فهرست
گزارش زنده: آخرین نودِ فصل
گزارش زنده: آخرین نودِ فصل

گزارش زنده: آخرین نودِ فصل

محمدحسین عباسی
آی اسپورت-
پیش از برنامه 1: این آخرین نود لیگ چهاردهم خواهد بود اما لایوکامفنتیتوری قرار نیست به پایان برسد. ما از لیگ جزیره پیشنهاد داریم و قرار است از این به بعد گزارش زنده برنامه مچ آو د دی گری لینه کر را بر عهده بگیریم. لینه کر تا حالا همه آیتم های برنامه 50 ساله اش را از عادل کپی کرده و فقط مانده همین یکی!

پیش از برنامه 2: قهرمانِ امروز حام حذفی، قهرمانِ امشب نود نیز خواهد بود. یحیی و بچه ها، فصل رویایی شان را با جشنی تمام کردند که کاملا استحقاقش را داشتند.


-از تفریحاتِ سالانه عادل در این مقطعِ، روی خط آوردن یک دکتر و پرسیدن این سوال پیچیده است:«هر قلیون چند نخ سیگار می شه؟».

-بالاخره یک نفر با نگاه منطقی درباره دخانیات اظهارنظر می کند. دکتر مسجدی روی خط نود به جای توصیه جوان ترها به قلیان نکشیدن، درباره کمبود فضاهای ورزشی صحبت می کند.

-اولین آیتم فنی نود به بررسی تغییرات مثبت جوانگرایی در فوتبال ایران می پردازد. البته که حق با آنهاست اما نباید از یاد ببریم که ادینیو، ایمان مبعلی، مهدی رجب زاده و محرم نویدکیا، ستاره های همین لیگ جوانگرا هستند!


نظرسنجی:
-روند تحریم سرخابی ها در سوال پیامکی برنامه نود همچنان ادامه دارد. آن ها در این فصل چند گل بسیار زیبا به ثمر رسانده اند اما در بین بهترین گل ها جایی ندارند. این روزها، کلاس یعنی توجه نکردن به پرسپولیس و استقلال. در نود و در وزارت.


-کارشناسان انتخاب کرده اند. کارشناسان نود هم آدم های اسرارآمیزی هستند. آن ها که اسم شان تا به حال در برنامه مطرح نشده و می توانند درباره هر سوالی نظر بدهند. از بهترین مربی تا بهترین گل تا انتخاب مقصر اصلی نتایج پرسپولیس!


-احتمالا حتی پدرِ حسین بادامکی هم گلِ چیپ او را در بین 6 گل برتر فوتبال ایران قرار نمی داد!


-سرعت گلزنی غلامرضا رضایی در فوتبال ایران، چیزی حدود یک گل در هر 10 فصل است. تصورش را بکنید که این بازیکن در چنین شرایطی، زننده بهترین گل سال از نگاه نودی ها باشد.
الاهلی-نفت
-صدای محمدحسین میثاقی از هایلایتِ بازی نفت در نود حدف شده است. گزارشی که اتفاقا در شبکه های اجتماعی با استقبال مواجه شده بود. هر چند که میثاقی هنوز فاصله بسیار زیادی با سرهنگ علیفر دارد.


-عادل در همه این 4 سال، بارها و بارها به تصاویرِ مربوط به داستان ممانعت از انتقال نفت به اراک در نود برگشته و نقشِ خودش را در نتایج این چند فصل تیم زردپوش تهرانی پررنگ کرده است. فردوسی پور حالا دوباره بیشتر از نفت؛ مشغول تعریف کردن از خودش شده است!


چالش تعطیل!

-لیگ قطعا 16 تیمه می ماند. این اولین وعده تلفنی مهدی تاج بعد از احوالپرسی او با شنوندگان عزیز است!


- پرسپولیسی ها برای هر امتیاز در طول فصل، 585 میلیون تومان هزینه کرده اند!  با این روند برای قهرمانی لیگ آن ها باید حداقل 20 میلیارد دیگر هزینه می کردند. داریم از تیمی حرف می زنیم که روز مسابقه با الهلال در طبقات هتل تمرین می کرده است.


- جمله ای که عادل به گفته خودش هیچوقت فراموش نمی کند، به نیچه و افلاطون و مارک تواین مربوط نیست و از زبانِ «چرخابی» مطرح شده است.


- ستایش عجیب و غریب و طولانی فردوسی پور از تاج و سازمان لیگ را کجای دلمان بگذاریم؟ مجری و تهیه کننده نود این روزها با چالش و سوال، بیگانگی می کند.- به گفته فردوسی پور، پنج شش آیتم فنی دیگر نیز انتظار مخاطبان نود را می کشد تا نود به لحاظِ هیجان امشب به بیست و پنج هم نرسد!


-همه خریدهای موفق نیم فصل(از نگاه نود) یا از استقلال خارج شده اند، یا سابقا استقلالی بوده اند و یا قرار بوده استقلالی شوند و نشدند.


آکادمی کیا

-بدون تردید اشک های بچه های اکادمی کیا بعد از شکست در فینال تورنمنت مونیخ، تماشایی ترین لحظات این برنامه از نود هستند. موشک به تازگی سرمربی تیم کودکان هامبورگ شده و شاید چند بازیکن از آکادمی اش را تبدیل به کوچکترین لژیونرهای تاریخ فوتبال ایران کند.


-یادگار رستمیِ کم سن و سال در کنار گل ها و درخشش ویژه در جام، تفاوت اش با دیگران را درست در لحظه ای به رخ می کشد که همه در حال اشک ریختن هستند و او، آرام و بی تفاوت به دوربین می گوید: «من که همه کارام رو کردم. گلارو زدم، پنالتیمم گل کردم!».-مرورِ تصاویر مربوط به قهرمانی پرسپولیس در اولین دوره لیگ برتر، نشان می دهد حداقل در آن مقطع، جام شکیل تر و طلایی تری به تیم ها اهدا می شده است.


-مدیرعامل بانکِ حامی نود، برای قرعه کشی روی خط حاضر می شود تا برنامه، چیزی شبیه برنامه «سینما گلخانه» به نظر برسد. به هر حال امیدواریم مدیرعامل مدیرنظر بر خلاف یکی از همکاران سابق‌اش، در سال های پیش رو به کانادا نرود!


-
-دو روز پیش از برگزاری انتخابات فیفا، سونامی دستگیری مدیران ارشد این نهاد بالا می گیرد. حالا برگ های تازه ای از فساد در این نهاد رو شده و از مارادونا گرفته تا لینه کر، بسیاری از چهره های موفق فوتبالی در جهان خواهان کناره گیری بلاتر از ریاست هستند. سپ بلاتر اما مستحکم در انتخابات شرکت می کند و طبق معمول از دوره ای به دوره دیگر منتقل می شود تا کارشناسان این رشته ورزشی، اتهام خیانت را به حامیان بلاتر در فیفا بچسبانند. توی یک چنین شرایط بغرنجی، علی کفاشیان از  با لبخندی به پهنای صورت، از حمایتِ شدید از سپ بلاتر خبر می دهد. ظاهرا کفاشیان حدود 13 درصد از آرای بلاتر را به تنهایی جمع کرده تا به انتخاب دوباره منفورترین مرد دنیای فوتبال کمک شایانی کرده باشد و به شکل دقیق مصداقِ کنایه های گروه زیادی از اهالی فوتبال در جهان قرار بگیرد. به افتخار این آریایی غیور دست نزنیم؟


-موضوع مزایده ها و بلاتکلیف ماندن باشگاه های سرخابی، هنوز هیچ بخشی از کنداکتور امشب نود را به خودش اختصاص نداده است. آیتم های فنی همچنان در حال پخش شدن هستند!


پرونده مس: 

-فردوسی پور سرانجام برای بررسی پرونده مس در رقابت های لیگ یک، وقت پیدا کرده اما به نظر می رسد حالا دیگر برای این بررسی و اثربخشی روی این موضوع دیر شده است. مس علیرغم همه این حرف و حدیث ها، موفق به صعود به لیگ نشده و طبعا تغییری در نتایج این لیگ رقم نخواهد خورد. با این وجود، درودگر و باشگاه نساجی همچنان به شدت پیگیر پرونده هستند!


-علیپور تایید می کند که تخلف در این پرونده مسجل شده است. او البته توضیحی نمی دهد که فاصله این مسجل شدن با برخورد کردن چند سال می تواند باشد؟-مدیرعامل مس، برای دفاع از تیمش روی خط نود حاضر می شود. علیرغم اتفاقات وحشتناک مسابقه دیروز، خوشبختانه او و بازیکنان مس هنوز زنده هستند.-«مگه مس وزارت ارشاده؟!». این جمله در نودِ امشب از زبان درودگر مطرح می شود. ماجر از آن قرار است که کمک های «خاص» مس به افراد خاص، در پوشش بودجه چاپ کتاب پرداخت شده اند. با توجه به تعداد پنالتی های دقیقه نودی مس در طول فصل، آن ها تا حالا باید بیشتر از مهم ترین انتشارات کشور کتاب چاپ کرده باشند.-از آنجایی که بهترین دفاع حمله است، مدیرعامل مس اعتقاد دارد بازیکنی که در دقیقه 91 بازی با مس کرمان پنالتی شیرجه ای داده، در برابر نساجی گل به خودی زده است. ادعایی که توسط درودگر رد می شود.


-اصرارِ نود به تعقیبِ وضعیت استیون بیت آشور در ام ال اس هم از اتفاقات جالب هر هفته برنامه است. بازیکنی که کی روش مدتها پیش از او قطع امید کرده است.


مس- استقلال خوزستان

-در حساس ترین روزِ ممکن برای مس کرمان در راه صعود به رقابت های لیگ برتر، نیمی از سکوهای ورزشگاه باهنر خالی اند. البته در پایان بازی ها، نه نصفِ صندلی ها، که همه آن ها شکسته شده اند!

-میلاد شیخ فخرالدینی برای تماشای تیم سابق اش مس در ورزشگاه کرمان حضور دارد. او بعد از مصاحبه با دوربین نود، یک اخطار هم می گیرد! 


-گلرِ نفت «اشتباه داوری» را دلیلِ حذف تیمش در پلی آف می داند. کرمانی ها عادت داشته اند در هر مسابقه صاحب پنالتی شوند و ظاهرا تصور می کردند این بخشی از قوانین هر مسابقه است! 

-اگر حامد بوربور فرصت ارتباط تلفنی داشتن با نود را پیدا می کند، پس همه 70 میلیون ایرانی دیگر نیز این شانس را خواهند داشت!


جوان‌اول ها آمدند

-سرمربیان دو پای فینال جام حذفی، امشب توی استودیوی نود هستند. ذوب جام را بالای سر برده اما نمی شود آورده های این فصل منصوریان و شاگردانش را با واژه بازنده تباه شده دانست.


-از بازی الاهلی به بعد صدام گرفته! منصوریان به شکل هوشمندانه ای در همان ابتدای برنامه به بازی الاهلی اشاره می کند تا بحث را از شکست در جام حذفی به صعود آسیایی منحرف کرده باشد.

-یحیی و منصوریان، در انتخابِ مدل پیراهن برای حضور در نود تفاهم داشته اند.

-یک کاغذ یادداشت در مقابل گل محمدی دیده می شود. آیا این یادداشت را هم دستیارش مجتبی حسینی به او داده است؟!


-منصوریان و جی پی اس. به قول فرنگی ها: یک داستان عاشقانه بهتر از توایلایت!


-علیمنصور طوری بالای سر مخزن یخ برای ریکاوری ایستاده و درباره اش توضیح می دهد که انگار قرار است پروژه آب سنگین اراک را تشریح کند!-یحیی گل محمدی از سازماندهی باشگاه ذوب آهن شگفت زده شده است. او که در همه هفته های شکست در ابتدای فصل، مورد اعتماد مدیریت باشگاه بود، حالا بعد از کسب اولین جام در اولین فصل، به حضور طولانی مدت در این باشگاه فکر می کند.-87 پاس متوالی و 672 پاس سالم ذوبی ها در دیدار با ملوان، قطعا آمار متفاوت و حیرت انگیزی به نظر می رسد. اشاره به «زیبا» بودن بازی مبتنی بر پاس های غالبا رو عقب و هم ردیف کردن ذوب با بارسا و بایرن که اتفاقا این اواخر به شدت تلاش می کنند از تیکی تاکا فاصله بگیرند، آیتم آنالیز نود را زیر سایه جوزدگی نشان می دهد.


-مهم ترین سوال‌های روز، توی استودیوی نود مطرح می شوند. اینکه چه کسی از استقلال با منصوریان تماس گرفته؟ مقداد نجف نژاد. و اینکه آیا او به پیشنهاد این تیم پاسخ مثبت می دهد؟ احتمالا بله.  سرمربی نفت البته تاکید دارد که باید فکر کند اما این جمله ای ست که معمولا قبل از پاسخِ مثبت می گویند! 


-علیمنصور به خاطرِ نفت به فوتبال ایران تبریک می گوید.نفتی ها پدیده متواضع بودن در لیگ برتر هستند!

-گل محمدی به جز پروژکتورهای فولادشهر، از همه آدم ها و اشیا تشکر می کند.

-تحلیلِ سعید آذری از مسابقه فینال حذفی،چیزی شبیه گزارش های هادی عامل است. خسته نباشی دلاور!


وقت نداریم...

-بعد از ارتباط تلفنی با علیپور، آخرین نودِ سال هم تمام می شود. برنامه ای  4 ساعت و 12 دقیقه روی آنتن بود و 4 ساعت و 11 دقیقه و 45 ثانیه آیتم فنی داشت!


-راستی بالاخره هر سر قلیان؛ معادل چند نخ سیگار است؟

- تا فراموش نکرده ایم، با خودمان مرور کنیم که آشتی کنان دایی و مایلی، از برنامه نودش امشب پخش نشد.

-به مناسبت هفته بدون دخانیات، لایوکامنتیتیتیتیتیوری امشب نود را با بیتی در همین زمینه از حامد عسکری به پایان می بریم و تا دو ماه دیگر می رویم توی لاک تنهایی مان:

چه فرقی می کند من چند سر قلیان عوض کردم؟برای قهوه چی ها، مرد خاطرخواه تر، بهتر!
  ۷  
آی اسپورت
2015-06-02 01:50:09
نظر دهید

۷ نظر
-
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۲:۵۹
لحن نوشته هاتون عالیه.
محمد
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۰۰
عادل یک کار درست کرده باشه همین ممانعت از انتقال نفت به اراک بوده
رضا بیانکونری
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۰۰
ایتم تیم آکادمی کیا در اتریش عالی بود. مرسی نود
فرهاد نساجی چی
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۰۶
کاش امشب دیگه به پرونده مس کرمان وقت بده عادل. کرمانی بازی رو رها کن رییس
سام
دوشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۴، ۲۳:۱۵
خداکنه فردوسی پور فارغ از کرمانی بودنش به مسئله تبانی بپردازه تا دستشونو رو کنه
هر چند دیگه این قضیه جز اثبات حقانیت نساجی فایده ی دیگه ای نداره. نساجی باید یک سال دیگه هم لیگ1 باشه
ali
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۲۳
خیلی غیر منطقی از عادل انتقاد می کنید.دقیقا مشکلتون با عادل چیه؟مشکلتون با میثاقی چیه؟چرا فقط انتقاد می کنید؟اگه عادل و نود انقدر بد هستن چرا هر هفته نود رو گزارش زنده می کنید؟؟؟انتظارتون از نود چیه؟؟؟مشکلتون با انالیز ها چیه؟مگه خودتون همین پارسال انتقاد نمی کردین چرا نود فقط حاشیست چرا بحث فنی نداره؟؟؟لطفا جواب بدین.
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۰۸:۲۶
لعنت به نوشته های ناعادلانه و حسادت آمیز.

مورینیو: کاروان داره میره و البته سگ ها هم پارس میکنن.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر