فهرست
تمام تصمیم‌های بحث برانگیز برانکو:از کاملی مفرد تا گابریل!
تمام تصمیم‌های بحث برانگیز برانکو:از کاملی مفرد تا گابریل!

تمام تصمیم‌های بحث برانگیز برانکو:از کاملی مفرد تا گابریل!

حمیدرضا عرب- زمانی که برانکو سکان هدایت تیم ملی ایران را برعهده داشت همواره بازیکنانی در ترکیب تیم ملی قرار می‌گرفتند که همان روزها نیز جزو بهترین‌های لیگ ایران محسوب نمی‌شدند. بازیکنانی با ظرفیت‌های فنی محدود که اکنون به واسطه آن ضعف‌ها هیچ اثری از وجودشان نمی‌یابیم. جلال کاملی‌مفرد، مدافعی که در زمان مربیگری برانکو بازی‌های زیادی در تیم ملی انجام داد اکنون کجا است؟ انتخاب اول برانکو برای بسیاری از بازی‌های تیم ملی خیلی زود با دنیای حرفه‌ای خداحافظی کرد در حالی که شاید هر مدافعی با آن مقدار توجه و بازی ملی جای کاملی مفرد بود شاید هنوز هم در فوتبال ایران حضور داشت.
سیدمحمد علوی نیز دیگر انتخاب بحث‌برانگیز ایوانکوویچ بود. بازیکنی که به رغم جوانی اما بی‌استعدادی و نداشتن غنای تکنیکی کافی زمانی که برانکو رفت، از تیم ملی فاصله گرفت و حتی کار به جایی رسید که پیش از رسیدن به مرز 30 سالگی سر از تیم‌های لیگ یکی درآورد. از این دست انتخاب‌ها در زمان مربیگری برانکو کم نبود. ستار زارع، علی بداوی و حتی ابراهیم میرزاپور همواره با انتقاد‌هایی مواجه بودند اما برانکو اعتقاد عجیبی به این بازیکنان داشت.
حال پس از سال‌ها برانکو ایوانکوویچ دوباره به فوتبال ایران آمده است و با انتخاب‌هایش شگفت‌زده‌مان می‌کند. او به محض ورود به پرسپولیس این بار بازیکنی را از ترکیب اصلی سرخ‌ها دور کرد در حالی که شایسته بازی در ترکیب اصلی بود. حذف گابریل از پرسپولیس یادآور آن تصمیم‌های به یادماندنی برانکو در زمان مربیگری در تیم ملی است. حال وقتی زمان را تداعی می‌کنیم به این باور می‌رسیم که برانکو هیچ تفاوتی با گذشته نکرده است.حذف گابریل از پرسپولیس نشانه‌هایی از تکرار همان خصوصیات اخلاقی است. نوعی لجاجت از نوع اروپای شرقی‌اش که روشن نیست ریشه‌اش در کجا است. شاید برانکو بازیکن دیگری را برای این پست در نظر دارد. شاید یک هموطن کروات و شاید هم بازیکنی در حد و اندازه سیدمحمد علوی؟! تصمیم برانکو چیست؟
او چه خوابی برای این پرسپولیس دیده است؟ آیا خواب‌های او مانند آن ایام که بر کابین هدایت تیم ملی می‌نشست به حقیقت تبدیل خواهد شد؟ نتیجه تصمیم‌های برانکو چه خواهد بود؟ انتظار می‌کشیم...
  ۳  
آی اسپورت
2015-05-28 18:33:09
نظر دهید

۳ نظر
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۲۳
اون زمان عنایتی اقای گل لیگ بود اما نیمکت نشین, مجیدی عالی بود و جوون اما برانکو دعوتش نمی کرد, امیرحسین صادقی برخلاف الان مدافع فوق العاده ای بود اما نیمکت نشین
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۳۳
چون خوزستانی بودن بحس برانگیز همه اینا که اسم بردی زمان خودشون بهترین بودن .
-
پنجشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۵۵
والا ما هم که گه گیجه گرفتیم از دستش...
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر