فهرست
در دفاع از علیرضا فغانی: قضاوت در سرزمین مرعوب شده ها
در دفاع از علیرضا فغانی: قضاوت در سرزمین مرعوب شده ها

در دفاع از علیرضا فغانی: قضاوت در سرزمین مرعوب شده ها

آی اسپورت- چند هفته بعد از پایان رقابت های لیگ، حالا ظاهرا در فدراسیون فوتبال همه روی «محرومیت»علیرضا فغانی اتفاق نظر دارند. این حکم که شاید آخرین تنش های ریز باقی مانده درباره ماجراهای بازی نفت را نیز از تبریزی ها بگیرد اما به صورت همزمان، علیرضا فغانی را تبدیل به قربانی مسابقه ای خواهد کرد که در روند جنجالی شدن‌اش، سهم زیادی از آنِ داور نبود.


ادبیات به کار رفته در فدراسیون در ارتباط با فغانی؛ تلاش برای بزرگنمایی اشتباه او و حکم محرومیت نه چندان کوتاهش، از این به بعد در قضاوت های تبریز، برای داورها سنگ را روی سنگ بند نخواهند کرد. در درجه اول، اخراج آندو تیموریان توسط این داور «اشتباه» نبوده است. خیلی ها معتقدند او می توانسته روی این صحنه بازی را مدیریت کند اما جسباندن پسوند اشتباه به دو کارت زرد «درست» فغانی به آندو، از اتفاقات عجیب روزگار است. اشتباه زمانی رقم می خورد که فغانی این کارت ها را به آندو نمی داد و آنوقت لابد این نفتی ها بودند که باید به داور اعتراض می کردند. تردیدی وجود ندارد که فغانی در صحنه خطا به روی فرید کریمی اشتباه کرد اما آیا این تنها اشتباه همه هفته های لیگ بود؟ قطعا تصمیم های اشتباه زیاد دیگری نیز در طول فصل از سوی داوران گرفته شد تا تراکتور و نفت در نهایت در آخرین هفته فصل، سرنوشت قهرمانی را تعیین کنند. هیچ باشگاهی نمی تواند ادعا کند که در لیگ چهاردهم، تنها از اشتباهات داوری ضرر کرده است. در چنین شرایطی، محروم کردن فغانی یعنی حق دادن به طرفداران تراکتور برای فشار بیشتر به داورها. هوادارانی که بعد از هر سوت ناخوشایند، شعار نازیبایی علیه داور سر می دهند. شعاری که با ب شروع و به ف ختم می شود.


فراموش نکنیم که فغانی، فینال مهم ترین تورنمنت ملی آسیا را سوت زده و هفته قبل نیز در لیگ قهرمانان آسیا قضاوت داشته و تنها شانس ایران برای قضاوت در جام جهانی روسیه است. یک راه می تواند این باشد که گناه پخش دروغ در ورزشگاه، تعویض های تونی، واکنش های افتضاح لک، ضعف در برگزاری مسابقه و مطلقا همه چیز را به گردن او بیاندازیم و این داور را در مسیر نابودی قرار بدهیم و راه دیگر، این که هر کس سهم خودش را از اشتباهات روز آخر بپذیرد و بازیِ تلخ، فقط یک بازنده نداشته باشد. فدراسیونی ها انگار، راه اول را انتخاب کرده اند.


کدخبر:9405
  ۱۳  
آی اسپورت
2015-06-02 13:55:18
نظر دهید

۱۳ نظر
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۱۳
پنالتی وقتی ببینه ونگیره یعنی غش کردن داور ...و هیچ چیز دیگه هم نمی تونه اون رو بپوشه خیلی اشغالی ای اسپورت
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۲۲
فکر کنم با این روند، یکی دو ماه دیگه ما ترک ها را محکوم هم می کنن و ما باید از فغانی عذرخواهی کنیم. جمع کنید این مقاله های مسخره تون را.
این داغ در تاریخ آذربایجان خواهد ماند
عباس
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۳۶
متنفرید گمشید برید از لیگ ایران انصراف بدین و دکمه سیکتیر رو بزنین
بهرام
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۶:۴۲
عباس ادبیات خانواده و فرهنگ خانوادگی خود را اینجا به نمایش نگذارید.
در مورد انصراف هم ما دوست داریم انصراف داده و در تیم لیگ ترکیه و آزربایجان شرکت کنیم تا لیگ مسخره ایران!
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۳۰
به نظر شما باید برای داور با این همه اشتباه به نظر من عمدی و به نظر فدراسیون سهوی، باید گاو و گوسفند قربانی می کردند ؟
امیر تبریز اوغلی
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۴۴
ای اسپورت همان سایت گل معروف. از سرنوشتش عبرت بگیر..... ستارخان ما تسلیم نشد. ما هم نخواهیم شد.. فغانی و ترکی و. قهرمانی و خسروی داورانی هستند که روشه گیرند و اینها نمونه ای از داوری کثیف ایران هستند....
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۱۹:۲۷
بله شما ترک ایرانید و عزیز مایید. شما از نسل دلاورانید. از نسل سربازای آتروپادگان.از نسل سربازای عباس میرزا. به عنوان یه تهرانی میگم: یاشاسین آذربایجان زنده باشن ترکای ایرانی. همه ایرانی هستیم و برابر و برادر و خواهر همیم
-
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۵۶
بلاتر رفت کفاشیان در چه حالللییی؟؟؟؟؟هههههههههههه حالا تو که از قبل می دونستی تراختور دوم میشه دومی هم خوبه مثل قهرمان تجلیل میکنی ازشون (ورزش ومردم)نمیدونستی اخر وعاقبت بلاتر چی میشه؟؟؟
بهروز
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴، ۰۰:۰۹
فصل گذشته بود که بازیکن برزیلی فولاد برای شادی پس از گل توپ را در زیر پیراهن خود قرار داد .عکس العمل گزارشگر وبعدا جو سازی مقامات تراکتور سازی چنان سنگین و رعب اور بود که برای این حرکت معمولی که در همه دنیا دیده می شود محرومیت بازیکن برزیلی فولاد را به دنبال داشت..و گزارشگر بازی همان لحظه حکم اخراج این بازیکن را از ایران درخواست کرد.وجالب اینکه دو هفته بعد عین این حرکت را بازیکن تراتور انجام داد و نه گزارشگر ونه مدیران باشگاه یادشان نیامد که چه گفته اند.و حالا هم با این جو سازی دارند بهترین داور ما را فدا می کنند .وای بر فدارسیونی که این چنین مرعوب وترسو باشد.
تیراختور
چهارشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۴، ۰۹:۴۳
داوری که تو هر مسابقه حداقل دو اشتباه بی برو برگرد داره به درد جام جهانی نمی خوره! مثل اینکه شعارهای طرفدارای تیمای پایتخت رو نشنیدین تا حالا!!!!! داوری که جام ملت های آسیا رو سوت می زنه حتما کارش درسته مگه؟ از همکاران شریف آقای بنجامین هستن این آقای فغانی!
-
جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴، ۰۵:۴۷
اونی که باید محروم بشه تیم تراکتوره نه فغاتی.برای شکسته شدن صندلیها,برای اتش زدن ورزشگاه,برای خراب بودن اسکربورد ورزشگاه میزبان برای فحشهای رکیک و شعارهای نژادپرستانه.استعدادهای این مملکت مثل فغانی چرا باید قربانی هوچی گری هولگان های فوتبال بشن؟این اسم فوتبال کثیف است نه کار فغانی
امیر
شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۰۴
افرین از داور کثیف یک فرشته داوردی افرین
-
يكشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴، ۱۴:۱۰
فغانی نمونه ای است از این داوران ناداور فوتبال فاسد. او باید اعدام می شد تا درس عبرت مفسدان دیگر می شد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر