فهرست
تمام جزییات قرارداد برانکو با پرسپولیس؛ تنها 5500دلار گرفته!
تمام جزییات قرارداد برانکو با پرسپولیس؛ تنها 5500دلار گرفته!

تمام جزییات قرارداد برانکو با پرسپولیس؛ تنها 5500دلار گرفته!

اولین مسئله‌ای که در زمان امضای قرارداد بر سر آن بحث شد، موضوع مالیات نبود بلکه مدت زمان این قرارداد مورد توجه قرار گرفت. برانکو اصرار داشت قراردادش برای یک فصل و 4 ماه امضا شود تا بتواند تیمش را برای آینده ببندد نه برای بازی‌های فصل چهاردهم. به معنای دیگر او به دنبال فصل پانزدهم بود. از این رو قبول کرد برای این فصل اصلاً پولی نگیرد و با یک حساب و کتاب پیچیده‌تر، با پرسپولیسی‌ها همکاری کند.
رقم کل قرارداد: 650 هزار دلار رقم کل قرارداد برانکو ایوانکوویچ 650 هزار دلار است. این رقم در تمام برگه‌های قرارداد با باشگاه پرسپولیس به ثبت رسیده و برانکو هرگز کمتر از این میزان پول نمی‌گیرد. روز گذشته دلار در بازار تهران با قیمت 3298 تومان خرید و فروش شد که با این حساب دقیقاً رقم قراردادش می‌شود 2 میلیارد و 143 میلیون و 698 هزار و 900 تومان. این رقم اما فقط مربوط به فصل آینده است. توضیح شرایط قرارداد کمی پیچیده است‌؛ برانکو با پرسپولیسی‌ها به توافق رسیده بود اگر در لیگ چهاردهم، خواسته‌های مدیریت باشگاه را برآورده کند، برای شروع مذاکرات در فصل آینده از پایه مبلغ 650 هزاردلار، چانه‌زنی‌ها را شروع کند و پایه قرارداد 4 ماه باقی‌مانده از فصل چهاردهم نیز حدود 50 هزار دلار باشد. این یک حرفه‌ای‌گری در عقدقرارداد با باشگاه پرسپولیس است به این معنا که برانکو فصل آینده قطعاً می‌ماند و رقم قراردادش 650 هزار دلار است اما این رقم با توافق طرفین می‌تواند افزایش یابد و برانکو به دنبال همین قضیه است.
دریافتی کمتر از 20 میلیون! سرمربی پرسپولیس تا به حال 18 میلیون تومان دریافتی داشته است! یکی از مسئولان باشگاه پرسپولیس در این خصوص به ما گفت: «او تا به حال دقیقاً 5 هزار و 500 دلار از باشگاه دریافت کرده که می‌شود حدود 18 میلیون تومان. این مبلغ برای برانکویی که بنیادکار، الهلال و البته استقلال را شکست داد، بسیار کم است اما او به آینده امیدوار است.
ماجرای دریافت پول در واقع زمانی که برانکو می‌خواست با باشگاه قرارداد ببندد، درخواست دریافت 25 درصد از قراردادش را کرد که نژادفلاح از او خواست برای بازی مقابل النصر در تهران حاضر شود تا این پول را بگیرد و برانکو که عجله‌ای به تهران آمد، فقط 5500 دلار به جیب زد! از آن به بعد، در دو نوبت قرار شد به برانکو پول بدهند. ابتدا یک چک روز به مبلغ 60 میلیون بود و بار دوم مبلغ 25 میلیون تومان اما در هر دو مرتبه، برانکو از مسئولان باشگاه خواست به جای تزریق پول به حسابش، آن را خرج تیم کنند تا بازیکنان شرایط بهتری داشته باشند. او در اصل این کار را کرد تا نشان دهد سر حرفش مانده و به فکر فصل آینده است نه این فصل.
آپشن‌های جذاب برای لیگ چهاردهم قرارداد این مربی، آپشن‌های جالبی هم داشت که نیمی از آنها از دست برانکو رفت. به عنوان مثال، صعود از گروه آسیایی برای برانکو 50 هزار دلار دربرداشت که او توانست این رقم را با رفتن به دور بعدی و برتری مقابل بنیادکار، زنده کند. آپشن دوم، صعود از مرحله یک هشتم نهایی بود که به خاطر شکست مقابل الهلال این امر محقق نشد اما اگر سرخپوشان به دور بعدی می‌رفتند برانکو 50 هزار دلار دیگر می‌گرفت. حضور در فینال 100 هزار دلار و قهرمانی آسیا نیز 200 هزار دلار برایش به ارمغان می‌آورد اما همه این پول‌ها را در همان مرحله یک هشتم نهایی از دست داد.
آپشن‌های آینده برای فصل بعدی نیز آپشن‌های زیادی در راه است‌؛ مثلاً کسب سهمیه آسیایی 100هزار دلار، قهرمانی لیگ ‌برتر 200 هزار دلار و قهرمانی جام‌حذفی 150 هزار دلار به مبلغ قرارداد 650 هزاردلاری برانکو اضافه خواهد کرد. با این حساب، قراردادش در صورت قهرمانی لیگ و جام‌حذفی تا یک میلیون و 100 هزار دلار افزایش می‌یابد که رقم قابل توجهی است و حدود 3 میلیارد و 500 هزار تومان می‌شود.
کمک به کمک البته برانکو هوای رفیق شفیق خود یعنی آندره پانادیچ را دارد. او برای کمک مربی خود نیز در قرارداد شخصی‌‌اش 140 هزار دلار پول گرفته است. با این حساب پانادیچ که دستیار اول برانکو است، 140 هزار دلار به قرارداد 650 هزار دلاری برانکو اضافه می‌کند.
مالیات با باشگاه مالیات قرارداد کنونی مثل قرارداد برانکو با تیم‌ملی، برعهده باشگاه پرسپولیس است. البته این بخش از قرارداد برانکو، خارج از قوانین سازمان لیگ است ولی باید باشگاه این پول را پرداخت کند. با توجه به ریزه‌کاری‌های سازمان مالیاتی کشور که گفته می‌شود بین 25 تا 30 درصد از کل قرارداد برانکو باید خرج مالیاتش شود، حساب کنید در صورت قهرمانی لیگ توسط این مربی در فصل پانزدهم، باشگاه پرسپولیس باید چه پولی به اداره مالیات بدهد! گفته می‌شود حدود 475 میلیون تومان نیز خرج مالیات برانکو شد تا او بتواند وارد کشور شود و هدایت پرسپولیس را برعهده بگیرد که این باشگاه به جای فدراسیون فوتبال و شخصِ برانکو، پول را پرداخت کرد.
زرنگی ویژه برانکو و اینکه آقای برانکو یک زرنگی ویژه هم دارد. اینکه به مسئولان باشگاه گفته بنا به دو دلیل، حاضر نیست فعلاً لیست بازیکنان خروجی و بازیکنان مدنظرش را به باشگاه بدهد. اول اینکه پولی نگرفته و اصلاً مشخص نیست خودش در این باشگاه با این حجم از طلب‌ها ماندنی است یا خیر؟ و در ثانی، او بابت شرایط مدیریتی باشگاه، نگرانی‌هایی دارد و نمی‌داند بالاخره سرخپوشان با چه مدیری در فصل آینده همکاری خواهند کرد. از این رو، باید دید چه شرایطی برای برانکو به وجود می‌‌آید؛ او اصلاً ماندنی است یا رفتنی!
     
آی اسپورت
2015-05-31 14:38:23
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر