فهرست
یادداشت؛ اینزاگی ارزش یک فصل دیگر ماندن را دارد؟
یادداشت؛ اینزاگی ارزش یک فصل دیگر ماندن را دارد؟

یادداشت؛ اینزاگی ارزش یک فصل دیگر ماندن را دارد؟

سامیت پل

آی اسپورت – میلان این فصل را با برد 3-1 مقابل آتالانتا به پایان رساند و فیلیپو اینزاگی سرمربی این تیم خواستار این است که یک سال دیگر به او شانس حضور روی نیمکت روسونری را بدهند. گرچه قطعا طی چند بازی اخیر پیشرفت در کار میلان دیده شود، اما آیا این برای ادامه حضور او برای یک فصل دیگر کافی است؟
جدول سری آ دروغ نمی‌گوید، و رتبه نهم جدول برای هیچ‌ مربی ای روی نیمکت میلان نتیجه قابل قبولی نیست. چند نتیجه خوب نباید ملاک نگه داشتن اینزاگی باشد اما اتفاقات عجیب‌تری ممکن است بیفتد اگر پروژه بازگرداندن کارلو آنچلوتی به شکست بینجامد.
اینزاگی با آه و ناله کردن بابت تعداد زیاد مصدومان تیمش در طول فصل به خودش کمکی نکرده. ضمن اینکه او معتقد است تغییرات اساسی در میلان نیاز نیست و باشگاه بازیکنانی دارد که می‌تواند با آنها دوباره بازسازی شود.
مصدومان و محرومیت‌ها بدون شک در تمام طول سال، مشکل بزرگی برای اینزاگی بودند اما اعتقاد به اینکه این تیم پتانسیل کافی برای رسیدن به موفقیت را دارد، یک باور کاملا دور از دسترس است. اگر اینکه گفته می‌شود رئیس برلوسکنی قصد دارد در تابستان پول خوبی در اختیار مربی تیم قرار دهد، درست باشد، نتیجه‌اش می‌تواند خوب باشد، هرچند که معلوم این نیست این مربی خوشبخت، اینزاگی باشد.
یک جای حرف اینزاگی درست است؛ در صورت سرحال بودن بازیکنانی مثل استفان الشعراوی، بوناونتورا، ماتیا دی شیلیو و چند نفر دیگر، میلان یک هسته مرکزی قوی از بازیکنان را در همین تیم فعلی هم دارد. اما این هسته مرکزی در سالهای اخیر نتوانسته ثبات لازم را برای بازی در یک سطح داشته باشد و این ریسک خیلی بزرگی است که فقط چند بازی گذشته ملاک قرار گیرد و ادامه راه بر مبنای آن قرار داده شود.
اینکه مربی میلان به این حقیقت اعتراف کرده که تیمش انگار در زمان محرومیت ژرمی منز بهتر کار کرده، نکته جالبی است. این بازیکن 16 گل برای تیمش در این فصل زده و این نکته را به هیچ وجه نمی توان نادیده گرفت اما نوع بازی او طوریست که گاهی مانع کار تیمی می شود و این نکته ایست که کارشناسان در این فصل چند بار به آن اشاره کرده اند و البته مشکلیست که بعید است میلان بتواند سال بعد هم با این وضعیت از پس آن برآید.
باشگاه میلان خیلی واضح و روشن اعلام کرده که به دنبال بازگرداندن آنچلوتی است. اما آیا در صورتی که آنچلوتی حاضر به بازگشت به میلان نشود، اینزاگی باید یک فصل دیگر در این تیم بماند؟ این سئوالیست که تا زمانی که آنچلوتی تصمیمش را نگرفته، در مورد آن زیاد بحث خواهد شد.

کدخبر 9410
     
آی اسپورت
2015-05-31 20:05:04
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر