فهرست
فینالِ کوپ دو فرانس / پاریسی‌ها در آستانه‌یِ تاریخ‌سازی
فینالِ کوپ دو فرانس / پاریسی‌ها در آستانه‌یِ تاریخ‌سازی

فینالِ کوپ دو فرانس / پاریسی‌ها در آستانه‌یِ تاریخ‌سازی

آی‌اسپورت – مردانِ لوران بلان در حالی در نود و هشتمین فینالِ کوپ دو فرانس، در استاد دو فرانس به زمین می‌روند که آستانه‌یِ تاریخ‌سازی قرار دارند. تا به حال هیچ تیمی موفق نشده سه‌گانه‌یِ داخلیِ فرانسه را در یک فصل فتح کند. اما پاریسی‌ها با بردنِ لیگ و جامِ اتحادیه، حالا تنها 90 دقیقه با این افتخار فاصله دارند.
شاید در شروعِ فصل و حتی در نیمه‌های آن هم کسی فکرش را نمی‌کرد پاریسی‌ها اینقدر به سه‌گانه نزدیک بشوند، اما فرمِ این تیم از نیم فصلِ دوم عوض شده و در آوریل به اوجِ خودش رسید. پاریسی‌ها تا به حال 8 بار قهرمانِ جامِ حذفی شده‌اند و اگر امشب هم پیروزی شودند تنها یک قهرمانی با رکوردِ 10تایی مارسی فاصله خواهند داشت.
لوران بلان با 6 عنوان پرافتخارترین مربیِ پی.اس.جی است. هفتمین جام می‌تواند پایانی دلنشین بر دومین فصلِ او رویِ نیمکتِ پاریسی‌ها باشد. البته بلان برایِ کسبِ این عنوان نمی‌تواند رویِ خاویر پاستوره حساب کند، چون محروم است. در غیابِ این بازیسازِ کلیدی، زلاتانِ از مصدومیت بازگشته می‌تواند بارِ مسئولیت را بر دوش بگیرد. زلاتان 3 گلِ دیگر می‌خواهد تا به رکوردِ 109 گلِ پائولتا در پاریس برسد، چیزی که انگیزه‌یِ او را دو برابر می‌کند. دیگر مهره‌یِ کلیدی پی.اس.جی در این بازی ادینسون کاوانی است که در دو فینالِ قبلی‌ای که در استاد دو فرانس بازی کرده (هر دو جامِ اتحادیه) دابل کرده.
رویِ کاغذ همه چیز آماده‌یِ جاودانه شدنِ لوران بلان و پاریس سن ژرمن در تاریخِ فوتبالِ فرانسه است، اما کوپ دو فرانس هم مثلِ دیگر جامهایِ حذفیِ اروپایی همیشه پر بوده از غول‌کشی و سورپریز.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-05-30 12:49:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر