فهرست
فینالِ اف.ای. کاپ / ویلشر: چطور توپ را حفظ کنیم
فینالِ اف.ای. کاپ / ویلشر: چطور توپ را حفظ کنیم

فینالِ اف.ای. کاپ / ویلشر: چطور توپ را حفظ کنیم

«خیلی مهمه که همیشه تلاش کنید به جلو حرکت کنید، برایِ اینکه دروازه‌یِ حریف اونجاست. اگه راهِ جلو رفتن بسته است باید در عرض حرکت کنید. حفظِ توپ مهمترین بخشِ فوتبال است و برایِ رسیدن به اون باید همیشه تصویری در ذهنتون از کاری که قرار با توپ بکنید، قبل از اینکه بهتون برسه، داشته باشید. بهترین تمرین برایِ رسیدن به این مهارت بازیِ 5 به 2 با قانونِ دو ضربه به توپ است. تمرین در فضاهایِ کوچیک و با سرعتِ بالا کمکِ زیادی به تصمیمگیری میکنه.»
«همیشه باید در حرکت باشید تا بازیکنی که مقابلتون هست را گیج کنید. نوعِ حرکتتون را مدام تغییر بدید و حریف را به نقاطی بکشید که راحت نیست. هدفِ نهایی اینه که فضایی برایِ پاس دادن ایجاد کنید. اما وقتی پاس دادید، نایستید و از پاسی که دادید لذت ببرید. به بازیکنانِ بارسلونا نگاه کنید که چطور لحظه‌ای که پاس میدن خودشون را برایِ پاسِ بعدی آماده میکنن.»
«آگاهی به شکلِ تیم اهمیتِ زیادی داره. مثلا ما در آرسنال بیشتر از پاس‌هایِ عمقی و تو در استفاده میکنیم. برایِ تمرینِ این شکل، تیمِ اصلی بدونِ رقیب در زمین چیده میشه، گاهی هم از آدمک استفاده میکنیم، و مدام از دروازه‌بان تا مهاجم به هم پاس میدیم. اینطوری موقعیت همدیگر برامون جا میفته و در جریانِ بازی میتونیم راحت همو پیدا کنیم. بالاترین سطحِ این تمرین پاس‌هایِ تک ضرب است. برایِ دادنِ پاسهایِ عمقی تکنیک خیلی مهمتر از قدرت است، برایِ همین نیاز به تمرینِ زیاد داره.»
«اگر بازیکنِ حریف از پشت به شما حمله کنه، باید از بالاتنه و دستهاتون برایِ حفظِ توپ استفاده کنید. اینجاست که اهمیتِ بالاتنه‌ای قوی داشتن مشخص میشه. اما مهمترین نکته برایِ رد شدن از حریف ضربه‌یِ اولی است به توپ میزنید. اگه این ضربه درست باشه، هرکاری که بخواین میتونید با توپ بکیند.»
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-05-30 10:04:53
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر