فهرست
یووه – بارسا / آخرین رویاروییِ بزرگِ ژاوی و پیرلو
یووه – بارسا / آخرین رویاروییِ بزرگِ ژاوی و پیرلو

یووه – بارسا / آخرین رویاروییِ بزرگِ ژاوی و پیرلو

آی‌اسپورت – «خیلی خوشحالم که این همه فرصت برایِ بازی مقابلِ ژاوی داشته‌ام. اون یک قهرمانِ واقعی و مردی بزرگه.» - آندره‌آ پیرلو
«پیرلو یک فوتبالیستِ درجه یکه. هیچکس در دنیا نیست که استعدادِ پیرلو را داشته باشد. ما در سطح‌هایِ مختلف مقابلِ هم بازی کرده‌ایم. من همیشه هوادارِ پیرلو بودم و تحسینش کرده‌ام.» - ژاوی
 
دوتا از بزرگ‌ترین هافبک‌هایِ نسلِ ما، امشب در فینالِ چمپیونز لیگ در برلین مقابلِ هم قرار می‌گیرند. اگرچه ژاوی احتمالا بازی را از رویِ نیمکت آغاز کرد و پیرلو در ترکیبِ اصلی خواهد بود، اما تقابلِ این دو آرشیتکتِ فوتبال مدرن، برایِ آخرین بار در چنین سطحی، یکی از جذاب‌‍ترین نکاتِ فینال است.
در دورانی از فوتبال که فیزیکالیته روز به روز اهمیتِ بیشتری پیدا می‌کرد، پیرلو و ژاوی با تکنیک و دیدِ خودشان، رویکردی دیگر به اسپانیا، بارسا، ایتالیا، میلان و یوونتوس تحمیل کردند. به قولِ دنی آلوز، ژاوی در آینده بازی می‌کند، یعنی هر حرکتی را قبل از وقوعش می‌بیند. پیرلو هم از همین جنس است.
اما به لحاظِ افتخار ژاوی و پیرلو کارنامه‌ای تقریبا باورنکردنی دارند. این دو رویِ هم 14 عنوان لیگ، 5 چمپیونز لیگ، 5 جامِ حذفی، 2 جامِ ملت‌هایِ اروپا و 2 جامِ جهانی برده‌اند؛ در مجموع 37 عنوان، و سی و هشتمین هم در راه است. حالا ژاوی که با چشمانی اشک‌بار در تلویزیون بارسا با هوادرانش خداحافظی کرد راهیِ لیگ قطر است و پیرلو هم بعید نیست راهِ او را فصلِ آینده دنبال کند، یا به لیگِ آمریکا بپیوندد. در هر صورت این آخرین رویاروییِ بزرگِ ژاوی و پیرلو خواهد بود و نبودشان قطعا تا سال‌ها در فوتبالِ اروپا حس خواهد شد.  
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-06-06 08:07:21
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر