فهرست
برای رجب زاده به بهانه فصل رویایی‌اش/ Fast & Furious!
برای رجب زاده به بهانه فصل رویایی‌اش/ Fast & Furious!

برای رجب زاده به بهانه فصل رویایی‌اش/ Fast & Furious!

آی اسپورت- جوانگراییِ اجباری، تصویرِ کلی فوتبال ایران را در لیگ چهاردهم با تغییر مواجه کرد. حالا جوان های بیشتری مورد اعتماد سرمربی ها بودند و بسیاری از آن ها نیز موفق شدند با پشت سر گذاشتن فصلی درخشان، به بهترین شکل ممکن به این اعتماد واکنش نشان بدهند. جوان ترهای فوتبال ایران اما هنوز آمادگی لازم برای «تعیین کننده» بودن را ندارند. محرمِ سپاهانی ها، ایمانِ نفتی ها، ادینیوی تراکتوری ها و البته مهدیِ ذوب آهنی، همگی جزو ستاره های بالای 30 سال لیگ به شمار می روند. مهره هایی که جوان نیستند اما تعیین کننده بودن، توی دی ان ای بازی شان گنجانده شده و در همه این سال ها به تکامل رسیده است.  بازیکنانی که حضورشان، وزنِ تیم را تغییر می دهد و خیال مربی را راحت می کند.




به نیمه دوم فینال جام حذفی برگردیم، به لحظه دوئل رجب زاده کهنه کار و بیرانوند تازه وارد. به ضربه دقت کنیم. به ضربه ای که از زاویه ای بسته، به تور دروازه نفت می رسد و مسیر قهرمانی را عوض می کند. حالا به این فکر کنیم که اگر قرار بود بیرانوند جوان توی این صحنه مهاجم باشد و رجب زاده گلری با تجربه بیست ساله در لیگ، آیا این توپ هرگز از خط دروازه عبور می کرد؟




مهدی رجب زاده در تمام فصل، کمتر به چشم آمده. چشم های مسلح به ذره بین تیزبیتی و دقت اما به خوبی می دانند او چه فصل شاهکاری را در ذوب آهن تمام کرده است. رجب زاده توی این سن و سال، هنوز هم دوندگی فوق العاده ای دارد. او مهره ای کلیدی برای بازی عمقی تیم یحیی به شمار می رود و البته توپ را هم به سادگی از دست نمی دهد. آمار نیز، از درخشان بودن فصل این بازیکن حکایت دارند. رجب زاده با 9 پاس گل، بعد از ایمان مبعلی دومین پاسور برتر لیگ فوتبال ایران است و با 4 گل زده، بهترین گلزن رقابت های جام حدفی.




برای بیشتر فوتبالیست های دنیا، 37 سالگی زمانی برای آویختن کفش هاست اما در ذوب؛ هیچکس به حداخافظی رجب زاده فکر هم نمی کند. سومین گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران، حداقل یک سال دیگر در ذوب خواهد ماند تا شاید حقی که همه این سال ها در فوتبال ایران از رسیدن به آن بازمانده را بالاخره بگیرد. سکوی قهرمانی لیگِ برتر، شادی های عجیب، سریع و دیوانه وار او را کم دارد. شادی هایی که هنوز در بیست و چند سالگی مانده اند. 


کدخبر:9405
  ۲  
آی اسپورت
2015-06-04 14:01:21
نظر دهید

۲ نظر
-
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴، ۱۵:۱۵
http://www.goal.com/en/news/1716/champions-league/2015/06/04/12395042/breaking-news-chiellini-out-of-champions-league-final?ICID=HP_BN_1
کیلینی رسما فینال از دست داد
اصفهان
پنجشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴، ۲۱:۱۱
دوستت داریم . مرد با همت
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر