فهرست
پایانِ زودهنگام ماه عسلِ آسیایی/ خاطره دنیزلی تکرار شد
پایانِ زودهنگام ماه عسلِ آسیایی/ خاطره دنیزلی تکرار شد

پایانِ زودهنگام ماه عسلِ آسیایی/ خاطره دنیزلی تکرار شد

آی اسپورت- از زمانِ شکل گیری فرمت تازه رقابت های باشگاهی در آسیایی و برگزاری «لیگ قهرمانان آسیا»، باشگاه پرسپولیس هیچگاه موفق به عبور از مرحله یک هشتم نهایی رقابت ها نشده است. آن ها یک بار در آزادیِ تهران، به بنیادکار باخته اند و از این مرحله کنار رفته اند و دو بار نیز در عربستان، حذف در مرحله یک هشتم را پشت سر گذاشته اند. دو تجربه ای که اتفاقا شباهت نسبتا زیادی با هم دارند.


پرسپولیسِ 2012 دنیزلی، درست به مانند تیمِ 2015 درخشان و برانکو، شروع ایده آلی در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا داشت. آن تیم بعد از تساوی در زمین الهلال، الشباب را 6 تایی کرده بود و 3 گل نیز در زمین الغرافه به این تیم زده بود تا همه با قاطعیت از صدرنشینی اش حرف بزنند. درست مثل تیم درخشان که ابتدا لخویا را در هم کوبید و سپس سه امتیاز مهم دیدار خارج از خانه با بنیادکار را گرفت. بچه های دنیزلی در ادامه دور گروهی اما نتایج بدی گرفتند و در نهایت با پیروزی در مسابقه حساس آخر راهی دور بعد شدند. اتفاقی که برای تیم درخشان، که حالا دیگر سهمِ برانکو شده بود نیز اتفاق افتاد. هر دوی این تیم ها، به عنوان تیم دوم گروه به مرحله بعد رفتند و آنجا توسط یک حریف عربستانی(الاتحاد/الهلال) نابود شدند.


پرسپولیسِ دنیزلی، در صورت سرگروهی قرعه ساده بنی یاس را در مقابل داشت و تیم برانکو نیز می توانست با سرگروهی، رقابت ساده تری با السد برگزار کند. در واقع این دو تیم، زمانی از مسابقه ها حذف شدند که صدرنشینی گروه را با دومی عوض کردند. با این وجود، تردیدی وجود ندارد که هیچکدام از تیم ها، در حدِ قرار گرفتن روی سکوی آسیایی نبودند و دیر یا زود از تورنمنت کنار می رفتند.
     
آی اسپورت
2015-05-27 19:32:57
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر