فهرست
یووه – بارسا / تیمِ منتخبِ فصل از نگاهِ جیمی ردنپ
یووه – بارسا / تیمِ منتخبِ فصل از نگاهِ جیمی ردنپ

یووه – بارسا / تیمِ منتخبِ فصل از نگاهِ جیمی ردنپ

جان‌لوئیجی بوفون: همه از دفاعِ خوبِ یوونتوس حرف می‌زنند، اما بدونِ دروازه‌بانی خوب نمی‌توان دفاعِ خوبی داشت. من چند سال پیش فکر می‌کردم کارِ بوفون دیگر تمام است، اما او دوباره به اوج بازگشته و در بهترین فرمِ ممکن است. بوفون با 6 کلین شیت و 81 درصد سیوِ ضرباتِ به دروازه‌اش، نقشی کلیدی در رسیدنِ یوونتوس به فینال داشته است.
دنی آلوس: بازیکنانی مثلِ دنی آلوس پست‌هایِ فوتبال را بازتعرف می‌کنند. او سابقا یک وینگ‌بک بود، اما در بارسلونا بدل به بهترین دفاعِ راستِ تهاجمی دنیا شد. آلوس خیلی عالی نفوذ می‌کند، می‌تواند خودش گل بزند و درکِ متقابلِ فوق‌العاده‌ای با مسی دارد.
جورجو کیلینی: یک جنگجویِ واقعی. در موردِ انگیزه و میلِ او به پیروزی هیچوقت نمی‌توان شک کرد. من کیلینی را به خاطرِ شجاعتش انتخاب می‌کنم. هر تیمی باید یک کیلینی داشته باشد. او این فصل 6 کلین شیت با تیمش داشته است.
دیگو گودین: گودین هم مثلِ کیلینی 6 کلین شیت با تیمش داشته است. او هم مثلِ کیلینی چپ پا هست و به لحاظِ روحیه در سبکِ مدافعِ یوونتوس قرار می‌گیرد. گودین برایِ دفاع کردن زندگی می‌کند. گودین سریع و باهوش است و گاهی گل‌هایِ حساسی می‌زند.
ژوردی آلبا: من آلبا را به اورا ترجیح داده‌ام، چون او همانقدر که سریع حمله می‌کند، سریع هم به دفاع باز می‌گردد. این خصوصیت از او مدافعِ کناریِ رویایی‌ای می‌سازد. تعادلِ آلبا در دفاع و حمله عالی است.
سرخیو بوسکتس: من هوادارِ سرسختِ پیرلو هستم، اما بوسکتس را به عنوانِ هافبکِ دفاعی‌ام انتخاب می‌کنم. دلیلش این است که بارِ دفاعیِ رویِ دوشِ بوسکتس در بارسلونایی که همه می‌خواهند حمله کنند، خیلی بیشتر از پیرلو در یوونتوس است. بوسکتس در شرایطی که اینیستا و راکیتیچ مدام به باکسِ حریف حمله می‌کنند، باید حواسش به همه‌جا باشد و در تمامِ زمین توپ بگیرد.
آندرس اینیستا: اینیستا استادِ فوتبال است، فوق‌العاده تکنیکی است و دیدی عالی برایِ پاس دادن دارد. یکی از صحنه‌هایِ محبوبِ من دراین فصل حرکت و پاسِ گلی بود که در بازی مقابلِ پاریس سن ژرمن به نیمار داد.
آرتورو ویدال: ویدال بیشترین موقعیت گل را در این فصل از چمپیونز لیگ برایِ هم‌تیمی‌هایش ایجاد کرده (به استثناء مسی) و بیشترین تکل را زده است. از این بهتر؟ ویدال در رسیدنِ یوونتوس به فینال خیلی کلیدی بود و با اینکه پوگبا بخشِ مهمی از فصل را از دست داد، او کنارِ پیرلو و مارکیزیو انرژیِ فوق‌العاده‌ای به خطِ میانی یوونتوس داده بودند.
لیونل مسی: چند سال پیش می‌ترسیدم که مسی دیگر به اوجش بازنگردد. اما او حالا در بهترین فرمِ ممکنش است. مسی از یک سیاره‌یِ دیگر است. خیلی سخت است که بگوییم بهترین بازیکنِ تاریخ فوتبال کیست، چون شرایط و قوانین تغییر کرده‌اند. اما مسی بهترین بازیکنی است که من تا به حال بازی‌اش را دیده‌ام. مسی این فصل 16 موقعیتِ گل ایجاد کرده، 10 گل زده و 5 پاسِ گل داده است.
لوئیس سوارس: سوارس بعدی دیگر به بارسلونا می‌دهد، او خیلی خوب بازی را باز می‌کند. البته به دلیل محرومیت چند وقتی طول کشید که به فرمِ مطلوبش در بارسلونا برسد، اما وقتی به آن سطح رسید نبوغش دوباره مشخص شد. من هرگز فکر نمی‌کردم مثلثِ هجومی‌ای به خوبیِ اتوئو، آنری و مسی در بارسلونا ببینم که 102 گل در یک فصل زدند. اما مسی، نیمار و سوارس از آن‌ها هم بهتر شده‌اند و 120 گل زده‌اند.
کریستیانو رونالدو: سخت است نیمار را کنار بگذارم، اما از رونالدو نمی‌توانم بگذرم. رونالدو این فصل هم کاملا آماده بود و کنارِ مسی با 10 گل هنوز بهترین گلزنِ چمپیونز لیگ است. درسته که رئال این فصل به خوبیِ فصلِ پیش نبود، اما رونالدو بازهم لحظه‌هایِ جادویی برایمان آفرید.
 
 
کد خبر: 9409
 
 
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-04 11:46:13
نظر دهید

۱ نظر
یه بارسایی
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴، ۱۷:۴۸
خیلی خوب انالیز کرده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر