فهرست
آسیب دیدگی آندو تشدید شده است / بازی‌ با تیم‌های بلاروس، مونته‌نگرو، آنگولا و ترینیداد و توباگو قطعی شده /فرصت خوبی است که از جوان‌ها استفاده کنیم
آسیب دیدگی آندو تشدید شده است / بازی‌ با تیم‌های بلاروس، مونته‌نگرو، آنگولا و ترینیداد و توباگو قطعی شده /فرصت خوبی است که از جوان‌ها استفاده کنیم

آسیب دیدگی آندو تشدید شده است / بازی‌ با تیم‌های بلاروس، مونته‌نگرو، آنگولا و ترینیداد و توباگو قطعی شده /فرصت خوبی است که از جوان‌ها استفاده کنیم

آی اسپورت –سرمربی تیم ملی ایران مصاحبه مطبوعاتی خود را با تشکر از فدراسیون فوتبال کوبت آغاز کرد . کارلوس کی‌روش گفت: همه می‌دانیم که برنامه فشرده‌ی این اردو را برای بازی با کویت و گینه تدارک دیده‌ایم و می‌خواهم در شروع صحبت‌هایم از مسئولان فوتبال کویت قدردانی کنم که پذیرفتند بازی ما فردا برگزار شود.

بازی با کویت ؟

فردا این فرصت را به گروهی از بازیکنان جوان خواهیم داد که با تلفیق بازیکنان باتجربه به میدان بروند و این فرصت خوبی که بازیکنان جوان تجربه بازی‌های بین‌المللی را به دست بیاورند.

روند آماده‌سازی ایران را برای جام جهانی ؟

فکر می‌کنم در این نشست باید فقط درباره بازی فردا مقابل کویت صحبت کنیم. ما صعودمان را به جام ملت‌های آسیا قطعی کرده‌ایم. مهم‌ترین نکته برای ما این است که باید حضور بازیکنان جوان را که فردا فرصت دارند مقابل کویت بازی کنند، خوش‌آمد بگوییم. راجع به آماده‌سازی جام جهانی هم بعدا فرصت داریم که حرف بزنیم و ما آماده‌سازی را با بازی دوستانه مقابل گینه شروع خواهیم کرد. در زمان مناسب درباره جام جهانی هم حرف خواهیم زد.

بازیهای تدارکاتی؟

تنها چیزی که می‌تواند در این رابطه به آن اشاره کنم این است که ما قرارداد بازی دوستانه با چهار تیم را قطعی کرده‌ایم. البته این فرآیند بسیار سخت بود اما تاکنون بازی‌ با تیم‌های بلاروس، مونته‌نگرو، آنگولا و ترینیداد و توباگو قطعی شده و همین طور بازی با گینه که چهارشنبه فرصت خواهیم داشت شاهد تقابلش با ایران باشید.

دعوت بازیکنان جوان فقط به خاطر اعتراض برخی باشگاه‌ها بوده و یا اینکه آن‌ها واقعا شانس حضور در جام جهانی را دارند؟

 به هیچ وجه و در هیچ وقت فشاری از جایی وجود نداشته. اتفاقا همکاری باشگاه‌ها با تیم ملی خیلی خوب بوده است. همان طور که اشاره کردم بازی فردا فرصتی برای بازیکنان جوان مثل رضا حقیقی، کریم انصاری فرد و علی کریمی (از سپاهان) است که بتوانند تجربه به دست بیاورند. هرچند تجربه انصاری فرد بیشتر است. مهم‌ترین نکته این است که تا آخرین روزی که از فیفا فرصت داریم، درهای تیم ملی به روی همه بازیکنان باز است.

آسیب دیدگی آندو ؟

 متاسفانه مطلع شدیم که آسیب دیدگی دست آندو تیموریان بعد از اتفاقی که در بازی استقلال و الشباب رخ داد، تشدید شده و او مجددا دچار مشکل شده است و این خبر بدی برای تیم ملی و استقلال است. دیروز فرصتی بود تا در این باره با قلعه‌نویی حرف بزنم اما هنوز فرصت وجود دارد تا آندو برای حضور در جام جهانی ریکاوری کند.

حضور یا عدم حضور لژیونرها در بازی با کویت؟

آن‌ها دوشنبه به ما ملحق می‌شوند بنابراین فقط در دیدار برابر گینه بازی خواهند کرد.

پیروزی در بازی کویت  ؟

 مطمئنا همیشه برای پیروز شدن بازی می‌کنیم چون شرایط تیم ملی با زمان شروع کار من تفاوت کرده است و این گونه نیست که ما یک دروازه‌بان داشته باشیم با هزار بازی ملی و یکی دیگر بدون هیچ بازی ملی. وقتی به جام جهانی می‌رسیم سه بازی انجام می‌دهیم و 23 بازیکن در اختیار داریم که باید تجربه داشته باشند.

استفاده از جوان ها؟

 اکنون فرصت خوبی است که از این جوان‌ها استفاده کنیم تا شاید در جام جهانی یکی از آن‌ها به ما کمک کند. همیشه استفاده از جوان‌ها با ریسک همراه است اما چنین کاری در بازی با عمان انجام دادیم اما نتیجه‌اش را بعدا گرفتیم. بازیکنی مثل رضا حقیقی، وقتی برابر بحرین و تیم‌های دیگر بازی کرد، از باشگاه‌های کوچک به باشگاه‌های بزرگتر رسید. وظیفه اصلی ما این است که بازیکنان را آماده کنیم تا در زمین کارشان را درست انجام دهند. مطمئنم بازیکنان جوان ما از بازی فردا لذت می‌برند.

     
آی اسپورت
2014-03-02 14:17:59
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر