فهرست
چرا نفت توانست و پرسپولیس نه؟/ فاکتوری به نامِ باور
چرا نفت توانست و پرسپولیس نه؟/ فاکتوری به نامِ باور

چرا نفت توانست و پرسپولیس نه؟/ فاکتوری به نامِ باور

آی اسپورت- پرسپولیس و نفتِ ایران، یک هفته قبل در آزادی رقبای عربستانی را با نتایجی مشابه پشت سر گذاشته بودند و برای صعود به جمع 8 تیم برتر آسیا، کارِ دشواری پیش رو داشتند. در نبردهای کلیدیِ عربستان، پرسپولیس از صعود به مرحله بعد بازماند اما بازیکنان نفت؛ انتقام نماینده ایرانی از تیمِ کشوز سعودی گرفت. الاهلی، در هیچ هفته ای از لیگ عربستان شکست نخورده بود و در جدول نهایی لیگ نیز بالاتر از الهلال قرار داشت. در واقع نفتی ها حریف ساده تری از پرسپولیس نداشتند اما چه شد که نفت توانست و پرسپولیس نه؟«ثبات» اصلی ترین تمایزِ نفت تهران و پرسپولیس است. باشگاه زردپوش اگر چه در چند سال گذشته چند بار وادار به تعویضِ مربی شده اما ترکیب بازیکنان‌اش را به خوبی حفظ کرده و ترکیب مدیریت را نیز هرگز تغییر نداده است. پرسپولیسی ها اما در همین فصل سه مربی و سه مدیرعامل عوض کرده اند و چندین بازیکن جدید به تیم آورده اند و باز هم موفق نشده اند به ترکیب ثابت دلخواه و بی تغییرشان دست پیدا کنند.برتریِ مهم دیگر نفت به پرسپولیس، در آرامشی‌ست که نفتی ها در همه هفته های فصل داشته اند. آن ها نه فشار هوادار را حس کرده اند، نه برای حواشی روی جلد روزنامه ها رفته اند و نه مجبور بوده اند با داستان مزایده ها و بلاتکلیفی مالکیتی دست و پنجه نرم کنند. بر خلاف پرسپولیس، اوضاع مالی نفت نیز قابل قبول بوده و تقریبا در همه هفته ها، مهره های این تیم تمرکز لازم برای فوتبال بازی کردن به بهترین شکل ممکن را داشته اند.


در کنار همه این فاکتورها، آنچه از همه مهم تر به نظر می رسد، «باور داشتن» است. نفتی ها از همان ابتدا به این صعود باور داشتند و این موضوع در تک تک رفتارها و مصاحبه های شان قبل و بعد از بازی مشهود است. همه پرسپولیسی ها اما در انتهایِ بازی رفت مشغول ستایش الهلال بوده اند و در  بازی برگشت نیز قافیه را در ذهن های شان به تیمی باختند که اتفاقا شکست ناپذیر نبود. دقت کنید به مصاحبه مهدی طارمی:«در همان 10 دقیقه اول می دانستیم زورمان به آن ها نمی رسد!».


کدخبر:9405
  ۴  
آی اسپورت
2015-05-28 12:05:33
نظر دهید

۴ نظر
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۲۲
پرسپولیس تا اینجا هم با افتضاحات داوری و خوش شانسی و پنالتی و گل بخودی بالا اومد
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۳۹
آقا شما چطور پرسپولیسو با نفت مقایسه میکنید یه نگاه به جدول لیگ بندازین
جواب دندان شکن برای بدخواهان و حسودان
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۰۰
پرسپولیس تو گروه مرگ با اقتدار و حمایت بیش از سیصد هزار طرفدار مایه افتخار فوتبال ایران و آسیا شد. فقط در بازی رفت با الهلال داور به نفع پرسپولیس اشتباه کرد که البته در بازی برگشت با اون پنالتی جبران شد! حسودها و عقده ای های وطن فروش که از دم از داوری و شانس میزنند از جای دیگر میسوزند!! از حضور و حمایت بیشمار هواداران و نتیجه رفت و برگشت دربی! اینها رو به چالش آب یخ دعوت میکنم!!!
حسام
جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۱۸
چه مقایسه مسخره ای. الهلال قوی ترین تیم عربستان هستش. تا کی میخاین پرسپولیسو بکوبین. درسته تیم خیلی افت کرده ولی بازم پرسپولیسه. مقصر این وضع هم دو نفر هستن: گودرزی و خادم .خدا لعنتشون کنه. من که هروز نفرینشون میکنم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر