فهرست
سلام به مازندران
سلام به مازندران

سلام به مازندران

آی اسپورت - آنچه باعث می‌شود سلام به مازندران را پیش از قطعی شدن صعودکنندگان به لیگ برتر بنویسیم، انتظار طولانی برای حضور فوتبال مازندران در لیگ برتر است. انتظاری که دوستداران فوتبال در مازندران را خسته و هیجان‌زده کرده.

خونه‌به‌خونه و نساجی هم امتیاز در جدول لیگ یک برای صعود لحظه‌شماری می‌کنند و برای هیچ کدام هنوز بازی تمام نشده و برای صعود باید تا دم آخر بجنگند اما خوشبین شده‌ایم که از مازندران در فصل آینده تیمی در لیگ برتر خواهیم داشت.

فوتبال مازندران همیشه زنده و پویاست، با بازیکنانی که سال‌هاست برای فوتبال ایران می‌سازد و دو‌دستی به تیم‌های متمول تقدیم می‌کند. مازندرانی‌ها عمری است که از بودجه‌های بادآورده بی‌بهره‌اند و تیم‌های‌شان خصوصی اداره می‌شود. حمایت‌های دولتی که در اصفهان و اهواز و تهران از باشگاه‌ها دیده‌ایم، در مازندران سراغی از آن بودجه‌ها نداریم. مازندران از روز اول فوتبالی داشت که خودش باید چرخ خودش را می‌چرخاند. مگر ممکن است میان این بحث‌ها یاد مهندس درویش زنده نباشد که تیم دوست داشتنی شموشک را ساخت، بدون رانت، بدون کوشش برای رسیدن به سمت‌های سیاسی، بدون علاقه به شهرت. مازندران اما وسط این بازار آشفته تیم‌های متمول و دولتی، نمی‌توانست پا بگیرد اما حالا نساجی و خونه به خونه با چنگ و دندان و بیش از همه با شور هواداران قائمشهر و بابل در آستانه صعودند و چه اتفاقی بهتر از این؟ تیم‌هایی که بر پایه تعلق خاطر تماشاگران‌شان ساخته شده‌اند به فوتبال ایران رونق می‌دهند؟

فوتبال ایران اما توجهی به اهمیت این اتفاقات ندارد. چه بسا فدراسیون فوتبال مشتاق باشد با تیم‌های بی‌تماشاگری مثل پیکان و سایپا لیگ برتر را برگزار کند که دچار دغدغه‌های مالی نیستند اما فدراسیون فوتبال باید ساز و کاری را برای پیشرفت مالی تیم‌های پر تماشاگر فراهم کند تا در لیگ برتر فوتبال واقعی را تماشا کنیم، نه اینکه هر هفته تیم‌های بی‌تماشاگر برای سکوهای خالی بازی کنند. در فوتبال ایران باید سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی و حتی خصولتی بفهمند که پا گرفتن تیم‌های پرتماشاگر حتی جذابیت‌های اقتصادی هم دارد و می‌تواند فوتبال ایران را از این ورشکستگی‌ها نجات دهد. اگر حقوق باشگاه‌ها توسط صدا و سیما پرداخت شود، اگر باشگاه‌های پرتماشاگر به فرصت‌های بزرگ درآمدزایی به واسطه تماشاگران بی‌توجه نباشند، تیم‌های پرتماشاگر در فوتبال ایران برنده همه بازی‌ها خواهند بود و بساط بی‌تماشاگرها جمع خواهد شد.

به فوتبال مازندران سلام می‌گوییم، اگرچه می‌دانیم که تیمداری در لیگ برتر چه چالش‌هایی را برای آنها خواهد ساخت اما چاره‌ای نیست. پرتماشاگرها باید بیایند، باید فوتبال خصوصی را تمرین کنند و باید ساختار و افکار فوتبال ایران را تغییر دهند.

ایران ورزشی

۱۸ ۵  
آی اسپورت
2018-04-26 15:09:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
علی
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۵:۵۱
حقیقت مطلب اینه که امسال مازندران فوتبالی بالا نیومد. نساجی که هزینه زیادی کرد و رقیب اصلیش برق شیراز رو تو نیم فصل با پول زیاد از هم پاشوند .خونه خونه هم که با خرید امتیاز بهمن و دوپینگ و داوری بالا اومد. ولی نفت مسجد سلیمان فوتبالی صعود کرد
۶ ۲
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۵۹
اره نفت مسجد سلیمان خیلی فوتبالی اومد بالا
همین بازی با باداران ۸ دقیقه وقت اضافه و اون پنالتی مضحک بابت چی بود ؟؟؟؟؟
۷
یوسف
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۲:۳۸
علی آقا آدم کی هستی تو تمام پستها مشغول تخریب نساجی هستی..فقط تخریب...کافر همه را به کیش خود پندارد.نساجی اگه ناپاک بود داورو میدید کارو به اما واگر نمیسپردتا هفته آخر اگه این ببره اون ببازه ۵بزنه شاید بره بالا..خیلی راحت مثلا بازی ماشین سازی تو قائمشهر ۳هفته قبل ۵تا میزد نه بزحمت یک گل دق۹۰ بزنه.....تا الان مشکل تفاضل گل داشته باشه
۲
محمد
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۶:۴۴
مشکل گیلان و مازندران نبود صنعت مادر قوی هستش -هر چی صنعت هست یا تهرانه یا اصفهان یا تبریز
معین
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۵۵
خوشحالیم بی حد و حصره وقتی می بینم ازجمله پرشورترین هواداران فوتبال ایران یعنی هواداران دوست داشتنی نساجی رو میشه سال اینده توی لیگ برتر دید هرچند شانس صعودشون خیلی ضعیفه ولی بازهم دوست دارم به وقوعش فکر کنم ایکاش پیکان و سایپا منحل و اسپانسر نساجی و ملوان انزلی میشدند هزار بار حیف و صدافسوس!
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر