفته تا میلان، و حتی رئال، شایعه‌یِ مقصدِ بعدیِ مربیِ سابقِ والنسیا به گوش می‌رسد. اما اگر او موفق شود تیمش را دوباره قهرمانِ یوروپا لیگ کند، آیا حضور در چمپیونز لیگ را رها خواهد کرد و به لندن یا میلان مهاجرت خواهد کرد؟ بعید است.
در سویِ دیگر هم یون کونوپلیانکا، بالِ هجومیِ دنپیرو است که ژانویه‌یِ گذشته تا آستانه‌یِ پیوستن به لیگِ برتر و لیورپول هم پیشرفت. کونوپلیانکایِ 25 ساله بالی سریع و با تکنیک است که حرکاتِ عرضی و قطریِ کشنده‌ای دارد. او که در 209 بازی برایِ دنیپرو 45 گل زده، تابستانِ امسال قراردادش با باشگاهِ اوکراینی به پایان می‌رسد و به احتمالِ زیاد به تاتنهام یا اورتون خواهد پیوست. تماشایِ بازیِ کونوپلیانکا و البته سلزنیوف (اگر مصدومیتش برطرف شده باشد)، بازیکنانی که ناپولی و آژاکس را به زانو درآوردند، یکی دیگر از جذابیت‌هایِ این بازی خواهد بود.
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-05-27 12:31:13
نظر دهید

۱ نظر
سینا
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۲۶
یوروپا لیگ چیه باز؟! لیگ اروپا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر