فهرست
ظرفیت جناح چپ تکمیل است
ظرفیت جناح چپ تکمیل است

ظرفیت جناح چپ تکمیل است

آی اسپورت: با دعوت مهرداد جماعتی به اردوی تیم‌ملی شمار چپ پاهای حاضر در اردو به عدد 4 رسید. این عدد برای تیمی که تا همین چند سال پیش حتی یک چپ پای متخصص هم برای بازی در پست مدافع چپ نداشت و از مدافعان میانی یا راست پاها در نقش بک چپ و بغل چپ استفاده می‌کرد، یک آمار رویایی است.

 جدا از مهرداد جماعتی که بازیکن مستعدی است اما به نظر می‌رسد در حضور سایر مدعیان این جناح، سقف جهش‌اش فعلا در حد همین دعوت به تیم‌ملی باشد، مهرداد پولادی، هاشم بیک‌زاده و احسان حاج‌صفی 3 چپ مدعی پوشیدن پیراهن تیم‌ملی هستند که از این جمع 3 نفره، یکی مهره ثابت تیم‌ملی در جام‌جهانی برزیل خواهد بود، دیگری روی نیمکت می‌نشیند و یک نفر هم از فهرست نهایی مسافران برزیل خط می‌خورد.

 شاید بتوان در سایر پست‌ها و مناطق از همین حالا مسافران جام‌جهانی را حدس زد اما در جناح چپ از این خبرها نیست. اغراق نیست اگر بگوییم حتی خود کی‌روش هم نمی‌داند از بین مهرداد پولادی، هاشم بیک‌زاده و احسان حاج صفی کدام را باید از لیست نهایی خارج کند.

 او از یک‌سو برای هاشم بیک‌زاده که در بازی‌های پایانی تیم‌ملی در راه صعود به جام‌جهانی مهره مورد اعتمادش بود،  برنامه‌های تمرینی اختصاصی در نظر گرفته و اصرار دارد تمام فعالیت‌های تمرینی و حتی درمانی هاشم را زیرنظر داشته باشد و از سوی دیگر چنان به سبک بازی مهرداد پولادی علاقه‌مند است که حتی در دوران آسیب‌دیدگی هم از دعوت او به اردو صرف‌نظر نمی‌کند.

 در مورد حاج‌صفی هم اوضاع تفاوت چندانی با شرایط پولادی و بیک‌زاده ندارد. هنوز یادمان نرفته در روزهایی که کرانچار از زور نداری، از احسان به عنوان هافبک نفوذی 2-4-4 لوزی در سپاهان سود می‌برد، کی‌روش اصرار کرد حاج‌صفی در جناح چپ سپاهان بازی کند تا آمادگی بازی در جناح چپ تیم‌ملی را داشته باشد.

 حالا خط زدن یک نفر از این 3 نفر برای کی‌روش تبدیل به دغدغه‌ای شیرین شده و هیچ بعید نیست سرمربی تیم‌ملی در نهایت تصمیم بگیرد با توجه به قابلیت‌های فنی مهرداد پولادی و احسان حاج صفی که توانایی بازی در خط هافبک به عنوان بازوی چپ را هم دارند، هر 2 آنها را به اتفاق هاشم که به نظر می‌رسد در شرایط عادی گزینه اصلی کی‌روش برای بازی در نقش مدافع چپ باشد، به برزیل ببرد. در شرایط فعلی هاشم و احسان از مهرداد پولادی و مهرداد جماعتی جلوتر هستند اما صرف‌نظر از این که در نهایت کدام خط بخورند و کدام یک مهره ثابت باشند، همین که در حال حاضر 4 چپ مدعی در اردوی تیم‌ملی داریم، برای فوتبال ما که تا همین چند سال قبل و پس از انقراض نسل محرمی‌ها و ورمزیارها و پایان دوران میناوندها و شاهرودی‌ها از نداشتن چپ متخصص می‌نالید و حسرت افول زودهنگام جواد منافی را می‌خورد و به جرقه‌هایی در سطح نیکبخت قانع بود، یک موفقیت بزرگ است.

 حالا چنان در جناح چپ خودکفا شده‌ایم که می‌توانیم به جناح مقابل و یک خط جلوتر هم چپ‌پا صادر کنیم! غیر از هاشم، احسان و یک جفت مهرداد (پولادی و جماعتی) که ظرفیت جناح چپ تیم‌ملی را در اردو تکمیل کرده‌اند، چپ‌های دیگری هم در لیگ سیزدهم درخشیده‌اند که می‌توانند در سال‌های پیش‌رو از دروازه تیم‌ملی رد شوند.

     
آی اسپورت
2014-03-03 09:46:18
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر