فهرست
برانکو به زمین سفت رسید/ مصائبِ آقای محافظه کار!
برانکو به زمین سفت رسید/ مصائبِ آقای محافظه کار!

برانکو به زمین سفت رسید/ مصائبِ آقای محافظه کار!

آی اسپورت- وقتی که شایعه ها، رنگِ حقیقت گرفتند و نیمکتِ پرسپولیس از درخشان پس گرفته شد تا به آقای جنتلمن برسد، هوادارها اطمینان داشتند که نمی شود در این فصل با انتظارِ زیادی به تماشای تیم برانکو نشست. آن ها لیگ را هفته ها قبل از دست داده بوند و جام حذفی را نیز به ذوب واگذار کرده بودند و حالا تنها کمی امید برای لیگ قهرمانان آسیا داشتند. امید، واژه غریبی ست وقتی بابک حاتمی، علی عسکر، خالقی فر، تادئو و ... پیراهن تیم محبوب‌ات را بر تن می کنند!


در اولین روزهای حضور برانکو در پرسپولیس، قرار نبود قرمزها انتظارِ چندانی از تیم او داشته باشند. این اما خودِ این مربی بود که انتظارها را ایجاد کرد. پرسپولیس با برانکو، برای اولین بار از شروع فصل در ضربات ایستگاهی با برنامه به نظر می رسید. آقای مربی خیلی زود به بی نظمی های فراوانِ تیم پایان داد و دوران قهر و آشتی ها و درخشانیزم در تیم را به اتمام رساند. او دربی برگشت را نیز در یک نمایش برتر با پیروزی به پایان برد تا همه انتظار داشته باشند در مسابقه برگشت با الهلال نیز، دست به کار بزرگی بزند. این اتفاق اما هرگز رخ نداد.


نتیجه ضعیف پرسپولیس در زمین آبی های عربستان، دلایل متعددی داشت. از ضعف بدنی که تیم از هفته ها قبل درگیر آن بوده تا مصدومیت و خستگی ستاره های اصلی تیم و کارشکنی های عربستانی ها و تمرین در راهروهای هتل!  با وجود همه این نابسامانی ها اما «رویکرد» پرفسور در این مسابقه قابل دفاع به نظر می رسد. او مسابقه را با دفاع مطلق آغاز کرد و موفق به بهره بردن از این تدبیر نشد اما تیم‌اش را حتی بعد از گلِ دوم نیز زیاد جلو نکشید. برانکو که در دقیقه 60 کمندانی را آماده فرستادن به زمین مسابقه می کرد، ناگهان از این تصمیم منصرف شد و در نهایت محافظه کاری، تها تعویض اش در مسابقه را در دقیقه 90 انجام داد.


محافظه کار بودن، تنها ویژگی بدون تغییر برانکو در این 9 سال نیست. او همانند سال های حضور در تیم ملی، همچنان وابستگی زیادی به ضربات ایستگاهی دارد. کافی ست به یاد بیاورید که ایرانِ او، گل صعود به جام جهانی در برابر بحرین، گل نخست بازی با ژاپن، یکی از گل های دیدار آسیایی با کره و ... را با همین روش به ثمر رسانده بود. پرسپولیسِ برانکو نیز در طراحی حملات و استفاده از عمق و یا کناره های دفاع حریف چندان قدرتمند نیست و برای به گل رسیدن، به ضربات ابستگاهی نیاز دارد. با این حال، برای قضاوت مربی کروات سرخ ها، هنوز به زمان بیشتری نیاز است. زمانِ بیشتر و البته بازیکن های بهتر!


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-27 19:11:22
نظر دهید

۲ نظر
-
چهارشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
دربی رو در یک نمایش برتر؟ اون دفاع اتوبوسی و فوتبال کثیف پرسپولیس که همرا شد با افتضاحات داوری به سود برانکو رو میگی نمایش برتر؟
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۰۱
اتوبوسی ؟!
یه چیزی شنیدی ، نمیدونی معنیش جیه...افتضاح داوری اونیایی که شما ها باهاش مثلا 4 ساختین.
هنوز کسی گل سالم محمد نوری یادش نرفته، 3 تا پنالتی که داور محبوبتون قهرمانی نگرفت رو یادش نرفته...
ما یادمونو سالم پرسپولیسو کمکی به نام کریمی نگرفت و پنالتی های بازی های بعدی رو قهرمانی که از قضا هر دو بابت فساد محروم شدن...
رفت و برگشت باختن چقدر ....... که یکی مشت میزنه یکی حمله می کنه یکی هم اراجیف میبافه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر