فهرست
گزارش روز: صد وسیزدهمین پیروزی برای کلوپ
گزارش روز: صد وسیزدهمین پیروزی برای کلوپ

گزارش روز: صد وسیزدهمین پیروزی برای کلوپ

آی اسپورت- یورگن کلوپ سرمربی جوان بوروسیا دورتموند موفق شد پس از چند دوره ناکامی بار دیگر روح جنگجویی مردان وستفالن را بیدار کند و با دو قهرمانی پیاپی در فصول گذشته بار دیگر آن ها را در کنا غول های باواریایی به عنوان قدرت برتر بوندس لیگا تبدیل کند.
یک دوره ناکامی در لیگ قهرمانان اروپا، موجب شد تا تجربه ی بین المللی مربی و بازیکنان جوان دورتموند افزایش یابد آن ها از شکست های گذشته درس گرفتند و به جای ناامیدی به درخشش در آینده امیدوار بودند سال 2013 را شاید بسیاری به نام بایرن بنویسند اما آنچه کلوپ با بازیکنان جوانش در اروپا انجام داد کم از مونیخی ها نبود. صعود از گروه مرگ با پیروزی مقابل رئال بزرگ و تکرار برتری مقابل مادردیدی ها در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آن هم با برتری 4 گله در سیگنال ایدونا پارک.

کلوپ در عرصه ی بین المللی تیم دوست داشتنی ای را راهی میدان کرد که هواداران بسیاری را به بوندس لیگا اضافه کرد او هم اکنون جایگاه ویژه ای در قلب هواداران دو آتیشه ی بوروسیا دارد کلوپ تنها مربی تیم نیست بلکه احیا کننده ی غرور خدشه دار بوروسیا است. هیجان و جنب و جوش او در کناره ی خط، محرکی است از دیواره ی زرد سیگنال ایدونا پارک.
دیدار هفته 23ام برای کلوپ فراتر از یک بازی بوندس لیگایی جهت  صعود به رتبه ی دوم جدول بود پیروزی مقابل نورنبرگ 113امین برد کلوپ در کسوت مربی گری دورتموند است او حالا فراتر از هر مربی ای دیگری در باشگاه بزرگ دورتموند افتخار کسب کرده و در تاریخ باشگاه نه بلکه در قلب هواداران جاودانه شده است همانند بازیکنان وفاداری مانند لارس ریکن. کلوپ بارها از خوشحالی خود در دورتموند صحبت کرده است و در مقابل پیشنهاداتی که برای مربی گری در تیم های بزرگ اروپایی مطرح شده است پاسخ منفی داده تا جذابیت خود برای وستفالنی ها را بیشتر از پیش کند.
     
آی اسپورت
2014-03-02 23:55:30
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر