فهرست
نقش مسی در ۳۹ بازی بدون شکست بارسلونا
نقش مسی در ۳۹ بازی بدون شکست بارسلونا

نقش مسی در ۳۹ بازی بدون شکست بارسلونا

آی اسپورت - بارسلونا شنبه در هفته‌ سی و دوم لالیگا دو بر یک برابر والنسیا پیروز شد و توانست رکورد ۳۹ بازی بدون شکست را به ثبت برساند. آبی‌اناری‌ها توانستند از رکورد رئال سوسیداد در سال‌های ۱۹۷۸ تا ۱۹۷۹ عبور کنند. لیونل مسی در این قضیه نقش اساسی داشته است. مهاجم آرژانتینی مانند سال‌های گذشته در بارسا درخشید و در این فصل توانست در ۳۹ هفته‌ لالیگا ۳۹ گل به ثبت برساند. میانگین بیش از یک گل در هر بازی چون او برخی از بازی‌ها را از دست داد. ستاره آبی‌اناری‌ها ۱۴ پاس گل نیز داد. او در این مدت در ۴۸.۶ درصد گل‌ها تاثیرگذار بوده است.

دیگر گلزن برتر تیم کاتالانی لوییس سوارس است. مهاجم اروگوئه‌ای به همراه مسی توانسته است ۶۷ گل از ۱۰۹ گل تیمش را به ثمر برساند. این دو بازیکن در ۶۱.۴ درصد گل‌ها تاثیرگذار بودند یعنی دو گل از هر سه گل به آن‌ها اختصاص داشته است. در ثبت رکورد ۳۹ بازی بدون شکست مارک آندره تراشتگن هم نقش برجسته‌ای داشته است. دروازه‌بان بارسلونا در ۱۹ بازی به حریفان اجازه گلزنی نداد.

در مجموع بارسا توانست بیش از یک سال (هشتم آوریل ۲۰۱۷ تا ۱۴ آوریل ۲۰۱۸ ) مغلوب تیمی در لالیگا نشود. هنوز چند هفته‌ به پایان لالیگا باقی‌ مانده است و شاگردان ارنستو والورده می‌توانند این رکورد را بهبود ببخشند.

ایسنا

۲    
آی اسپورت
2018-04-15 15:40:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر