فهرست
معاون رییس جمهور: ناجا و وزارت کشور مجوز حضور زنان در سالن والیبال را امضا کردند
معاون رییس جمهور: ناجا و وزارت کشور مجوز حضور زنان در سالن والیبال را امضا کردند

معاون رییس جمهور: ناجا و وزارت کشور مجوز حضور زنان در سالن والیبال را امضا کردند

خبرنگار روزنامه شرق به سراغ مولاوردی رفته تا از او بپرسید بالاخره درهای ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی‌های والیبال به روی زنان گشوده می‌شود یا نه. او در گفت‌وگو با «شرق» می‌گوید صورت‌جلسه ورود زنان به سالن‌های والیبال توسط نمایندگان نیروی انتظامی، وزارت کشور و وزارت ورزش و جوانان امضا شده و در انتظار ابلاغ وزیر ورزش و جوانان است. حالا وعده و دستور روحانی برای ورود زنان به سالن‌های والیبال باید توسط وزیرش ابلاغ شود؛ اتفاقی که اگر خردادماه امسال رخ ندهد، باز هم انتظار یک‌ساله زنان ایرانی را به‌دنبال خواهد داشت.  این گفت‌وگو را می‌خوانید. 

‌پیش از این اعلام کردید ممانعتی برای ورود زنان به سالن‌های والیبال و تماشای مسابقات والیبال وجود ندارد و این نتیجه جلساتی بود که تشکیل دادید. از بیست‌ونهم خرداد، دور برگشتِ مسابقات لیگ جهانی والیبال در ایران برگزار می‌شود. چرا خود شما به‌همراه زنان کابینه برای تماشای مسابقات والیبال به ورزشگاه نمی‌روید تا تابوی رفتن زنان به ورزشگاه شکسته شود؟ بالاخره رفتن زنان به سالن‌های والیبال آزاد شده است یا نه؟ این وعده روحانی و دستورش به شما بوده و شما هم اعلام کردید که برای والیبال آزاد است.
مسئولان می‌آیند و مشکلی هم ندارد. حتی در جریان بازی‌های سال گذشته، مسئولان به سالن والیبال می‌رفتند. در مورد والیبال هم تا جایی که من در جریانم، اتفاقی نیفتاده، این موضوع سازوکارش تعیین شده، منتها ابلاغ نشده است. 


‌سازوکارش کجا تدوین شده است؟ 
در جلسات وزارت کشور، نه شورای امنیت کشور. در این جلسات با حضور نمایندگان وزارت کشور، نیروی انتظامی و وزارت ورزش و جوانان سازوکارهایش تدوین شده و صورت‌جلسه امضا شده است. 

‌چه سازوکارهایی؟ اعلام می‌کنند. امیدواریم نگرانی‌ها رفع شود. 
‌یعنی وزارت ورزش باید ابلاغ کند و هنوز ابلاغ نشده است؟ نمی‌دانم ابلاغ شده یا نه، در جلسه هیأت دولت با آقای گودرزی، وزیر ورزش، صحبت می‌کنم. 
‌پس تا الان مشکلی برای ورود زنان به سالن‌های والیبال وجود ندارد؟من می‌دانم صورت‌جلسه امضا شده است، ابلاغ شده یا نه، خبر ندارم. 
‌اگر ابلاغ نشود، زنان ایرانی باید یک‌سال دیگر هم صبر کنند و تماشای این دوره مسابقات را از دست می‌دهند؟ برای والیبال فکر نمی‌کنم مشکلی وجود داشته باشد از قبل هم مشکلی نبوده است. 
‌پارسال هم فکر نمی‌کردید مشکلی وجود داشته باشد، اما آن اتفاق‌ها برای زنان و خبرنگارها افتاد؟ پارسال همه آن اتفاقات و برخوردها جای سؤال داشت و عجیب بود. در مورد والیبال قبلا که مشکلی نبوده است. قطعا اگر ضمانت داده نشود، باید اعلام شود که حضور پیدا نکنند تا دوباره آن اتفاقات تکرار نشود. 
‌این پاک‌کردن صورت‌مسئله است. زنان این انتظار را از دولت دارند و توقع دارد ببینند اراده به‌ثمرنشستن این موضوع در دولت و شخص شما وجود دارد؟  حتما با آقای گودرزی صحبت می‌کنم.
  ۳  
آی اسپورت
2015-06-01 04:49:51
نظر دهید

۳ نظر
-
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۰۷:۵۱
می‌تونید عیناً همین مصاحبه رو توی ستون طنزیم کپی کنید. رسماً دلقکن مسئولین عزیز.
یوهان کرایف
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۰:۴۶
یعنی حضور زن ها انقدر خطرناکه که ناجا و وزارت کشور باید اجازه بدن!!!!!!!!!
-
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۱۱:۰۸
همچین نوشته تابو شکسته بشه که انگار قرار چکارکنن..تا همبن چند سال پیش زنان هم برای والیبال میرفتن هم بسکتبال هیچ اتفاقی هم نمی افتاد...ولی یک عده یادشون افتاد بایداین دو جام مثل بقیه جاهای کشور باشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر