فهرست
واویلا... واویلا... بزن یکی دیگه
واویلا... واویلا... بزن یکی دیگه

واویلا... واویلا... بزن یکی دیگه

یک- در شرایطی که همه بابت ترانه تیم ملی سالار عقیلی مبهوت بودیم و داشتیم فکر می‌­کردیم که چی شد که به اینجا رسیدیم، و در حالی که منتظر بودیم لباف و بقیه اساتید آهنگ‌­هایشان را رو کنند و ببینیم امسال چه گلی به سر ما زده‌­اند، جناب‌­خان بی­‌خبر از راه رسید و با آهنگی که برای تیم ملی ساخته و خوانده روی همه را کم کرد. محمد بحرانی چهار سال پیش هم برای جام­جهانی کار درجه یکی ساخت که از همه ساخته‌­های داخلی بهتر بود. شاد و پرانرژی و فوتبالی. آهنگ «اومدیم روسیه» قشنگ ظرفیت این را دارد که جمعیت را در استادیوم به اهتزاز و ارتعاش در بیاورد و خستگی راه را از تن هزاران ایرانی که از اقصی‌­نقاط دور و نزدیک جهان خود را به روسیه رسانده‌­اند بشورد ببرد. کاری که از دستمان برمی‌­آید این که به بحرانی و رفقایش خسته نباشید بگوییم و یک کورچشمی به بقیه بدهیم و بگوییم، اخوی کار خوب ساختن به قرارداد سنگین و مایه تیله و ادا اصول نیست. باید یک عشقی در وجودت داشته باشی –که اغلب اساتید ندارند و فقط بوی کباب شنیده­‌اند- و مایه و استعدادی هم داشته باشی که متاسفانه... بگذریم. از تلویزیون هم که از دستش دررفت و ترانه را پخش کرد کمال امتنان را داریم هرچند که بعید است رغبت کنند و زیاد آهنگ را برایمان پلی کنند. واویلا..واویلا بزن یکی دیگه. آی بحرانی..بحرانی..کوکا خدا رو کولت.

دو- در این چند روزی که تا شروع جام­‌جهانی و بازی ایران مراکش مانده هم خواستیم چند خواهش از اساتید بکنیم، بلکه به تیم ملی کمک شد. اول از علی آقا کریمی عاجزانه التماس می­‌کنیم که کمی با تیم ملی مهربان باشد و برای دو هفته هم که شده این کینه و غضب را کنار بگذارد و دعا کند که ایران موفق شود. چون متاسفانه عده‌­ای از هموطنان ما هوش و عقل از کف داده‌­اند و چشم‌شان به دهان جادوگر است ببینند حکم چه خواهد بود. از آقا خلیل آزمون، ابوی گرامی سردار هم تقاضامندیم این چند روز را بی‌­خیال اخبار انتقال شاه‌­پسرش به آ­اس­‌رم و اینترمیلان و لاتزیو و منچستریونایتد شود شاید سردار که در یک سال اخیر روی فرم نبوده، سرش کمی باد بخورد و یکی دو تا گل برایمان بزند. از کی­‌روش هم درخواست می­‌کنیم به همین شرایط امنیتی که برای بازی با لیتوانی برقرار کرده ادامه بدهد. مردم ما کلا شرایط امنیتی را دوست دارند و به آن عادت کرده‌­اند و شرایط اگر امنیتی نباشد بچه­‌ها ممکن است از فرم ایده­‌آل بدنی‌­شان خارج شوند و ایرانی‌­ها در روسیه جوگیر شوند و با سلفی­‌ها و زلفی­‌هایشان برای تیم دردسر درست کنند. خدا به خیر کند این چند روز را که هموطنان از همه جا بی­‌خبرمان می­‌خواهند بیایند کازان و سن‎پترزبورگ و هوا گرم و کمیته اخلاق فدراسیون هم که دستش بسته و... واویلا...واویلا...بزن یکی دیگه!

سه- در حالی که همه درگیر جام‌­جهانی و وضعیت تیم­ها هستند، روز 23 خرداد اجلاس فیفا برگزار می‌­شود و قرار است اعضا، میزبان جام‌­جهانی 2026 را انتخاب کنند. نامزدها هم دو تا هستند؛ یکی مراکش و آن یکی سه کشور کانادا، آمریکا و مکزیک. چیزی که تا اینجا مشخص شده این است که بیشتر کشورهای آفریقایی پشت مراکش خواهند بود. آمریکایی­‌های لاتین و جنوبی هم که تکلیف‌­شان روشن است و نمی­‌خواهند راه دور بروند. چون اینفانتینو خودش طرفدار برگزاری مسابقات در آمریکای شمالی است و می‌­خواهد بازی­ها آبرومند برگزار شود و کارنامه‌­اش را تقویت کند، بیشتر کشورهای آسیایی هم دنبال استاد خواهند افتاد و به رقیب آمریکایی رای خواهند داد. عوض­‌اش خیلی از اروپایی‌­ها که با اینفانتینو سر لج افتاده‌­اند می‌­خواهند به مراکش رای بدهند که هم نزدیکتر است هم ساعت پخش بازی­‌هایش برای اروپا بهتر است. پس به نظر می‌­رسد برخلاف این تصور که آمریکا و کانادا از نظر امکانات و درآمد پخش تلویزیونی خیلی وضعیت بهتری دارند، رقابت یک­طرفه نباشد. اما بشنوید از شرایط ایران. استاد تاج و استاد کفاشیان تا همین چند روز پیش اصلا حواس‌­شان نبود که مراکش و آمریکای شمالی هر دو با ما شاخ به شاخ هستند و رای دادن به هیچکدام­­‌شان خوبیت ندارد. تازه به این صرافت افتاده‌­اند که اگر بشود رای ممتنع بدهند یا موقع رای­‌گیری شکم­‌شان را بگیرند و بگویند آخ آخ و بیایند بیرون. خوبی این کار و رای ندادن هم این است که هر کدام از دو میزبان انتخاب شوند ما از مزایای حمایت­‌شان بی‌­نصیب خواهیم ماند. یعنی نه اینفانتینو دل خوشی از رای‌­مان خواهد داشت و نه آفریقایی‌­ها و اروپایی‌­ها. پس اگر دیدید در آینده برای هر دیدار تدارکاتی باز هم کاسه چکنم دست گرفتیم به خاطر این است که فوتبال ما خیلی مستقل است و نیازی به این سو و آنسوی عالم ندارد و خودمان از همه خوب‌تریم. این اطلاعات دست اول را هم جای دیگری پیدا نمی‌­کنید، شخصا از دست راست اینفانتینو گرفتم!

چهار- و قابل توجه زامبی­‌های عزیز فضای مجازی که حمایت­های ما را از تیم ملی به بلیت روسیه مربوط می‌دانستند، خلاصه این که ما مسکو نرفته­ایم و همین جا تهران در خدمت‌‎­تان هستیم. البته که بلیت و هتل هم مهیا م‌ی­شد و در معیت اساتیدی مثل دکتر هیوا یوسفی و دکتر فرشاد عباسی که از همشهری ورزشی عازم سرزمین‌های شمالی شده­‌اند، خیلی هم خوش می­‌گذشت، اما نرفتیم و ماندیم تا در کنار مردم خوب کشورمان بازی­‌ها را ببینیم. زامبی‌­های محترم این آخرین روزها را هم کم نیاورید و به کی­روش و تیم ملی حمله کنید، چون تیم موفق شود یا نشود، دنیا ادامه خواهد داشت و روسیاهی بالاخره باید یک زغالی پیدا کند. کسانی که فکر می­‌کنند پرسپولیسی بودن و حمایت از برانکو معنایش این است که باید تیم ملی را نفرین کنند، کمی هم به فکر تیم خودشان باشند که فصل بعد بدون مسلمان و کمال و فرشاد و صادق محرمی و منشا و بقیه قرار است چه گلی به سر بگیرد. خدا را شکر هیچکس هم یادش نیست کی این بلای محرومیت را سر پرسپولیس آورده و کی قرار بود بیاید در جلسه مطبوعاتی روشنگری کند و نیامد که نیامد. در ضمن فدراسیون فوتبال هم گفته از یونان و کوزوو شکایت می‌­کنیم. پیگیرش هستیم ببینیم این بار چه شاهکاری خلق می‌­کنید آقای تاج. هرچند که خبر داده‌­اند وقتی از روسیه برگردید استعفا می­‌دهید. دوستان باید برایتان مجلس تکریم برگزار کنند. به نمایندگان مجلس و مدیران ورزش و عره و عوره و شمسی کوره کم خدمت نکردید.

۴۹ ۲۰  
آی اسپورت
2018-06-10 19:08:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲۰ نظر
بی طرف
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۳۰
همین که نویسنده سینه چاک و عاشق کی روش اینجوری بهش فشار امده که از کی روشش انتقاد شده نیازی نیست که مثل خودش جوابش رو بدیم ولی خب متاسفانه این به اصطلاح خبرنگار اینقدر حقیره که حتی حاظر نیست از خبرنگارانی که کی روش جواب اونها رو با تحقیر می ده حمایت کنه حالا اگر کی روش بهت بیلیط روسیه رو نداده چرا حرصت رو اینجا خالی می کنی .
ارش توکل
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۵۴
آقای رحمانی، [ب..که] هیچ پرسپولیسی اصیل خواهان باخت و شکست تیم ملی کشورش نیست والبته این هیچ ملازمه ای با نفرت پرسپولیس های واقعی از شخصی که در دوسال اخیر از هیچ کاری واسه ضربه زدن به پرسپولیس دریغ نکرده (شخص شخیص موزامبیکی رو میگم) نداره ضمنا این همه آسمون و ریسمون بافتی که بگی ایها الناس دیدین من روسیه نرفتم اگه تویی که به منتقدت لقب زامبی میدی واقعا ژورنالیستی منم همین الان رسما اعلام می‌کنم فضانوردم تو این مملکت
آرش6
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۳۴
عخی عخی عخی

حتی چاپ نکردن خبر قهرمانی پرسپولیس روز بعد نتونست بهت بلیط روسیه بده
روستایی
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۰
میدنی چیه ؟
به قول گفتنی طنز تلخ ماجرا اینه که :

طرفداری از برانکو میشه طرفداری از پرسپولیس ،
طرفداری از علی کریمی میشه طرفداری از پرسپولیس
اما
طرفداری از کی روش ، اجنبی پرستی میشه و نه حمایت از تیم ملی

و اونایی که از کی روش حمایت میکنند اسمش حمایت از تیم ملی نیست !!!
یه نیگاه به کامنت پرسپولیسی ها بندازین !
اونا حتی سرخهایی را که مدافع کی روش هستند خائن میدونند و اونا رو پرسپولیسی نمی دونند.
مارال
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
این کسایی که تو گفتی جزء احمق ترین ها اند و متاسفانه کم نیستن !
البته طرفداری از علی کریمی نمیشه طرفداری از پرسپولیس چون استقلالی های زیادی داریم که علی کریمی و دوس دارن.
هیچوقت سعی نکن با آدمای احمق بحث کنی ، تجربه دارم که میگم ، تو هرچی توضیح بدی احمق قانع نممممیشه!
مثل این میمونه به کسی که میگه زمین مربع بگی زمین گرده !
رضا
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۴۴
1. شما فکر کردین حمایت از تیم ملی یعنی کوبیدن و شقه کردن مردم به خودی و ناخودی.

2. شما فکر کردین هر کس مخالف نظر شما رو داشته باشه زامبیه.

3. شما 2 سال پشت سر هم هر کس گفت بالای چشم کیروش و بازیکنان تیم ملی یک سلسله مویی وجود داره که جسارتا ابرو نامیده میشه شروع به کوبیدنش کردین تا یک مشت غربتی رو یک موجود چهارپا برداره و گوشش بخشی از مقدسات جامعه بشه.

4. عامل اصلی اون اتفاقاتی که گفتی آقای گوش مقدسه اگر تنها عاملش نبوده باشه.

5. شما بودین که هیزوم تو اختلافات ریختید برای چند کلیک بیشتر و تبلیغات حالا هم روزانه باد و ناله به خورد همه میدین که آی ملت کجایین که تیم ملی تنهاست ولی یک کلمه از عامل این دو شقه کردن جامعه که شما بودین به زبون نمیارین.

6. احتمالا هم الان جوابتون اینه که آی جامعه رسانه و خبرنگار چقدر مظلوم هستن چرا همه چی سر ما باید خراب بشه ولی در واقع همینقدر وقیح هستین. اخر داستان هم معلومه, از الان دنبال تقسیم
غنایم هستین. اگر نتیجه بگیره منت سر ملت میزارین اگر نگیره تقصیر ملته. آخرش هم کسی که خون دل نتیجه نگرفتن رو میخوره همین ملتی هستن که شما زامبی میبینیشون. شما آبتو بخور که اگر این فوتبال برای هواداراش نون نداره برای شما ها خوب آب داره.

کریم
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۰۹
کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد. اون کسی که قرار بود کنفرانس مطبوعاتی بگذاره رفت تو شبکه ورزش و 1 ساعت به صورت زنده صحبت کرد و مدرک ارائه داد. شاید شما فکر میکنین چون تو برنامه 90 نرفته اون برنامه از وجاحت قانونی برخوردار نبوده. چون به ساحت مقدس جناب فردوسی پور توهین شده برنامه شبکه ورزش رو نادیده گرفته و میگین چرا نرفت کنفرانس مطبوعاتی
مارال
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۰:۵۰
آقای نامدار شما ی نویسنده هستید پس بهتر تو نوشته هاتون آبی بودنتون جار نزنید ، خیلی مسخره است که یک نویسنده بیشتر نوشته هاش رنگی باشه و تو نوشتش عقده هاش د خالی کنه و همچنین از بعضی الفاظ زشت تو نوشتتون بکار نبرید چون فقط شان خودتون و پایین میارید!
رضا
يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۵۹
توروخدا حرف زدنو ببین. این مثلا ژورنالیسته. ببین سوزش تا کجاست که گودرزو ربطش میده به شقایق. شماها همتون از یه قماشید.منظورم تو و اشکریزو و بقیتون. اگه یه مطلب کار کنید که توش اسمی از پرسپولیسو و برانکو نبرید سرطان میگیرید. واقعا اینقدر دارید میسوزید از موفقیت های برانکو و پرسپولیس توی این 3 4 سال؟شرفم خوب چیزیه. بزار خیالتو راحت کنم. کیروش یه مریضه روانیه که دوسداره با انگ زدن به اینو اون صدره خبرا باشه.طرفداراشم مثله خودشن. اگر یک ذره شرف دارید چرا یک کلمه نمیگید نصفه شبی بازیکن تیم ملی 5 روز مونده به جام جهانی توی اینستاگرام چه غلطی میکنه به جای اینکه تمرکز داشته باشه که گل خالیو نزنه آسمون. حاضرم شرط ببندم اگه این اتفاق توی پرسپولیس می افتاد پدره برانکو رو جلوی چشمش می آوردید که وااسفا نمیتونه بازیکناشو کنترل کنه و مقتدر نیست. شماها دیگه حناتون رنگی نداره خودتونم خوب میدونید. در ضمن بزودی متوجه میشید که اون که باید گل بسرش بگیره کیه
پرسپولیس واقعی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۰۰
از ادمین محترم آی اسپورت تشکر میکنم.
۳ ۱
شلغم واقعی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۰
یه بار این بنده خدا اظهار فضل نکرد مرد
اشکان4
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۱۹
این برانکو پوری ها خیلی گندشو درآوردن
وقتی واسه بازیکن خودی که به امید پیشرفت رفته آرزوی پاره کردن رباط صلیبی می کنن دیگه نمی شه توقعی ازشون داشت اگه تیم ملی رو نفرین کنن!
آرش توکل
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۳
آقای رحمانی، [...] هیچ پرسپولیسی اصیل خواهان باخت و شکست تیم ملی کشورش نیست والبته این هیچ ملازمه ای با نفرت پرسپولیس های واقعی از شخصی که در دوسال اخیر از هیچ کاری واسه ضربه زدن به پرسپولیس دریغ نکرده (شخص شخیص موزامبیکی رو میگم) نداره ضمنا این همه آسمون و ریسمون بافتی که بگی ایها الناس دیدین من روسیه نرفتم اگه تویی که به منتقدت لقب زامبی میدی واقعا ژورنالیستی منم همین الان رسما اعلام می‌کنم فضانوردم تو این مملکت
مصطفی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۴۹
من نمی‌دونم این رحمانی که از برانکو متنفره و هوادار پرسپولیس رو زامبی میخونه وتو روزنامش حتی خبر قهرمانی پرسپولیس رو درج نمیکنه چطور خودشو پرسپولیسی متعصب می‌دونه جل الخالق
بشکه در ایران ماند
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۲
پرسپولیسی بودن این بشکه مثل اینه که مارکا بگه من بارساییم
شاهین
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۲:۴۵
". اول از علی آقا کریمی عاجزانه التماس می­‌کنیم که کمی با تیم ملی مهربان باشد و برای دو هفته هم که شده این کینه و غضب را کنار بگذارد و دعا کند که ایران موفق شود. چون متاسفانه عده‌­ای از هموطنان ما هوش و عقل از کف داده‌­اند و چشم‌شان به دهان جادوگر است ببینند حکم چه خواهد بود"

۱. کینه رو شماها و ارباب کیروش معنی تازه بخشیدین:))
هرجا اسم برانکو هست اراجیف می بافین!
۲. ما نوچه علی کریمی باشیم خیلی بهتر ازینه پاچه خواری یه خارجی رو بکنیم که دیروز همه تون را به رنگ ...‌ درآورد و گفت ساکت بشین:)))
۳. حقارت شما مایه تعجب نیست، از کوزه همان برون تراود که در اوست
بشکه واقعی
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۴۵
کینه ای که تو نسبت به کریمی و برانکو داری هیچکدوم از به اصطلاح تو زامبی ها از کیروش ندارن.
یه کم خودت رو اصلاح کن .
نرفتن به روسیه هنر نیست.
حسن
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۴۷
علاقمند به کریمی بودن بهتر از جیره خوار کیروش بودنه.
تزویر و ریا
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۰۷:۵۵
لازم نبود نرفتن به روسیه رو جار بزنی. این نشون میده که نبردنت. نه اینکه خودت نرفتی
پرسپولیس واقعی_به اون کاربری که خیلی بامزه است و معمولا فقط به من عشق می ورزه
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۹
اینقدر به من توجه داری که متوجه نشدی یه کامنت از کسری حذف شد .
تشکر من به خاطر اون بود.
یه کم حواست رو به کامنتها جمع کن!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر