فهرست
جانشین تیام کیست‎‏؛ قربانی و این همه تردید
جانشین تیام کیست‎‏؛ قربانی و این همه تردید

جانشین تیام کیست‎‏؛ قربانی و این همه تردید

آی اسپورت – مصدومیت تیام بدترین خبر ممکن برای استقلالی‌ها و بهترین خبر ممکن برای علی قربانی بود. بازیکن مورد علاقه وینفرید شفر از زمانی که تیام به استقلال آمده بود، کمتر فرصت بازی پیدا می‌کرد و حالا که تیام مدتی از میادین دور است، قربانی گزینه اول شفر برای بازی در خط حمله خواهد بود. عملکرد قربانی در این فصل پرفراز و نشیب بوده. یک‌ روز مثل بازی با پارس جنوبی در لیگ و الریان در قطر، قربانی عملکرد چشمنوازی دارد و یک روز هم مثل بازی با سایپا و العین او کاری می‌کند که هواداران استقلال شدیدا از دستش عصبانی شوند.

مهاجم خوش اخلاق آبی‌ها حالا از فرصتی که نصیبش شده باید نهایت استفاده را ببرد و ثابت کند که بر خلاف نظر منتقدانش، بازیکنی در حد و اندازه‌های حضور در تیم بزرگی مثل استقلال هست. البته تیام توانسته در همین مدت کوتاه فاصله زیادی با مهاجمان استقلال بگیرد و مهاجم گلزنی نشان داده است. مامه تیام بازیکنی است که در یک ماه و نیمی که با استقلال قرارداد امضا کرده است، بین این تیم با سایر تیم‌ها اختلاف سطح ایجاد کرده است و خیال خط هافبک این تیم راحت است که با کمترین موقعیت ممکن او می‌تواند کار حریفان را تمام کند.

در اهمیت حضور تیام در استقلال همین بس که او 3 روز بعد از عقد قرارداد با استقلال در بازی با سیپدرود در هفته بیست و چهارم لیگ برتر و بدون اینکه تمرینی با تیم کرده باشد 30 دقیقه در زمین بازی حاضر شد و از بازی با الهلال که در ترکیب استقلال به میدان رفت در مجموع 5 بازی 6 گل به ثمر رسانده است که یک شروع فوق‌العاده برای این مهاجم سنگالی محسوب می‌شود.  اما مامه تیام که تک گل استقلال را در بازی برگشت برابر العین زد، در دقیقه 60 بازی عضله همسترینگش آسیب دید و احتمالا باید چند هفته دور از میادین باشد تا استقلال حالا برای بازی‌های پیش رو در لیگ برتر و البته لیگ قهرمانان آسیا دنبال جانشین مناسب برای او باشد.

اما وینفرید شفر در نبود تیام قرار است چه تصمیمی بگیرد؟ در مورد استقلال این نکته را نباید فراموش کرد که این تیم پیش از این محسن کریمی و مهدی قائدی، دو بازیکن تهاجمی خود را هم تا پایان فصل از دست داده است و با این شرایط شفر انتخاب زیادی برای جانشینی تیام ندارد. شفر در حال حاضر برای جانشین تیام دو انتخاب دارد، او می‌تواند از علی قربانی در خط حمله استفاده کند، بازیکنی که تا قبل از تیام حضور ثابتی در ترکیب استقلال داشت و نتوانست مشکل گلزنی استقلال را حل کند تا شفر مجبور شود یک مهاجم تمام کننده را به تیمش اضافه کند.

اما گزینه بعدی جابر انصاری است، بازیکنی که هرچند محبوبیت زیادی بین هواداران استقلال ندارد؛ ولی نمی‌توان کتمان کرد که هر زمان در ترکیب این تیم قرار می‌گیرد تاثیری مثبت در روند تهاجمی تیمش دارد. جابر انصاری به خوبی خود را در موقعیت گل قرار می‌دهد اما ضربات آخر او در حدی خوب نیست که بتواند مشکلات گلزنی استقلال را حل کند.

هرچند هنوز میزان دقیق دوری تیام از میادین مشخص نیست اما نباید فراموش کرد استقلال یکی از مهره‌های بدون جانشین خود را از دست داده است و بی تردید برای اینکه روند گلزنی استقلال متوقف شود، خط هافبک این تیم باید بیشتر از قبل برای مهاجمان تیم‌شان موقعیت گلزنی درست کنند.

 

ایران ورزشی

۲ ۴  
آی اسپورت
2018-03-17 13:10:00
نظر دهید

۴ نظر
ناشناس
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۳:۲۴
و این چنین بود برزای از صحنه ی روزگار حذف شد
۱
majid
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۰۹
بهتره ده نفره بازی کنیم تا اینکه بخوایم قربانی و جابر رو بذاریم تو ترکیب
۶ ۱
استقلالیم با افتخاااااااار
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۴:۱۳
قربون دهنت،نه نفره باشیم واین دو نباشن قطعا موفق تریم
۴
داود
شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶، ۱۶:۲۴
وجدانن نه نفره باشیم امید ابراهیمی میره مهاجم میشه گل برامون میزنه&جابر و قربانی نباشن فقط&&
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر