فهرست
یووه – بارسا / دوئل: مسی – اورا
یووه – بارسا / دوئل: مسی – اورا

یووه – بارسا / دوئل: مسی – اورا

آی‎‌اسپورت – درسته که پاتریس اورا با منچستر یونایتد دو بار در فینال‌هایِ چمپیونز لیگ بازی کرده است، اما امشب او مامورِ مهارِ مستقیمِ مسی خواهد بود. در دو فینالِ قبلی مسی نقشِ شماره 9 کاذب را داشت و اورا باید با اوتوئو و پدرویِ سرعتی‌تر می‌جنگید. اورا امشب مقابلِ مسی‌ای قرار خواهد گرفت که مدام با حرکاتِ عرضی و قطری‌اش به باکسِ حریف نزدیک می‌شود. این نوع بازی برایِ اورا مطلوب‌تر است، چون او سرعتِ بالایِ سابقش را ندارد و البته از وقتی به یوونتوس آمده، در انجامِ وظایفِ دفاعی پیشرفت کرده است.
پاتریس اورا همیشه کنارِ مدافعینی بزرگ که رهبریِ خطِ دفاعی را به عهده داشتند (ویدیچ، فردیناند، کیلنی، بونوچی) بهتر بازی کرده، تا وقتی مجبور شده مسئولیتِ جوانانی مثلِ اسمالینگ و جونز را به عهده بگیرد. حالا مهمترین تصمیمِ او در فینالِ امشب این است که وقتی مسی پا به توپ می‌شود، آیا تعقیبش کند و ریسکِ ایجادِ فضایی خالی برایِ اورلپِ دنی آلوس را بپذیرد، یا منطقه‌یِ خودش را حفظ کند و مهارِ مسی را به هافبکِ دفاعی و مدافعینِ میانی بسپارد. اگر کیلینی مصدوم نمی‌شد، گزینه‌یِ دوم منطقی‌تر به نظر می‌رسید. اما حالا با نظر به اینکه پوگبا، هافبکِ چپِ یوونتوس، قادر است از نظر سرعت و قدرت همپایِ آلوس بازی کند، اورا بهتر است بارِ دفاع مقابلِ مسی را رویِ دوشِ پیرلو نیندازد. پیرلو از هر نظر که عالی باشد، هیچوقت در کارهایِ دفاعی متخصص نبوده است.
از سویِ دیگر مسی که به دنبالِ زدنِ گل در 3 فینالِ مختلف است، سعی خواهد کرد با کمکِ آلوس، سوارس و راکیتیچ، مدام در منطقه‌یِ موردِ علاقه‌اش، یعنی سمتِ راستِ باکسِ حریف، حدودا 25 یارد فاصله با دروازه، قرار بگیرد و شوت بزند و پاس بدهد و دریبل کند. اینجاست که اورا باید مقابلِ او ایستادگی کند. البته برایِ این کار به پوششِ بالا از مدافعینِ مرکزی‌اش نیاز دارد.
 
 
کد خبر: 9409
 
     
آی اسپورت
2015-06-06 08:12:15
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر