فهرست
لایک روز: تیم ملی دهه هفتادی ها!
لایک روز: تیم ملی دهه هفتادی ها!

لایک روز: تیم ملی دهه هفتادی ها!

آی اسپورت- جوانگرایی. این سوژه اصلی بسیار از انتقادهای روانه شده به سوی کارنامه 4 ساله کی روش در ایران بود. خیلی ها معتقد بودند او تنها به نتیجه گرفتنِ امروز فکر می کند و هیچ برنامه ای برای ساختن تیم فردای فوتبال ایران و نسل سازی در تیم ملی ندارد. کی روش اما معتقد بود که جوانگرایی به خودی خود، یک حرکت موفقیت آمیز نیست و تنها زمانی نتیجه خواهد داد، که در درست ترین مقطع ممکن صورت بگیرد.
 

مقطع درست(از نگاه کی روش) برای جوانگرایی تیم ملی، بالاخره از راه رسید. دومین اردوی تیم ملی بعد از جام ملت ها، با حضور تعداد بی شماری بازیکن کم سن و سال آغاز شد. پیش بینی می شد این مهره ها از تیم کنار بروند و باز، کار به باتجربه ها سپرده شود اما در لیست نهایی سی کیو، 8 بازیکن متولد دهه هفتاد دیده می شوند. آن ها، اولین گنگِ دهه هفتادی فوتبال ایران در سطح تیم ملی هستند. مهره هایی که از همین حالا باید برای ثابت کردن خود و نسل شان، تلاش کنند.


سعید عزت اللهی، سردار آزمون، محمدحسین کنعانی، مهدی ترابی، میلاد محمدی، محمدرضا اخباری، مهدی شریفی و مهدی طارمی، 8 مهره ای هستند که بین سال های 71 تا 75 متولد شده اند و حالا بخشی از لیست نهایی تیم ملی هستند. گروه جوان، پراشتیاق و بااستعدادی که آمده اند به یک مملکت بباورانند، دهه هفتادی ها بهتر از آن چیزی هستند که در این سال ها به نظر رسیده!


کدخبر:9405
     
آی اسپورت
2015-06-02 15:25:29
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر