فهرست
یووه – بارسا / آنری: شانس دخالتی نخواهد داشت
یووه – بارسا / آنری: شانس دخالتی نخواهد داشت

یووه – بارسا / آنری: شانس دخالتی نخواهد داشت

«بردنِ سه‌گانه خیلی سخت است و همبستگی، کیفیتِ بالا، باورِ به خود، انگیزه و نظمِ تیمی می‌خواهد. تیم‌هایِ کمی در طولِ تاریخ موفق به کسبِ سه‌گانه شده‌اند. اما من باور ندارم که شانس این میان نقشی بازی می‌کند. بله گاهی از این سو و آن سو کمکی به تیم می‌شود، اما من اسمش را شانس نمی‌گذارم. تیمی که سه‌گانه می‌برد رویِ قدرتِ خودش برده است.»
«بارسلونا این فصل دوباره راهی برایِ بازی کردن با یک مهاجم را پیدا کرده است. این خیلی مهم است، هر تیمی باید یک مهاجمِ واقعی داشته باشد. شاید این نکته‌ای بود که بارسا پیش از این باهاش درگیر بود. البته سخت است بگوییم بارسا در هفت، هشت سالِ گذشته واقعا مشکلی داشته. اما بارسا به بازیکنی احتیاج داشت که دفاعِ حریف را باز کند، کاری که من و اتوئو می‌کردیم. حالا سوارس این وظیفه را برایشان انجام می‌دهد.»
«چیزی که بهش فکر می‌کنم این است که چطور می‌توان بارسلونا را متوقف کرد؟ خب، یارگیریِ نفر به نفر نتیجه نمی‌دهد، پس باید آن‌ها را در قالبِ یک تیم خنثی کرد. این چیزی است که دوست دارم از یوونتوس ببینم و خیلی برایم جالب است که چطور این کار را انجام خواهند داد. یوونتوس دفاعِ مستحکمی دارد و در ضدِ حمله با موارتا و تبس و پوگبا خیلی خطرناک است. و البته همه می‌دانیم چه کارهایی از دستِ پیرلو و مارکیزیو بر می‌آید. درسته که یووه توپ را هم خوب حفظ می‌کند، اما در فینال خیلی مالکیت نخواهد داشت. نکته‌یِ مهم اینجاست که برایِ شکستِ این بارسا باید همه‌یِ بازیکنان در بهترین روزِ خودشان باشند و تمامِ نقشه‌هایِ تاکتیکی دقیق و درست انجام شود. یووه دورتموند و رئال را خیلی خوب شکست داد، اما این یک بازیی متفاوت خواهد بود.»
«تمامِ علایم و نشانه‌ها خبر از پیروزیِ بارسا می‌دهند، اما تاریخ فوتبال به شما می‌آموزد که اینقدر راحت پیش‌بینی نکنید و مراقبِ سورپریزها باشید. من یادم می‌آید سرِ فینالِ 98 و 97 همه می‌گفتند یوونتوس قهرمان می‌شود، اما دورتموند و رئال بردند. من هم برایِ یووه بازی کرده‌ام و هم برایِ بارسا و چیزی که دوست دارم امشب اتفاق بیفتد این است که ژاوی با یک قهرمانی از بارسا خداحافظی کند.»
 
کد خبر: 9409
 
 
     
آی اسپورت
2015-06-06 08:09:51
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر