فهرست
عمران زاده:هواداران را می‌بینم عرق شرم روی پیشانی‌ام می‌نشیند
عمران زاده:هواداران را می‌بینم عرق شرم روی پیشانی‌ام می‌نشیند

عمران زاده:هواداران را می‌بینم عرق شرم روی پیشانی‌ام می‌نشیند

یک فصل فوق العاده بد برای استقلالی که می خواست پنجمی فصل قبل را جبران کند ولی ششم شد. این تیم بد را مجموعه ای از بازیکنان تشکیل دادند که هیچکدام نتوانستند خودشان باشند و به همین دلیل است که حنیف عمران زاده به «فوتبال ایرانی» می گوید:«وقتی یک تیم بد باشد همه بد هستند. در استقلال امسال هیچکس در حد و اندازه های خودش ظاهر نشد.»
  استقلال فصل کابوس واری را پشت سر گذاشت. چه اتفاقی افتاد که تیم مدعی ابتدای فصل ششم شد؟
باید یاد بگیریم آنقدر حرفه ای باشیم که هنگام ناکامی ها تقصیرها را به گردن بگیریم. البته انصاف نیست که همه تقصیرها را به گردن کادر فنی و بازیکنان بیندازند. ما با مشکلات زیادی درگیر بودیم و در طول فصل تمرکز نداشتیم. اول فصل که اسپانسر داشتیم و پول می دادند همه چیز خوب بود اما تصمیمات اشتباه آقایان کمر استقلال را شکست. 
منظورت بحث خصوصی سازی است؟ دقیقا منظورم همین است. با تصمیم فروش تیم و خصوصی ‌سازی کمر تیم را شکستند. آنها می ‌دانستند استقلال و پرسپولیس به این زودی فروش نمی ‌روند پس چرا این کار را کردند؟ لااقل همه چیز را به آخر فصل موکول می ‌کردند. ما مدام در استرس و بلاتکلیفی بودیم. به خدا هیچ جای دنیا اینطور نیست که وسط فصل تصمیم بگیرند تیمها را واگذار کنند. خیلی حرف دارم اما گفتن آنها هیچ سودی ندارد.
ولی نتایج ضعیف استقلال باعث سرخوردگی هواداران شده.
ما شرمنده مردم هستیم. چه بگویم؟ هواداران را درک می کنم و می دانم چقدر سختی کشیده اند. خود من هم روزی هوادار استقلال بودم و آنها را می فهمم. می دانم از دست ما ناراحت هستند اما درکمان کنند. استقلال شرایط بدی داشت و کاری از دست ما برنمی آمد.
  وقتی با هواداران در خیابان روبرو می شوی چه واکنشی نشان می دهی؟
ما باید به مردم جواب پس بدهیم و این وظیفه ماست. باور کنید وقتی هوادار استقلال به سراغم می آید عرق شرم روی پیشانی ام می نشیند. فقط می توانم از آنها عذرخواهی کنم.
  اما قبول کن اشتباهات فنی هم داشتید و فقط نباید مشکلات مالی را عامل ناکامی استقلال بدانی.
صد درصد ما هم مقصر هستیم. اما تقصیر بازیکنان و کادر فنی کمتر از آنهایی است که استقلال را به این روز انداختند. من بازیکن به اندازه خودم مقصر هستم و این را قبول دارم. فکر می‌کنم کل تیم استقلال به این موضوع واقف باشند و اشتباهات شان را بپذیرند
خیلی از تیمهای دیگر هم مشکلات مالی داشتند و این توجیه دیگر برای هواداران قابل قبول نیست.
من نمی ‌خواهم در مورد پول زیاد حرف بزنم چون مردم فکر می‌کنند تمام فکر و ذکر ما این موضوع است. ای کاش هوادار استقلال خودش را جای ما بگذارد. وقتی بازیکن چک دارد و روی پول باشگاه حساب باز کرده اما چکش برگشت می خورد و طلبکار دست از سرش برنمی دارد باید چه کار کند؟ مگر خود شما به خاطر پول کار نمی کنید؟ بازیکن استقلال هم خانواده دارد. باور کنید این بچه ها واقعا با نجابت برای استقلال بازی کردند.
خیلی ها اعتقاد دارند ملی پوشان استقلال هم در سالی که گذشت در حد و اندازه های خود نبودند.
وقتی یک تیم بد باشد همه بد هستند. در استقلال امسال هیچکس در حد و اندازه های خودش ظاهر نشد و این موضوع فقط درباره ملی پوشان صدق نمی کند.
 بعد از ششمی در لیگ بحث کم کاری بازیکنان هم مطرح شد. این موضوع صحت دارد؟
ای کاش دوستانی که اظهارنظر می کنند، وجدان را هم در نظر بگیرند. بازیکنی که 8 ماه یک ریال پول نگرفته و از جان برای استقلال مایه گذاشته چطور می تواند کم کار باشد؟ واقعا برای کسانی که این صحبت ها را مطرح می کنند متاسفم. 
 به دلیل همین فشار عصبی با سوشا مکانی بعد از دربی درگیر شدی؟
بعد از بازی دیدم مکانی به سمت طرفداران استقلال رفت و چندین بار عدد 6 را به آنها نشان داد. طبیعی است بازی را واگذار کرده بودیم و فشار زیادی تحمل می‌کردیم. من هم به سمت مکانی رفتم و به او گفتم که این چه حرکتی است که انجام می ‌دهی؟ مکانی باید سمت طرفداران پرسپولیس می‌‌رفت و خوشحالی ‌اش را در حضور آنها انجام می ‌داد نه اینکه باعث شود تماشاگر ما بعد از باخت بیشتر تحریک شوند. من به او گفتم دیگر عدد 6 را نشان نده. البته کمیته انضباطی هم محرومم کرد بدون اینکه حرفم را بشنود.
کدخبر:9403
  ۱  
آی اسپورت
2015-06-05 18:35:07
نظر دهید

۱ نظر
-
جمعه ۱۵ خرداد ۱۳۹۴، ۲۰:۴۴
لنگیا بی فرهنگ و بیسوادن
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر