فهرست
منچسترسیتی 3-1 ساندرلند: شلیک به شگفتی
منچسترسیتی 3-1 ساندرلند: شلیک به شگفتی

منچسترسیتی 3-1 ساندرلند: شلیک به شگفتی

آی اسپورت- 

دوتیم ساندرلند و منچستر سیتی امروز در فینال رقابت های جام اتحادیه در ورزشگاه ومبلی مقابل یکدیگر به میدان رفتند که این دیدار با نتیجه ی 1-3 به سود شاگردان پیگرینی به پایان رسید.

گل اول این دیدار را فابیو بورینی در دقیقه ی 10 نیمه ی اول به ثمر رساند. گل تساوی یایا توره در دقیقه ی 55 اما رویاهای هواداران ساندرلند را کم رنگ کرد. بلافاصله یک دقیقه ی بعد سمیر نصری با یک شوت بیرون پای زیبا تیر خلاص سیتی را به پیکر نیمه جان ساندرلند شلیک کرد و سرانجام گل دقیق 90 خسوس ناواس هواداران سیتی را در شور و شادی فرو برد.

 

فینال 54 ام در ورزشگاه ومبلی لندن و در حضور 84697 تماشاگر برگزار شد. تیم پیگرینی با 63 درصد مالکیت توپ در برابر 37 درصد ساندرلند و 11 شوت (7 تا درون چارچوب) در برابر 6 شوت (3 تا درون چارچوب) آمار بهتری از خود به جا گذاشتند. پیش ازاین بازی سیتی با زدن 20 گل در 5 بازی یکی از بهترین خط حمله های اروپا بوده است. ساندرلند نیز ذر 7 تا از 11 بازی گذشته ی خود به پیروزی رسیده بودند.

 

بازی با گل زود هنگام بورینی آغاز شد.جنسون توپی را به فضای پشت دمیکلیس و کمپانی فرستاد و بورینی با یک ضربه ی عالی دروازه ی پانتیلیمون را باز کرد.

پس از این گل تیم سیتی تلاش کرد در نیمه ی اول به گل برسد ولی تلاش های آنها در نیمه ی اول راه به جایی نداشت. با شروع نیمه ی دوم و در دقیقه ی پنجاه و پنج و پنجاه و شش دو گل از توره و نصری کار را برای سیتی آسان کرد. گل اول سیتی روی شوت توره در حالی که دروازه بان جاگیری درستی نداشت به ثمر رسید.

گل دوم بلافاصله روی حمله سیتی از سمت چپ آگرو توپ را از پانتیلیمون گرفت و به کلاروف پاس داد. در ارسال کم ارتفاع کلاروف در میانه ی محوطه ی جریمه به نصری رسید  و او با یک شوت بیرون پای راست ، یک ضرب دروازه ی مانونه را باز کرد.

پس از آسوده شدن خیال سیتی از برد آن ها به آرام کردن بازی پرداختند و سرانجام در دقیقه ی 90 روی یک ضد حمله و روی پاس توره به خسوس او با یک شوت زیبا از بین دو مدافع حریف دروازه را باز کرد.

منچستر سیتی برای اولین بار از سال 1976 توانست برنده ی این جام شود.

     
آی اسپورت
2014-03-02 19:59:54
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر