فهرست
فینالِ کوپا دل ری / هر آنچه باید از بارسلونا – بیلبائو بدانید
فینالِ کوپا دل ری / هر آنچه باید از بارسلونا – بیلبائو بدانید

فینالِ کوپا دل ری / هر آنچه باید از بارسلونا – بیلبائو بدانید

سید لو
 
معمولا تیم‌ها قهرمانی‌شان را سوار بر اتوبوسی رو باز با هودارانشان قسمت می‌کنند، اما خسوس خیل، رئیسِ سابقِ رئالِ مادرید، تصمیم گرفت سوار بر فیل در پایتختِ اسپانیا به پایکوبی بپردازد! بازیکنانِ اتلتیک بیلبائو هم آخرین باری که قهرمانِ کوپا دل ری شدند را سوار بر کشتی جشن گرفتند. حالا همان کشتی بازسازی شده و آماده‌یِ استفاده. اما سوال این است که آیا لزومی برایِ استفاده‌اش پیدا خواهد شد یا نه. باشگاهِ باسکی تا به حال 24 بار قهرمانِ جامِ حذفی شده و 38 بار به فینال رسیده است (با احتسابِ بازیِ امشب). برایِ همین به اتلتیک تیمِ کلاسیکِ کاپ می‌گویند. در ضمن این سومین باری است که اتلتیکو از 2009 بدین سو در فینال مقابلِ بارسلونا قرار می‌گیرد. باسکی‌ها دو بازی قبل را به کاتالان‌ها باخته‌اند. در واقع اتلتیکو 31 سال است هیچ جامی نبرده.
 

مسی... و نیمار... و سوارس
ارنستو والورده، مربیِ اتلتیکو قرار است با یک دفاعِ 5 نفره به استقبالِ بارسلونا برود. اما مشخص نیست هنوز که رویکردِ دفاعیِ او چگونه خواهد بود. عقب نشستن و دفاع کردن استیلِ اتلتیکو نیست. بازیِ باسکی‌ها پرس کردن با فشارِ بالا است. پس احتمالا اتلتیکو برایِ گرفتنِ فضا و زمان از بارسلونا تلاش کند. اما مسئله‌یِ اتلتیکو فقط مسی نیست. درسته که سوارس 225 دقیقه است که برایِ بارسا بازی نکرده است، ولی او روزِ پنجشنبه با تیم تمرین کرد و به نظر می‌رسد مشکلی برایِ فینال نداشته باشد. پس مثلثِ خطِ حمله‌یِ بارسا دوباره تشکیل خواهد شد و به دنبال شکستنِ یک رکورد دیگر خواهد بود. مسی، نیمار و سوارس رکوردِ 100 گلِ مسی، آنری و اتوئو را (100 گل) شکستند و فقط یک گل می‌خواهند تا به رکوردِ 118 تایِ رونالدو، بنزما و ایگواین 2011-2012 برسند.


بارسا، میهمان در نوکمپ
 درسته که بازی در نوکمپ برگزار می‌شود، اما بارسا این بار باید به رختکنِ تیمِ میهمان برود، چون اتلتیکو تیمِ قدیمی‌تر است و بر اساسِ قوانین باید میزبان باشد. اما به هرحال زمین، نوکمپ است و بازیکنانِ بارسلونا با تمامِ ابعادش آشنایند و به قولِ ژوردی آلبا امتیازِ زیادی برایشان به حساب می‌آید. البته آن‌ها باید برابر 50 هزار هوادارِ اتلتیکو بازی کنند. 12 هزار نفر از آن‌ها بدونِ بلیط به بارسلونا سفر کرده‌اند، با 500 اوتوبوس، 3  قطار و 11 هواپیما.
 

بدرود ژاوی
 این آخرین بازیِ ژاوی برایِ بارسلونا است. خب، دیگر بیشتر از این چه می‌توان گفت؟
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۲  
آی اسپورت
2015-05-30 14:25:37
نظر دهید

۲ نظر
-
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴، ۱۲:۲۹
امشب دوگانه
هفته دیگه هم سه گانه تکمیل میشه
کاردو
شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۴، ۱۳:۴۰
اینکه یاد بگیریم اسم تیم ها رو درست بیان کنیم:
اتلتیک بیلبائو نه اتلتیکو!
اوکی؟
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر