فهرست
گفتگوی با تنها لژیونر ایرانی لیگ تاجیکستان؛ تنها استقلال دنیا هستیم که قرمز می‌پوشیم!
گفتگوی با تنها لژیونر ایرانی لیگ تاجیکستان؛ تنها استقلال دنیا هستیم که قرمز می‌پوشیم!

گفتگوی با تنها لژیونر ایرانی لیگ تاجیکستان؛ تنها استقلال دنیا هستیم که قرمز می‌پوشیم!

مهدی چاهجویی تنها لژیونر ایرانی لیگ فوتبال تاجیکستان در گفتگو با خبرنگار آی اسپورت  اینسور از استقلال تاجیکستان حرف می‌زند:‌«استقلال تاجیکستان تیمی است که مردم این کشور با وجودی که سال 2007 تاسیس شده و قدمت خیلی زیادی ندارد عاشق آن هستند و تقریبا به لحاظ هوادار یک تیم بی رقیب در این کشور فارسی زبان است و عرق و تعصب مردم به آن چیزی کم از استقلال و پرسپولیس ایران ندارد.استقلال تاجیکستان در شهر دوشنبه بازی‌های خود را انجام می‌دهد و هزاران هوادار تیم ما در هنگام بازی ها ورزشگاه ملی دوشنبه را پر می‌کنند که جلوه بسیار زیبایی از علاقه مردم به استقلال شهر و کشورشان است. استقلال تاجیکستان برند این کشور به حساب می‌آید.
بازیکن ایرانی استقلال تاجیکستان، نامگذاری این تیم را مرتبط با استقلال تهران نمی‌داند: مردم تاجیکستان تیم‌های فوتبال ایران و به خصوص استقلال و پرسپولیس ما را به خوبی می‌شناسند اما آنها بیشتر از هر چیزی اسامی ایرانی را خیلی دوست دارند به طوری که اکثر خیابان های دوشنبه به نام شعرای ایرانی نامگذاری شده.
چاهجویی می‌گوید: جالب اینکه این استقلال در تاجیکستان بی‌رقیب است و مثلا پرسپولیسی برای آن وجود ندارد اما تیمی به نام روشن از منطقه کولاب با پیراهن فسفری است که تیم بسیار خوبی است و تنها رقیبی است که در دو سال اخیر که استقلال قهرمان شده توانسته قدری تیم ما را اذیت کند.
او که به همراه دو بازیکن اسپانیایی، یک اوکراینی و یک صربستانی جزو 5 بازیکن خارجی استقلال است از چگونگی پیوستن خود به این تیم می گوید: سال گذشته از شهرداری بندرعباس به اردوی این تیم در ترکیه رفتم که با توجه به پستم در دفاع راست و پیشنهاد مالی خوب آنها تصمیم گرفتم به تاجیکستان بروم که واقعا کشور جالبی است.
لژیونر ایرانی استقلال تاجیکستان از درخشش این تیم در AFC کاپ می‌گوید: تاجیکستان یک و نیم سهمیه در این کاپ که به نوعی جام باشگاههای آسیاست دارد. ما امسال با تیم های اربیل عراق، القادسیه کویت و افضل ترکمنستان هم گروه بودیم که به عنوان تیم اول صعود کردیم و سه شنبه در دور حذفی باید با الوحده سوریه بازی کنیم. ای کاش که هیجان مردم را در بازی های ما ببنید که با گویش فارسی دری تیمشان را تشویق می‌کنند.
۱۱ ۶  
آی اسپورت
2015-05-29 15:31:06
نظر دهید

۶ نظر
-
جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۴۹
من دیگه حرفی ندارم !!
۱
Crown
جمعه ۸ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۱۰
دلیل نامگذاری باشگاه استقلال دوشنبه

The name and jersey colour of the team seems too have been inspired by Esteghlal Tehran F.C., one of the most popular football clubs in Iran and Persian-Speaking world
محمدباقر میرزاده
يكشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵، ۱۳:۵۰
سلام
با عرض وقت بخیر لطفا شماره تماس و یا ایمسل آقای مهدی چاهجویی را برایم بفرستسن مرسی
۵ ۱
رامین
يكشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶، ۰۲:۰۹
باسلام
برای تست فوتبال در لیگ تاجیکستان کسی هست بتونه راهنمایی کنه مرسی تشکر
۹
حبیب عباسی
جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵، ۱۴:۲۳
لطفا شماره ایمیل مهدی چاه جویی را بفرست
۶
باقر
جمعه ۲ آذر ۱۳۹۷، ۲۲:۰۰
درود بر شما،نشانی(اینستاگرام) از آقای چاهجویی میخواستم،درباره تست فوتبال در تاجیکستان میشه راهنمایی کنید،سپاسگزارم
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر