فهرست
صفحه اول روزنامه‌های پرتیراژ دنیا با یک تیتر؛ فساد در فیفا (گزارش تصویری)
صفحه اول روزنامه‌های پرتیراژ دنیا با یک تیتر؛ فساد در فیفا (گزارش تصویری)

صفحه اول روزنامه‌های پرتیراژ دنیا با یک تیتر؛ فساد در فیفا (گزارش تصویری)

مطبوعات بین المللی جهان واکنش های جالبی نسبت به دستگیری جمعی از مدیران ارشد فیفا توسط FBI داشتند. سایت نود نگاهی داشته به بعضی از تیترهای جالب مطبوعات جهان یک روز پس از بازداشت گسترده سران فیفا به اتهام رشوه خواری و فساد.
 
 
 

روزنامه میرور با تیتر "سپ گندیده" به استقبال رئیس فیفا رفته است. گری لینه کر ، مهاجم اسطوره ای فوتبال انگلیس در مورد اتفاقات فیفا لفظ "تهوع آور" را به کار برده است این روزنامه همچنین به درخواست سران فوتبال انگلیس مبنی بر برکناری بلاتر از سمتش اشاره کردند.

روزنامه تلگراف با انتشار عکسی از بلاتر که برآشفته شده است تیتر  " بازی تمام است" را مورد استفاده قرار داده است و نوشته است :" در پی دستگیری شمار زیادی از مردان قدرتمندفوتبال جهان به علت فساد بالاخره دست فیفا رو شد."

روزنامه دیلی میل تیتر " چطور بلاتر می تواند زنده بماند" را انتخاب کرده است و نوشته است :" سران فیفا به علت رشوه خواری و فساد دستگیر شدند. بازجوی آمریکایی می گوید که در انتخاب میزبان های جام جهانی تقلب شده است."

روزنامه "گاردین" تصویری از سه تن از مقامات بلندپایه فیفا که دستگیر شده اند را منتشر کرده و این تیتر را برگزیده است:" رشوه پشت رشوه پشت رشوه. چطور فیفا و همدستانش فوتبال را متلاشی کردند."

روزنامه سان موضوع را کمی شخصی تر کرده و خواستار رسیدن میزبانی جام جهانی به انگلیس شده است. آنها تیتر " ننگ جام جهانی ، آن را به انگلیس بدهید" را انتخاب کرده اند و نوشت :" رقیب بلاتر خواستار رسیدن میزبانی جام جهانی به ما شده است."

دیلی اکسپرس با تیتر " تو فوتبال را می کشی " که بخشی از بیانیه یوفا علیه شرایط بلاتر است به این قضیه واکنش نشان داده است.

کوریره دلوا اسپورت هم تیتر " فیفای سیاه " را به همراه عکسی از آشفتگی بلاتر منتشر کرده است و به تحقیفات FBI در مورد رشوه خواری ۱۴۰ میلیونی سران فیفا اشاره کرده است.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون تیتر " مافیای فیفا " را برگزیده است و با تصویری جالب اتفاقاتی که درون فیفا رخ داده است را مورد نقد قرار داده است.

دیگر روزنامه مطرح فرانسوی یعنی اکیپ هم تیتر " رسوایی بسیار زیاد " را برگزیده است.

روزنامه مطرح تایمز صفحه اصلی خود را به اتفاقات فیفا اختصاص داده است و تیتر " جام جهانی تقلب " را انتخاب کرده است.

روزنامه شیلیایی ال مرکوریو تیتر " انفجار فساد در فیفا " را برگزیده است.

روزنامه دوفین هم با تیتر " رسوایی فیفا " به این موضوع اشاره کرده است.

روزنامه المانی "فرانکفورتر المانیه" هم تیتر "هفت مامور فیفا در زوریخ دستگیر شدند" به این موضوع اشاره کرده است.
     
آی اسپورت
2015-05-28 14:53:38
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر