فهرست
کارشناسی/ فن باستن: یووه بین ایتالیایی‌ها استثناست
کارشناسی/ فن باستن: یووه بین ایتالیایی‌ها استثناست

کارشناسی/ فن باستن: یووه بین ایتالیایی‌ها استثناست

«از وقتی مربیِ آژاکس بودم سوارس را می‌شناختم. سوارس بازیکنی احساساتی و مهاجمی بسیار خطرناک است که مدام دوست دارد به دروازه‌یِ حریف حمله کند. من مطمئن بودم او بازیکنِ بزرگی می‌شود، همه فکر می‌کردم در تیم‌هایی مثلِ یوونتوس یا اینتر بدرخشد، نه در بارسلونا. چون فوتبالی که بارسلونا بازی می‌کند خیلی هوشمندانه و دقیق و متفاوت با بقیه است. سوارس بازیکنی بود که مدام ریسک می‌کرد و مستقیم به گل نزدیک می‌شد. اما در بارسلونا اینجور بازی نمی‌کند.»
«مسی واقعا بازیکنِ بزرگی است. من او را هم سطح با پله و کرویف و مارادونا می‌دانم. البته مارادونا جنگجوتر و قوی‌تر از مسی بود و گاهی هرکاری از دستش برمی‌آمد برایِ شکست دادنِ حریف انجام می‌داد. اما مسی خیلی آرامتر و تمرکزش بیشتر رویِ فوتبالش است. در هر صورت هردوی اینها تکنیکِ فوق‌العاده‌ای دارند.»
«من فکر می‌کنم پپ گواردیولا خیلی بدشانس بود که مقابلِ بارسلونا نتوانست از روبن و ریبری و آلابایِ آماده استفاده کند. واقعا حیف شد، چون من دوست داشتم یک فوتبالِ عالی بینِ این دو تیم ببینیم. اتفاقی که نیفتاد. درباره‌یِ فینال باید بگویم که اگر می‌خواهید کار را برایِ بارسلونا سخت کنید، باید عالی دفاع کنید. باید حواستان جمع باشد که زمان و فضا به مسی و اینیستا ندهید و برایِ همین باید خیلی فشرده بازی کنید. در ضمن برایِ بردن باید حمله هم بکنید. به نظرم یوونتوس به اندازه‌یِ بارسلونا تیمِ خوبی نیست، اما آنها هم بازی را خیلی خوب می‌خوانند و اگر لازم باشد درست دفاع می‌کنند و هم در حمله می‌توانند خطرناک باشند، چیزی که دبلِ داخلی‌شان در ایتالیا نشان داد. این نکته است که شانسی به آنها برایِ بردنِ فینال می‌دهد.»
«یوونتوس بینِ تمامِ تیمهایِ ایتالیایی یک استثناء است. رم و اینتر و میلان همه با مشکلاتِ زیادی درگیرند و برایِ حلِ آنها باید یوونتوس را الگویِ خودشان قرار بدهند. من خیلی با میلان بابتِ اتفاقاتی که در این 10 ساله برایش افتاده همدردی می‌کنم. وقتی من بازی می‌کردم هر هفته 85 هزار نفر به سن سیرو می‌آمدند. الان 30 هزار نفر هم نمی‌شود. سطحِ بازیکنان پایین آمده است. مسئله‌یِ پول هم هست. 20 سالِ پیش ایتالیا همه چیز داشت، پول، بازیکن، توجهِ جهانی. حالا داستان چیزِ دیگریست. واقعا حیف.»
«فوتبالِ امروز قابلِ پیش‌بینی‌تر از گذشته شده. اگر به چمپیونز لیگ‌هایِ سالهایِ اخیر نگاه کنید همش رئال و بایرن و بارسا بوده‌اند. زمانی که من بازی می‌کردم اینطور نبود. اما به هر حال اگر در فینالِ امسال بارسا اجازه پیدا کند بازیِ خودش را انجام دهد فوتبالی تهاجمی و زیبا شاهد خواهیم بود و برایِ همین امیدوارم بارسا قهرمان شود. اما از سویِ دیگر من 10 سال در ایتالیا زندگی کردم و نیمه‌ ایتالیایی هستم، پس به خاطرِ مردم و فوتبالِ ایتالیا دوست دارم یوونتوس قهرمان شود. فرایِ همه‌یِ اینها البته امیدوارم تیمی که بهتر بازی کند، برنده شود.»
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-02 14:51:43
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر