فهرست
گزارش روز: دایی و سرپرست جدید پرسپولیس
گزارش روز: دایی و سرپرست جدید پرسپولیس

گزارش روز: دایی و سرپرست جدید پرسپولیس

 آی اسپورت- این محمد پنجعلی که علی دایی سرانجام پذیرفت سرپرست پرسپولیس شود، همان محمد پنجعلی است که حدود 9 پیش دایی مانع سرپرستی‌اش در پرسپولیس شده بود.

 حکمی که دیروز علی پروین با موافقت علی دایی به محمد پنجعلی داد تا مدیر فوتبال باشگاه پرسپولیس از این پس به عنوان سرپرست روی نیمکت مجموعه سرخ بنشیند و به اصطلاح «ور دل» دایی باشد، بی‌اختیار ما را به یاد روز‌هایی انداخت که شهریار حکم کرده بود اگر پنجعلی را حتی در تمرینات پرسپولیس کنار زمین ببیند، قراردادش را فسخ می‌کند و می‌رود!

 در روزهای آماده‌سازی «پیش فصل» لیگ سیزدهم، در میان هجمه رسانه‌ها، پیشکسوتان و کارشناسانی که مخالف ادامه فعالیت سعید شیرینی در جایگاه سرپرستی پرسپولیس بودند، سردار رویانیان که از انتقادهای وقت و بی‌وقت پنجعلی به ستوه آمده بود، کاپیتان سابق پرسپولیس را به همکاری فراخواند و پست سرپرستی را به او پیشکش کرد. پنجعلی همراه سرخپوشان به اردوی شمال رفت و خیلی زود با علی دایی که یک سرمربی تمامیت‌خواه به مفهوم واقعی کلمه است، به مشکل خورد.

 در جریان اولین بازی تدارکاتی «پیش فصل» سرخپوشان، محمد پنجعلی که بدون حکم رسمی و در عین حال به عنوان سرپرست پرسپولیس روی نیمکت نشسته بود، بعد از آن‌که خانزاده زیر توپ زد، از جای خود بلند شد و مدافع پرسپولیس را به حفظ توپ و بازیسازی دعوت کرد. به گفته شاهدان عینی، دایی نگاه چپی به پنجعلی انداخت و بدون آن‌که کلمه‌ای حرف بزند، تا پایان بازی روی نیمکت نشست. او حرف‌هایش را برای ملاقات با رویانیان نگه داشت و انرژی‌اش را ذخیره کرد تا هر وقت سردار را دید، علیه پنجعلی به جرم دخالت در حیطه کادرفنی گزارش بدهد.

 دایی همین کار را در ملاقات با مدیرعامل وقت پرسپولیس انجام داد و با تاکید به این نکته که حتی به دستیارانش هم اجازه دخالت نمی‌دهد چه برسد به سرپرست تیم، از رویانیان خواست پنجعلی را در منصب دیگری به کار بگیرد و سرپرستی را به همان سعید شیرینی واگذار کند که در حیطه فنی سررشته و ادعایی ندارد.

 دایی حتی حکم کرد پنجعلی در تمرینات هم کنار زمین نیاید و تجربه‌های فنی‌اش را برای خود نگه دارد!

 از آن روزهای پر از سوتفاهم نزدیک به 9 ماه می‌گذرد و حالا دایی پذیرفته پنجعلی سرپرست پرسپولیس باشد. ساده لوحی است اگر فکر کنیم علی دایی در این 9 ماه تغییر کرده است. دایی از آن دسته انسان‌های خاصی است که هر صد سال یک بار هم سر سوزنی تغییر نمی‌کنند اما شرایط حسابی عوض شده است. حالا سعید شیرینی گرفتار ماجراهای غیرفوتبالی است و علی دایی باید بین بد و بدتر و بدترین دست به انتخاب بزند. بدترین برای دایی این است که پروین سرپرستی پرسپولیس را به یکی از رفقای خود بسپارد، گزینه بدتر هم همان ایوب بهتاج بود که خادم به تمرین پرسپولیس فرستاد و محترمانه به او تفهیم اتهام شد اعتبارش را بردارد و برود سراغ همان تدریس... در این میان فقط می‌ماند محمد پنجعلی که دایی ترجیح داد سرپرستی‌اش را به رسمیت بشناسد تا ناچار به سر وکله زدن با مدعیان دیگر نشود. دایی خوب می‌داند پنجعلی طی این 9 ماه به حساسیت‌هایش پی برده و دیگر مثل روزهای ابتدایی حضورش در مجموعه سرخ پابرهنه وارد مسائل فنی نمی‌شود.

 دایی قرار است در سه هفته پایانی لیگ سیزدهم محمد پنجعلی را به عنوان سرپرست کنار خود تحمل کند. این عقب‌نشینی برای دایی شکست محسوب نمی‌شود، شکست وقتی رقم می‌خورد که پروین یکی از پیشکسوتان مورد حمایت محمد مایلی‌کهن را به همکاری دعوت می‌کرد. دایی با قبول سرپرستی پنجعلی جلوی این اتفاق را گرفت تا مدیر فوتبال دوره مدیریت رویانیان، سرپرست دوره مدیریت موقت پروین باشد.

 پنجعلی 20 سال پیش هم سرپرست پرسپولیس بود. در داربی سرخابی زمستان 1373 که با زد وخورد امیر قلعه‌نوعی و مجتبی محرمی به جنجال کشیده شد و نیمه‌تمام ماند، مثلث پنجعلی، درخشان و ناصر محمدخانی به ترتیب به عنوان سرپرست، سرمربی و مربی در سیستم مدیریتی امیر عابدینی روی نیمکت پرسپولیس نشسته بودند... 19 زمستان گذشت و کاپیتان منتخب آسیا دوباره سرپرست پرسپولیس شد... آن روزگار علی دایی سرخپوش تازه‌واردی بود در پرسپولیس و حالا شهریاری است که حتی پروین هم جرات آب خوردن بدون اجازه‌اش را ندارد.

     
آی اسپورت
2014-03-02 10:15:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر