فهرست
گزارش: چرخ و فلکِ دروازه‌بان‌هایِ اروپا
گزارش: چرخ و فلکِ دروازه‌بان‌هایِ اروپا

گزارش: چرخ و فلکِ دروازه‌بان‌هایِ اروپا

آی‌اسپورت – اول از هوگو یوریس شروع کنیم. دروازه‌بانِ 28 ساله‌یِ تیم ملی فرانسه برایِ هر کدام از باشگاههایِ بزرگِ اروپا می‌تواند گزینه‌ای عالی و قابل دسترس باشد. قابل دسترس از این جهت که تاتنهام بازهم موفق نشد به چمپیونز لیگ برسد و برایِ همین بعید است دیگر بتواند یوریس را به ماندن در وایت هارت لین قانع کند. اگر دخئا به رئال برود، یوریس می‌تواند به خوبی جایش را در اولدترافورد پر کند. اگر دخئا به رئال نرود، یوریس می‌تواند گزینه‌یِ بعدیِ رئال باشد. و البته پایِ پاریسی‌هایِ متمول هم در میان است. یکی از مهمترین کیفیاتِ یوریس توانایی‌اش برایِ بازی در نقش سوئیپر-کیپر است، که مانوئل نویر آن را شکوفا کرده. این خصوصیتِ بازی می‌تواند برایِ تیمهایی که با خطِ دفاعیِ بالا (مثلِ یونایتد) بازی می‌کنند، بسیار حیاتی باشد.
داستانِ یوریس و رئال و یونایتد، خود به خود کاسیاس را درگیر می‌کند. درسته که کاسیاس چند فصلی است افت کرده، اما همین حالا هم برایِ بسیاری از تیم‌هایِ اروپایی می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. با شرایطِ موجود امکانِ جدا شدنِ او از برنابئو در تابستانِ جاری زیاد است، اما هنوز حرفِ جدی از مقصدِ آینده‌اش زده نشده.
بحثِ رئال و کاسیاس حتی می‌تواند در سرنوشتِ پتر چک هم تاثیرگذار باشد. چک و کاسیاس و بوفون بهترین دروازه‌بان‌هایِ یک دهه‌یِ گذشته‌یِ اروپا بوده‌اند. اما پترِ بزرگ حالا جایِ خودش در دروازه‌یِ چلسی را به تیبو کورتوایِ جوان داده است و به احتمالِ خیلی زیاد تابستان استمفورد بریج را ترک خواهد کرد. با توجه به اینکه او 33 ساله است و هنوز برایِ یک دروازه‌بان 5، 6 سالی جایِ بازی در اولین سطح را دارد (ادوین فن در سار تا چهل سالگی در یونایتد در اوج بود)، می‌تواند گزینه‌ای عالی به خصوص برایِ تیم‌هایِ لیگ برتر باشد. چک دروازه‌بانی کامل و قوی است، نکته‌ای که در فوتبالِ فیزیکیِ انگلیس اهمیتِ زیادی دارد و کیفیتی که مینیوله و شژنی و اوسپینا ندارند. برایِ همین حضورِ احتمالی او در فصل آینده در آرسنال می‌تواند کمکِ بزرگی به جنگیدنِ این تیم برایِ مقامِ قهرمانی باشد. از سویِ دیگر لیورپول به نظر می‌رسد بیشتر ازمیر بگوویچ، دروازه‌بانِ 27 ساله‌یِ استوک سیتی را مدنظر گرفته است.
و در پایان باید به سمیر هندانوویچِ اینتر اشاره کنیم. غولِ سی ساله‌یِ اینتری‌ها که در 143 بازی، 43 کلین شیت برایِ این  تیم به همراه آورده، سه سالِ پیش جانشینِ ژولیو سزار شد. اما به نظر نمی‌رسد دیگر علاقه‌ای به ماندن در میلان داشته باشد. هندانوویچ دوست دارد در چمپیونز لیگ بازی کند و وضعیتِ اینتر به شکلی نیست که بتواند این خواسته را حداقل برایِ فصلِ آینده برایِ تضمین کند. به همین خاطر آنها به احتمالِ زیاد گلرِ پنالتی‌گیرشان را در تابستان از دست خواهند داد. مقصدِ بعدی؟ جوابِ این سوال بستگی به چرخ و فلکی دارد که دروازه‌بان‌هایِ بزرگ اروپایی قرار است تابستان سوارش شوند. مسلما تغییراتِ زیادی دروازه‌هایِ تیمهایِ اروپایی شاهد خواهیم بود و این خودش بخشی از جذابیتِ ترنسفرهایِ تابستانی است.
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-01 14:35:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر