فهرست
شفر در کنفرانس خبری: راضیم!
شفر در کنفرانس خبری: راضیم!

شفر در کنفرانس خبری: راضیم!

آی اسپورت – وینفرد شفر پس از پیروزی تیمش برابر ایرانجوان بوشهر در نشست خبری شرکت کرد. او از بازیکنان تیمش راضی بود و با اعتماد به نفس بیشتری درباره آینده تیمش صحبت کرد.

- از هواداران‌مان تشکر می‌کنم که در این زمان که ساعت کاری و وسط هفته بود به ورزشگاه آمدند. به حریف‌مان تبریک می‌گویم، چون آنها بازی خوبی انجام دادند. طبیعی است که وقتی یک تیم از لیگ برتر مقابل تیم لیگ یکی قرار می‌گیرد، یک مقدار استرس داشته باشد که شاید نتواند بازی را ببرد، اما تیم ما بعد از گل اول شرایطش بهتر شد و بهتر بازی کردیم.

- باید یک تعریف و تمجید خیلی خوب از تیمم داشته باشم. از بازیکنانم ممنونم که در نیمه دوم خیلی خوب بازی کردند. با توجه به قرعه‌ای که داریم، باید ببینیم چه برنامه‌‌ریزی خواهیم داشت.

- بازیکن می‌خواهیم، اما زمانی می‌توانم نامش را بگوییم که قراردادش امضا شود. الان این بین من و مدیرعامل باشگاه است.

- خوشحالم که امروز محسن کریمی بازی کرد. او خیلی وقت بود که بازی نکرده بود، اما امروز آمد و بازی کرد. امیدوارم در آینده بهتر و بهتر شود.

- اول از همه این برد را تقدیم هوادارانی می‌کنم که به ورزشگاه آزادی آمدند. وقتی امروز وارد ورزشگاه شدم گفتم خدایا سکوها همه خالی است, اما به هواداران اعتماد داشتم که خودشان را به ورزشگاه خواهند رساند و خوشحالم که توانستیم بازی ببریم و آنها را خوشحال کنیم.

- مشخص بود برایمان که بازی راحتی پیش‌رو نداریم. طبیعی است همیشه اینطور بازی‌ها سخت است و می‌تواند چنین حریفانی مشکلاتی ایجاد کند. امروز خیلی خوب بازی کردیم مخصوصاً بعد از گل اول و در ادامه که در نیمه دوم بهتر هم شدیم. خیلی خوشحالم که بازیکنانم راحت بازی کردند و توانستند گل‌های زیادی به ثمر برسانند. در این بازی به برخی بازیکنان که تا به حال فرصت بازی نداشتند بازی دادیم، بازیکنانی مثل محسن کریمی که از مصدومیت برگشت و امروز خیلی خوب بود. همچنین پژمان منتظری که بازیکن بسیار مهمی برای استقلال است، به خاطر تجربه و شخصیت بالایش و همچنین عملکرد فنی‌اش که می‌تواند در ادامه فصل بازی‌های بسیار سختی داریم به ما کمک زیادی کند. پژمان با همبازیانش صحبت می‌کند و این کار را به خوبی انجام می‌دهد.

- وقتی یک بازیکن فرصت بازی پیدا نمی‌کند یا اینکه تعویضی به میدان می‌آید دلیل بر این نیست که او بازیکن بدی است؛ ما همه بازیکنانی که در تیم‌مان داریم احتیاج خواهیم داشت چرا که باید هرچهار روز یکبار بازی کنیم.

- ما همه تمرکزمان را روی بازی آینده گذاشته‌ایم و با تیم خوبی بازی داریم چرا که آنها موفق شدند پرسپولیس را در جام حذفی شکست دهند. قطعاً بازی با نفت آبادان راحت نیست اما نگرانی بابت این که با چنین تیمی باید دوبار در فاصله کوتاه بازی کنیم نداریم. از این جهت که چه از لحاظ تاکتیکی و چه تکنیکی، آمادگی بدنی و روحی شرایط خیلی خوبی داریم.

- ما مهاجم خواهیم گرفت اما نه فقط برای لیگ قهرمانان آسیا بلکه برای بازی‌های لیگ هم نیاز به جذب مهاجم داریم. تا الان هیچ چیز قطعی نشده است تا به شما اطلاعاتی بدهم، فقط مسائلی بین من و مدیریت باشگاه مطرح است که امیدوارم جذب بازیکن مد نظرمان نهایی شود و هر زمان که اتفاق افتاد آن را رسانه‌ای می‌کنیم. امروز علی قربانی عملکرد خیلی خوبی داشت و دو گل به ثمر رساند و یک گل زیبا هم در بازی قبل زد و واقعاً عملکرد خیلی خوبی در دو بازی اخیر داشت، اما این را بدانید ما در ادامه راه باید با تیم‌های خیلی قدری در ایران و آسیا بازی کنیم، از این رو فقط نمی‌توانیم با یک مهاجم به کارمان ادامه دهیم.

- کندی قربانی برای ما مهم نیست، بلکه مهم این است که او در زمین چه عملکردی داشته باشد و جریان بازی را چطور پیش‌بینی کند. ممکن است یک مهاجم خیلی تند و تیز و سریع باشد اما در گلزنی مشکل داشته باشد. مهم این است که یک مهاجم در زمین به چه شکل جای‌گیری کرده و بازی را برای خود پیش‌بینی کند. قربانی مهاجم خوبی است اما مقداری در سرزنی ضعف دارد که با او کار می‌کنیم تا بهتر شود. یک مهاجم باید بداند که در چه مواقعی باید در زمین حرکت کند و خودش را در موقعیت گلزنی قرار دهد و اینطور نباشد که یک جا بایستد و منتظر رسیدن توپ باشد، من به علی قربانی گفتم صبح که از خواب بلند می‌شود برای صرف صبحانه به تیر یک برود و برای صرف شام نیز باز هم خودش را به تیر یک برساند! همچنین مجید حسینی که از او پرسیده بودم آخرین گلی که به ثمر رسانده بود 5 سال پیش بوده است؟! که او امروز بعد از گلزنی به طرف من آمد و لبخند زد. مجید یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر فوتبال ایران است.

 

۸۲ ۲  
آی اسپورت
2017-12-20 17:58:00
نظر دهید

۲ نظر
مجید
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۹
درود بر شفر بزرگ....ازنحوه. بازی لذت بردم
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶، ۱۹:۵۷
رعشه بر اندام رقبا میندازه شفر. دیسیپلین عالی. بازیکن ها مثل موش میترسن از قدرتش. عالیه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر