فهرست
تیمِ منتخبِ سریِ آ در فصلی که گذشت
تیمِ منتخبِ سریِ آ در فصلی که گذشت

تیمِ منتخبِ سریِ آ در فصلی که گذشت

دروازه‌بان / جان‌لوئیجی بوفون: دوامِ بوفون در سطحِ اول، وقتی با کاسیاس مقایسه‌اش می‎‌کنیم، بیشتر و بیشتر ارزشِ خودش را نشان می‌دهد. بوفونِ 37 ساله، این فصل 18 کلین شیت در 33 بازیِ لیگ داشت.
مدافعِ راست / متیو دارمیان: دارمیان به پیشرفتش که از فصل پیش شروع شده بود و با نمایشِ عالی مقابلِ انگلیس در جامِ جهانی به اوج رسیده بود، ادامه داد. او ارسال‌هایِ خیلی خوبی دارد و این فصل تاثیرِ زیادی در پیروزیِ تیمش، تورینو، مقابلِ یوونتوس داشت؛ پیروزی‌ای که بعد از 20 سال به دست آمد.
مدافعِ میانی / استفان دفری: لتزیو خیلی باهوش بود که او را قبل از درخشش در جامِ جهانی به خدمت گرفت. دفری با اینکه اولِ فصل زوجِ مشخصی در قلبِ خطِ دفاع نداشت، در مجموع فصلِ خوبی را پشتِ سر گذاشت.
مدافعِ میانی / لئوناردو بونوچی: هر سه ضلعِ بی.بی.سی (بارتزالی و کیلینی و بونوچی) لایقِ قرار گرفتن در تیمِ فصل هستند. اما منطبق شدنِ بونوچی با دفاعِ چهار نفره، نقشش به عنوانِ یک لیبرویِ مدرن و گل‌هایِ حساسی که این فصل زد، باعث می‌شود که از بینِ سه مدافعِ یووه، او را انتخاب کنم.
مدافعِ چپ / اروین زوکانوویچ: به شکلی باورنکردنی کیوو این فصل چهارمین خطِ دفاعیِ مستحکمِ لیگ را داشت و تنها 41 گل دریافت کرد. بخشِ عظیمی از این رکورد مدیونِ زوکانوویچِ 28 ساله است.
هافبکِ دفاعی / پل پوگبا: پوگبا تا قبل از مصدومیتش در ماهِ مارچ، بازی‌ها را یک تنه برایِ یوونتوس عوض می‌کرد و به بالاترین سطحِ خودش رسیده بود. پوگبا واقعا 100 میلیون یورویی که رویش قیمت گذاشته‌اند می‌ارزد.
هافبکِ دفاعی / میرکو والدیفیوری: هافبکِ 29 ساله‌یِ امپولی که از کودکیِ خوان سباستین ورون الگویش بوده، این فصل بیش از هر بازیکنِ دیگری در سریِ آ برایِ تیمش موقعیت گلِ ایجاد کرد.
هافبکِ هجومی / کارلوس تبس: بازگشت به گل زدن در چمپیونز لیگ، بازگشت به فینالِ چمپیونز لیگ، بازگشتِ به تیم ملیِ آرژانتین. 29 گل. گلِ سولو به پارما. ضربه‌یِ ایستگاهی به سبکِ پلاتینی به رم. خستگی‌ناپذیری در زمین. کارلوس تبس یک بارِ دیگر بهترین بازیکنِ سریِ آ بود و با توجه به نمایشش در بازیِ برگشت مقابلِ دورتموند و در بازیِ رفت مقابلِ رئالِ مادرید، باید کاندیدایِ بردنِ توپ طلا بشود.
هافبکِ هجومی / پائولو دیبالا: هافبکِ پالرمو در زمستانِ 2014 در 9 بازیِ پیاپی یا گل زد یا پاسِ گل داد و در نهایت فصل را با 13 گل و 10 پاسِ گل به پایان برد. حالا هم قرار است در یوونتوس بازی کند و این قطعا موقعیتِ بهتری برایِ درخشیدن برایش فراهم خواهد کرد.
هافبکِ هجومی / فلیپه اندرسون: هافبکِ لاتزیو با آن سرعت و تکنیکش آدم را یادِ کاکایِ جوان می‌اندازد. او از دسامبرِ سالِ گذشته بدین سو با 10 گل و 7 پاسِ گل بدل به یکی از پدیده‌هایِ سریِ آ شد.
مهاجم / لوکا تونی: لوکا تونی این فصل بدل به بهترین و مسن‌ترین (38 سال) گلزنِ تاریخِ ورونا در سریِ آ شد. فقط مسی و رونالدو در سالِ 2015 بیشتر از تونی در لیگ‌هایِ اروپایی گل زدند. 22 گل برایِ او در این فصل، واقعا قابلِ ملاحضه است.
مربی / مائوریتزیو ساری: کم دستمزد‌ترین مربیِ سریِ آ، کم بودجه‌ترین تیمِ سریِ آ (امپولی) را در این لیگ حفظ کرد و گاهی بهترینِ فوتبالِ این فصلِ ایتالیا را با تیمش به نمایش گذاشت.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-02 08:58:24
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر