فهرست
دیسلایک:‌ خداحافظی زشت در رشت
دیسلایک:‌ خداحافظی زشت در رشت

دیسلایک:‌ خداحافظی زشت در رشت

آی‌اسپورت-هواداران سپیدرود در جریان تصمیم مرموز بهترین گلزن فصل گذشته باشگاه برای خداحافظی از فوتبال نبودند اما سهیل حق‌شناس قبل از شروع لیگ هفدهم تصمیم گرفته بود در هفته چهارم از فوتبال خداحافظی کند و با کناررفتن از فهرست باشگاه در فصل نقل و انتقالات، فضا را در اختیار یک بازیکن تازه‌وارد قرار بدهد. نبرد با پیکان، آخرین مسابقه سهیل قبل از وداع با فوتبال بود. پیرمرد، چند سال قبل نیز تصمیم به آویختن کفش‌ها  داشت اما آرزوی رسیدن به لیگ برتر با سپیدرود، نیروی مبارزه را به ساق‌های مهاجم کهنه‌کار تزریق کرد. حق‌شناس، مهره کلیدی رشتی‌ها در مسیر یک صعود باورنکردنی به شمار می‌رفت. جنکجویی که در صف اول ایستاد و هر بار در حساس‌ترین لحظات، دست تیم‌اش را گرفت. چنگ زدن به ریسمان پنالتی‌ها، از سپیدرود یک مدعی ساخت و سهیل به جز یک ضربه پنالتی، همه ضربات دیگرش را به کنج دروازه رقبا فرستاد. در یک دهه گذشته، تصور سپیدرود بدون این بازیکن ممکن نبود. او در شهرهای دیگر برای تیم‌های دیگری هم بازی کرد اما نام‌اش همیشه در اطراف تیم شنیده می‌شد.

در همه سال‌های نفرینی فراموشی در دسته‌های پایین‌تر، جمعیت اندک دیدارهای خانگی سپیدرود امیدوار بودند این ققنوس، بالاخره از شعله‌های آتش و خاکستر به زندگی دوباره برگردد و اگر مرد شماره 11 خط حمله نبود، نبض تیم قدیمی  فوتبال رشت به جریان نمی‌افتاد. حق‌شناس، سزاوار یک پایان شیرین بود. یک خداحافظی قدرشناسانه. در ورزشگاه، بنر بزرگی را برای تشکر از این بازیکن نصب کرده بودند اما انتظار برای تماشای آخرین مسابقه او در عضدی، بی‌نتیجه ماند. سهیل به شکل حیرت‌آوری 90 دقیقه روی نیمکت نشست و جایی میان تعویض‌های سرمربی تیم نداشت تا آخرین بازی او در عضدی، همان شکست و البته گلزنی در نبرد با سیاه‌جامگان باشد. قرمزها برای خو گرفتن به زندگی بعد از حق‌شناس، در نبرد روز گذشته با پیکان صاحب ضربه پنالتی شدند و این ضربه را به سادگی از دست دادند. 10 دقیقه قبل از پایان مسابقه با تیم مجید جلالی، حق‌شناس که مطمئن بود دیگر به  زمین وارد نخواهد شد، دور افتخارش را آغاز کرد. سکوها نیز جریان بازی را به حال خودش رها کردند تا سرگرم تشویق آقای گل شوند. در لحظاتی که سهیل مشغول بوسه زدن به چهار گوشه زمین بود، سپیدرود به شدت تحت فشار قرار داشت و شاید اگر تصمیم عجیب داور برای متوقف‌کردن بازی از راه نمی‌رسید، پیکان از همین لحظه‌های ملتهب برای باز کردن دروازه تیم میزبان استفاده می‌کرد.

در لحظه‌های وداع با حق‌شناس، چهره همه حاضران در ورزشگاه به علامت سوال شبیه شده بود. آن‌ها باور نمی‌کردند که این بازیکن فرصتی برای حضور در دیدار خداحافظی‌اش به دست نیاورده باشد. در کنفرانس مطبوعاتی، علی نظرمحمدی تعویض‌های اجباری حسین کعبی و توحید غلامی را دلیل بازی‌نرسیدن به سهیل دانست و پیروزی تیم‌اش را به این بازیکن تقدیم کرد. این مربی در جریان بازی آنقدر تحت‌فشار بود که به خودش اجازه نمی‌داد به هیچ چیز به جز رسیدن به پیروزی در این جدال فکر کند اما ناراحتی او از اصرار حق‌شناس برای خداحافظی در جریان بازی، واضح به نظر می‌رسید. آن‌چه در رشت اتفاق افتاد، روایتی تازه از عادت قدیمی فوتبال ایران بود. فوتبالی که تقریبا همه ستاره‌هایش را در نمایی تلخ و زشت به خدا می‌سپارد. فوتبالی که خداحافظی در آن، از کار در معدن طاقت‌فرساتر است.

۱۷ ۲  
آی اسپورت
2017-08-19 15:39:00
نظر دهید

۲ نظر
محمد
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۴۳
دمت گرم. درود به قلم‌ات
سپهر
يكشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶، ۱۲:۰۳
واقعا بد بود...متاسفم برای این فوتبال ...همه ی واقعیت این نیست . برنامه ی دیشب شبکه باران مشخص کرد چقدر کینه و بغض پشت این داستان بوده!
کاپیتان دوست داشتنی و با اخلاق❤واقعا مرد بود و هستش
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر