فهرست
پیشنهادهای روز فینال به یحیی و علیمنصور
پیشنهادهای روز فینال به یحیی و علیمنصور

پیشنهادهای روز فینال به یحیی و علیمنصور

آی اسپورت - برای هر فردی که در مستطیل سبز است، بازی فینال چه در جام حذفی و چه در لیگ قهرمانان روز فوق‌العاده مهمی است. در این مطلب بررسی می‌کنیم که چگونه می‌توان به آمادگی کامل برای این بازی دست پیدا کرد
08:00 - آمادگی اعصاب
 "تام بیتس"، مربی وست‌برومویچ توصیه می‌کند با گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود اعصاب و روانی آرام برای انجام یک مسابقه عالی داشته باشیم.  09:00 - بهترین صبحانه برای بهترین مسابقه!  ممکن است شما در این ساعت میل زیادی به غذا خوردن نداشته باشید اما به هر حال اگر می‌خواهید در زمین مسابقه بدرخشید، نیاز به انرژی بالا دارید. "مت لاول"، کارشناس تغذیه ورزشی 100 گرم جو به همراه شیر، خامه و یک موز را توصیه می‌کند. او می‌گوید:« با این تغذیه به طور آهسته کربوهیدرات ها آزاد می شوند که به تامین انرژی در طول 90 دقیقه کمک زیادی می‌کند.»  11:00- صحبت با هم تیمی‌ها  تام بیتس معتقد است برای کاهش فشار برقراری ارتباط در طول بازی، باید قبل از مسابقه بازیکنان با هم تیمی خود در مورد مسئولیت‌ها و تاکتیک‌ها صحبت کنند. واضح است که این کار اعتماد به نفس را تا حد قابل توجهی بالا می برد.  12:00- آخرین غذا با خوردن مرغ و ماکارونی می توانید هیدرات و آب بدن خود را حفظ کنید. البته گزینه ارزان تر و راحت تری هم وجود دارد که لوبیا بر نان تست است.  1:45- فراموش نکنید که برای چه کاری آماده‌اید  در این زمان خوردن یک نوشیدنی بسیار خوب و مناسب است اما نباید نوشیدنی الکلی باشد. شما برای انجام کاری آمده اید و باید به بهترین شکل آن را انجام دهید.
14:20- موتورهای خود را روشن کنید  بازیکنان باید ساده، بی سر و صدا و آرام شروع به گرم کردن بدن خود کنند. جان گودمن مدیر تنانسب اندام می گوید: مطمئن شوید که گرم کردن آرام انجام می شود و بازیکنان بیهوده انرژی خود را تلف نمی کنند. در همین حال چندین حرکت دینامیک و بدنی را شوع کنید. بعد از آن بازیکنان با سرعت زیادی شروع به دوییدن می کنند. دوییدن که به اتمام رسید وقت آن است بازیکنان بازی های میدانی و در اختیار داشتن میدان را انجام دهند تا مغز و بدن خود را برای مسابقه تقویت کنند. خوب است که قبل از اتمام تمرینات قبل از بازی، چندین حرکت سرعتی بر پاها وبه خصوص پنجه ها انجام شود.  14:45 - استرس و هیجان بی مورد وارد نکنید این فقط یک بازی ساده است ."آلکس‌مک‌لیش" که چندین بار سابقه حضور در فینال را دارد، از تجربه‌های خود می‌گوید:«به بازیکنان نگویید که فقط یک بار شانس حضور در این مرحله را دارید. ممکن است اعصاب و روان آن ها تحریک شود و بدتر به ظرر تیم باشد. به آن ها بگویید که اگر بازی خوبی داشته باشید می توانید در فینال های بعدی هم حضور داشته باشید. و این نکته هم مهم است که تحت هر شرایطی در اتاق رختکن برای بازیکنان و تیم خود احساس تاسف نداشته باشید.»

کد خبر:9402
     
آی اسپورت
2015-06-01 13:08:34
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر