فهرست
سفر کریم به برزیل با پروازکویت
سفر کریم به برزیل با پروازکویت

سفر کریم به برزیل با پروازکویت

آی اسپورت -  بازی با کویت برای تیم‌ملی ایران و میهمان عرب زبانش که در بازی‌های قبلی امتیازات لازم در راه صعود به جام ملتهای آسیا (استرالیا 2015) را جمع‌آوری کرده‌اند، کاملا تشریفاتی است اما این تقابل تشریفاتی برای یک مهاجم جوان سکوی پرتاب به قلب برزیل  و فستیوال بزرگ فوتبال دنیاست.

 

 قبل از آن‌که گوچی به ایران بیاید و علیرضا جهانبخش با پیوستن به صف لژیونرها نورچشمی کی‌روش شود، کریم انصاری‌فر مرد اول خط حمله تیم‌ملی بود اما بازی‌های کم‌اثر در پرسپولیس و نمایش‌های معمولی در تیم‌ملی به موازات ورود قوچان‌نژاد و متعاقب آن ارتقا درجه علیرضا جهانبخش، کریم انصاری‌فر را از گزینه ایده‌آل کی‌روش به گزینه‌ای برای خالی نماندن لیست و خالی نبودن تمرینات تیم‌ملی تبدیل کرد.

 گوچی با گل‌های فوق‌العاده حساس به صدر لیست مهاجمان تایید شده کی‌روش رفت و علیرضا جهانبخش هم با استفاده بهینه از اندک فرصت‌های موجود، در دل سرمربی پرتغالی جا باز کرد تا کریم که جایگاه خود در ترکیب ثابت را پیش‌تر از این‌ها از دست داده بود، حتی روی نیمکت تیم‌ملی هم جایگاه و پایگاهی نداشته باشد اما حالا بازی با کویت فرصت ایده‌آلی است برای انصاری‌فر تا چند روز پس از گل مارادونایی‌اش به الاتحاد عربستان در لیگ قهرمانان آسیا، در تیم‌ملی هم عرض اندام کند و خودش را به همان موقعیت ممتاز گذشته برگرداند.

 پس از بازی با کویت و در دیدارهای تدارکاتی و دوستانه‌ای که در فیفادی برگزار می‌شود، با وجود شجاعی، جهانبخش و گوچی، شاید فرصت چندانی برای خودنمایی نصیب کریم انصاری‌فر نشود اما فردا در تقابل با کویت، این فرصت دربست در اختیار کریم است تا حضور خود در جام‌جهانی 2014 برزیل را گارانتی کند.

 بازی با کویت از آن شانس‌های مجددی است که خیلی از مهاجمان بزرگ فوتبال ایران در مقاطع مختلف حسرت به دست آوردنش را داشتند. شتر این شانس مجدد حالا دم در خانه انصاری‌فر خوابیده است.

     
آی اسپورت
2014-03-02 10:31:16
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر