فهرست
گزارش ویژه: بررسی کامل گزینه‌های نیمکت استقلال / یک صندلی و دو جین کاندیدا
گزارش ویژه: بررسی کامل گزینه‌های نیمکت استقلال / یک صندلی و دو جین کاندیدا

گزارش ویژه: بررسی کامل گزینه‌های نیمکت استقلال / یک صندلی و دو جین کاندیدا

آی اسپورت - در حالی که هیات مدیره و شخص افشارزاده اعلام کرده مربی آینده استقلال را تا روز یکشنبه آینده معرفی خواهند کرد، به نظر می‌رسد این مساله از سوی او بیشتر به یک شوخی باشد تا اعلام رسمی. هیات مدیره استقلال در حالی که این تیم در تمام هفته‌های پایانی لیگ برتر و چند هفته بعد از آن درگیری مسائل واگذاری بوده به نظر می‌رسد نقش پررنگی نسبت به ناکامی این تیم داشته و نباید از سهم افشارزاده و دوستانش در ناکامی این تیم گذشت.
به هر حال همانطور که افشارزاده قول داده باید منتظر نام سرمربی بعدی این تیم در روز یکشنبه بود؛ وعده‌ای که به نظر می‌رسد همانند وعده خصوصی‌سازی این تیم باشد و با توجه به اینکه مدیرعامل استقلال وعده داده نام چند مربی خارجی در لیست این تیم حضور دارد به نظر می‌رسد زمان کافی برای مذاکره با آنها تا روز اعلام شده وجود نداشته باشد. مشکل بعدی برای حضور مربی خارجی در استقلال به تقاضای مالی آنها بازمی‌گردد و به نظر نمی‌رسد در شرایط فعلی که افشارزاده از پرداخت بدهی‌های باشگاه به بازیکنان عاجز مانده، بتواند هزینه دلاری قرارداد با مربی خارجی موردنظر و جذب بازیکنان موردنیاز او را برآورده کند.
با این تفاسیر در روزهای گذشته نام چند مربی خارجی و داخلی برای حضور در این تیم به گوش رسیده که به مرور نام‌های آنها و شرایط حضورشان نگاهی می‌اندازیم.علیرضا منصوریان
سرمربی حال حاضر نفت تهران که به همراه تیمش به دنبال تابوشکنی و حضور در جمع هشت تیم برتر آسیاست از جدی‌ترین گزینه‌‌های داخلی برای حضور در کادر استقلال است. او البته یک فصل دیگر با نفت تهران قرارداد دارد و گفته می‌شود ابراز تمایل کرده در صورت صعود نفت به جمع هشت تیم به کار خود در این تیم ادامه دهد و شانس‌ خود را برای حضور در جمع برترین‌های آسیا بسنجد و با کارنامه‌ پربارتری گام به باشگاه استقلال بگذارد.
نقاط قوت
- سابقه حضور در استقلال و محبوبیت بین هواداران- موفقیت نسبی به همراه نفت تهران: او نفتی را که در طول دو سال گذشته به همراه حسین فرکی و یحیی گل‌محمدی روند مناسبی را در پیش گرفته بود و سهمیه لیگ قهرمانان را به همراه گل‌محمدی کسب کرده بود را موفق شده به عنوان سومی لیگ برتر، حضور در فینال جام حذفی و صعود به جمع 16 تیم برتر آسیا رهنمون سازد.
نقاط ضعف
- تجربه کم سرمربی‌گری باشگاهی- ناکامی به همراه تیم ملی امید - ناکامی به همراه پاس همدانپرویز مظلومی
آقای چوبله که هواداران استقلال هنوز برد‌های پیاپی او را در دربی به عنوان سلاحی برای کری‌خوانی با رقیب استفاده می‌کنند در فصل گذشته خانه‌نشین شد و اکنون سودای بازگشت به نیمکت آبی‌پوشان را دارد. او عنوان کرده حاضر است برای حضور در این تیم برنامه‌ خود را به مسوولان تیم ارائه دهد.
نقاط قوت
- بردهای پیاپی در دربی- سازگاری با ستاره‌ها- کسب یک عنوان قهرمانی در جام حذفی برای استقلال
نقاط ضعف
- ناکامی به همراه آلومینیوم- ناکامی در مس کرمان - خانه نشینی در دو فصل گذشته لیگ برترامیر قلعه نویی
امیر قلعه‌نویی نیز که در این فصل قراردادش با این تیم به پایان رسیده و با توجه به اینکه دو طول دو فصل گذشته به همراه این تیم عنوانی را کسب نکرده قراردادش تمدید نشد تا به همراه دیگر کاندیداهای این تیم به دنبال ارائه برنامه باشد. البته نزدیکان قلعه‌نویی عنوان می‌کنند او با این شرایط حاضر به ارائه برنامه به مدیران باشگاه نیست چرا که اگر آنها خواهان عقد قرارداد با این مربی بودند قراردادش را تمدید می‌کردند.
نقاط قوت
- عنوان پرافتخارترین مربی لیگ برتر- آشنایی کامل به شرایط تیم- انگیزه جبران دو فصل ناکامی
نقاط ضعف
- عدم اعتماد هواداران

از میان گزینه‌های خارجی مدنظر استقلال می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد که طی روزهای گذشته نام‌شان بارها برای حضور در این تیم بر سر زبان‌ها افتاده است.دراگان اسکوچیچ
موفقیت دراگان در طول دو سال گذشته در فوتبال ایران باعث شده تا این روزها خواهان زیادی برای خود داشته باشد. او البته قرارداد خود را به مدت دو فصل تمدید کرده اما گفته می‌شود امکان جدایی او از جمع سرخ‌های اهوازی وجود دارد. باید دید جدی‌ترین گزینه خارجی حضور در استقلال می‌تواند رضایت مسوولان فولاد را برای حضور در تهران جلب کند یا خیر.والتر زنگا
گزینه هدایت سرخ‌پوشان تهرانی اکنون رقیب را خواهان خود می‌بیند. والتر زنگا که در چند سال اخیر با حضور در الجزیره و النصر به خصوصیات فوتبال آسیا آشنا شده به نظر می‌رسد با توجه به درخواست مالی بالایش از محتمل‌ترین گزینه‌ها باشد. او در زمانی که پرسپولیسی‌ها خواهان حضورش در این تیم بودند مبلغ یک میلیون دلار درخواست کرده بود که با عقب‌نشینی مدیران این تیم همراه شد.روبرتو دونادونی
سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا که در این فصل دوران ناکامی خود را در پارمای نگون بخت پشت سر گذاشت از دیگر نام‌هایی است که گفته می‌شود مسوولان آبی برای حضور در استقلال روی او دست گذاشته‌اند و البته به نظر می‌رسد دور از ذهن و کمی عجیب باشد. گزینه‌ای که زمانی قرار بود روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران بنشیند که مذاکرات با او نتیجه‌ای در پی نداشت. تنها تجربه غیر ایتالیایی دونادونی مرتبط به زمانی است که او در باشگاه الاتحاد به فوتبال خود خاتمه داده.آلبرتو زاکرونی
باز هم یک مربی دیگر که دوران بازنشستگی خود را پشت سر می‌گذارد و در طول یک سال گذشته فعالیت فوتبالی نداشته در بین گزینه‌های استقلال دیده می‌شود. سرمربی 62ساله سابق تیم ملی ژاپن و ایتالیا در طول یک سال گذشته به همراه خانواده‌اش به استراحت مشغول بوده و مطمئنا در این مدت فرصتی برای تماشای دیدارهای استقلال و آشنایی با این تیم نداشته است.لوتار ماتئوس
ستاره تیم ملی مجارستان مدت زیادی است در چهار سال گذشته در تیمی فعالیت نداشته و بیشتر به عنوان مفسر ورزشی در تلویزیون ظاهر می‌شود. او که چندی پیش هم به ایران سفر کرده بود بی‌علاقه نیست با توجه به علاقه فوتبالدوستان ایرانی به او در لیگ برتر فعالیت کند. اما تجربه ناموفق او در راپیدوین، تیم ملی مجارستان، پاراننزه و تیم مکابی رژیم صهیونیستی باعث می‌شود شانس کمی برای نشستن روی نیمکت آبی داشته باشد.
باید دید مسوولان استقلال می‌توانند به وعده خود برای معرفی سکاندار آبی‌ها در لیگ پانزدهم عمل خواهند کرد یا با توجه به تعدد گزینه‌ها و مشکلاتی که برای مذاکره با انها وجود خواهد داشت این تیم و بازیکنانش همچنان سردرگم خواهند بود.
  ۳  
آی اسپورت
2015-05-27 17:10:22
نظر دهید

۳ نظر
-
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۲۳
داش علی میاد
شهرام فرهنگی
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۴۵
آقایون آی اسپورت ، لوتار ماتئوس آلمانیست. آلمانی بوده و آلمانی خواهد ماند... مجارستان را شما از کجا دآوردید. اگر اشتباه هم کرده باشید اشتباه بزرگی مرتکب شده اید. اشتباهی که حتی سیامک قلیچ خوانی هم که هیچ از فوتبال نمی داند هرگز مرتکب نخواهد شد.
رضا
سینا
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۵۳
نکنه تغییر تابعیت داده ماتئوس؟؟!!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر